100 m2 ev doğalgaz maliyeti, evlerine ilk defa doğalgaz alacak kişiler tarafından merak edilmektedir. Ancak tesisatın özelliklerinin, bileşenlerinin ve diğer unsurlarının her evde farklı olabileceğinin unutulmaması gerekmektedir. Bundan dolayı evlere göre fiyat farklılıkları oluşmaktadır.

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

100 m2 Ev Doğalgaz Maliyeti 2023

100 m2 ev doğalgaz maliyeti, malzemelere ve kombiye göre farklılık göstermektedir. Bundan dolayı doğalgaz tesisatı ile ilgili net bir rakam vermek çok zordur. Ancak 100 m2 ev için ortalama maliyetin 35.000 TL ile 50.000 TL arasında olduğu ifade edilebilmektedir.

Doğalgaz tesisatı, kendi içerisinde farklı bileşenleri bulundurmaktadır. Yapılacak kurulumda, bu bileşenlerin ne kadarının sıfırdan kurulacağı son derece önemlidir. Zira bazı evler, kaloriferden doğalgaza geçerken, bazıları ile sobadan doğalgaza geçmektedir.

Kömürlü kaloriferli geçişlerde, genellikle petek sistemi hazır olmakta ve buna dair ekstra bir ücret ödenmemektedir. Sobalı evlerde ise petek sistemi de sıfırdan kurulmakta ve maliyetlerin artmasına neden olmaktadır.

Doğalgaz Maliyetini Etkileyen Unsurlar

Doğalgaz tesisatı maliyeti hakkında net rakam vermek çok zordur. Zira bu noktada maliyetleri etkileyen farklı unsurlar bulunmaktadır. Bunlarla ilgili tercihlere bağlı olarak fiyatlar ciddi anlamda farklılık göstermektedir. Fiyatlar üzerinde etkili olan unsurlar şu şekildedir:

Bütün bu unsurlara bağlı olarak fiyatlar değişmektedir. Dolayısıyla net bir rakam vermek çok zordur. En net rakamları öğrenmek için Merkez Tesisat ile iletişime geçmek gerekmektedir.

100 m2 Ev Doğalgaz Maliyeti
100 m2 Ev Doğalgaz Maliyeti

Örneğin; 100 m2 ve 2+1 ev ile 100 m2 ve 3+1 ev için maliyetler aynı değildir. Zira evlerin büyüklüğü aynı olsa da, 3+1 evde ekstradan bir oda daha vardır ve bu odaya takılacak petek, o peteğe çekilecek borular ve diğer detaylar nedeniyle maliyetler daha yüksek olacaktır.

Eve Doğalgaz Döşeme Fiyatları 2023

Doğalgaz tesisatı döşeme fiyatları, malzemenin kalitesine, evin konumuna ve benzeri unsurlara bağlı olarak farklılık göstermektedir. Fiyatlar için belirleyici çok sayıda unsur olmasına karşın bu noktadaki belirleyici unsurun evin büyüklüğü olduğunu ifade etmek yanlış olmayacaktır.

2023 yılında ortalama eve doğalgaz döşeme fiyatları, 40.000 TL ile 60.000 TL arasında değişmektedir. Büyük olan evlerde bu rakam artarken, küçük olan evlerde ise rakamlar azalmaktadır.

·         70 m2 Evin Doğalgaz Maliyeti

70 m2 büyüklüğündeki bir evin doğalgaz maliyeti, ortalama 20.000 TL’dir. Evdeki oda ve döşenecek petek sayı ile malzemelerin kalitesine göre bu rakam farklılık gösterebilmektedir. Yüksek kalitede malzemeler tercih edildiğinde maliyet daha yüksek olacaktır.

·         120 m2 Evin Doğalgaz Maliyeti 2023

120 m2 büyüklüğündeki bir evin doğalgaz maliyeti ortalama 60.000 TL’dir. Oda ve döşenecek olan petek sayısı, kombinin büyüklüğü ve markası, bu noktadaki temel unsurlardır. Malzeme kalitesinin düşürmek ve petek sayısını azaltmak, maliyetleri azaltırken, tersi etkiler ise maliyetlerin artmasına neden olmaktadır.

Merkez Tesisat olarak bu noktadaki ihtiyaçlarınız için sizlere çözümler üretiyoruz. 100 m2 ev doğalgaz maliyeti ile ilgili bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x