6 metrekare banyoya ne kadar fayans gider? Banyolarına fayans yaptırmak isteyenler için bu sorunun yanıtı çok önemlidir. Çünkü maliyet hesabı yapılırken kaç kutu fayans alınması gerektiği göz önünde bulundurulmalıdır.

Merkez Tesisat olarak fayans ihtiyaçlarınıza çözümler üretiyor ve hayallerinizdeki fayansı yaptırmanızı sağlıyoruz. Fayans yapılacak alanın fotoğraflarını bize ulaştırdığınızda, ustalarımız gerekli olan fayans miktarını ve diğer malzemeleri size iletecektir. Fayans ihtiyaçlarınızı karşılamak veya farklı hizmetlerimizden yararlanmak için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

6 Metrekare Banyoya Ne Kadar Fayans Gider?
6 Metrekare Banyoya Ne Kadar Fayans Gider?

6 Metrekare Banyoya Ne Kadar Fayans Gider?

6 metrekare banyoya yaklaşık 4 kutu fayans gider. Standart ölçülere sahip 4 kutu fayans, bu noktadaki ihtiyacı tam olarak karşılayacaktır. Ancak banyonun durumuna bağlı olarak gerekli olan fayans miktarının biraz daha fazla olabileceği unutulmamalıdır.

Standart ölçülere sahip bir kutu fayans, yaklaşık 1,5 metrekarelik bir alanı kaplar. 4 kutu fayans ise 6 metrekarelik banyo için yeterli gelir. Ancak standart olmayan ölçülerde bir fayans modeli tercih edildiğinde, gerekli olan fayans miktarı da farklılık gösterecektir.

Banyolar için gerekli olan fayans miktarı, banyo büyüklüğü ile direkt olarak ilişkilidir. 4 metrekare banyoya ne kadar fayans gider gibi sorular yanıtlanırken, bir kutu fayansın ortalama 1,5 metrekare alan kapladığı dikkate alınarak yanıtlanabilir.

1 Metrekare Fayans Fiyatı

1 metrekare fayans fiyatı, 200 TL ile 1.000 TL arasında değişir. Buradaki rakam, sadece fayans için ödenmesi gereken rakamdır. Dolayısıyla işçilik ve gerekli olan diğer malzemeler buradaki rakama dahil değildir.

Fayansların da kendi içerisinde farklı kalite seçenekleri vardır. Gerek desen gerek seramik kalitesi gerekse de kalınlığa bağlı olarak rakamlar farklılık gösterebilir.

6 Metrekare Banyoya Ne Kadar Fayans Gider?
6 Metrekare Banyoya Ne Kadar Fayans Gider?

Banyo Fayans m2 Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Fayans maliyetini hesaplarken malzeme ve işçilik dikkate alınarak hesaplama yapılmalıdır. Örneğin; 100 metre kare eve ne kadar fayans gider sorusu sadece fayans maliyetini gösterir. Buna ek olarak alçı, derz ve benzeri malzemelerin maliyetleri de dikkate alınmalıdır. Ayrıca işçilik de mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Merkez Tesisat olarak fayans yaptırmak istediğiniz alanların resimlerini attığınızda ortalama maliyeti sizlere iletiyoruz. Kaliteli malzeme ve işçilikle uygun fiyata fayanslarınızı yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizleri Instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/ Ayrıca Youtube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x