Alafranga tuvalet oturağı, özellikle hastalar ve yaşlılar için büyük bir öneme sahiptir. Evlerinde alafranga tuvalet olmayanlar ve alaturka tuvaleti kullanamayacak durumda olanlar için söz konusu aparat, büyük bir kolaylık sağlar.

Alafranga veya alaturka tuvaletlerin montajı, tesisatlarındaki problemler ve diğer ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Merkez Tesisat olarak bu konulardaki ihtiyaçlarınıza profesyonel ve kalıcı çözümler üretiyoruz.

 

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

Alafranga Tuvalet Oturağı Nedir?

Alafranga tuvalet oturağı, basit bir sandalye (veya tabure) görünümünde olan ve oturarak tuvalet ihtiyacını karşılamaya imkan veren üründür. Bu ürün sayesinde evlerinde klozet olmayan, ancak hastalık ya da yaşlılık nedeniyle normal tuvaletleri de kullanamayan kişiler, tuvalet ihtiyacını karşılayabilmektedir.

Klozet aparatı olarak da bilinen söz konusu ürünlerin farklı türleri vardır. Hastalar ve yaşlılar, kendi durumlarına ve evlerin şartlarına göre bunlardan uygun olanı tercih edebilir. Ürünleri bir kısmı tamamen bağımsız ve hazneli olup, istenilen her yerde kullanılabilmektedir. Diğer kısmı ise alaturka tuvaletlerin üzerine yerleştirilerek kullanılmaktadır.

Bu oturaklar, portatif olup, istenilen yere taşınabilmektedir. Alaturka tuvaletleri klozete çeviren ürünler ile karıştırılmaması gerekir. Klozete çevirme ürünleri, kalıcı olarak kullanılırken, bunlar ise tuvalet ihtiyacının karşılanmasından sonra kaldırılmaktadır.

Alafranga Tuvalet Oturağı
Alafranga Tuvalet Oturağı

Alaturka Tuvalet Taburesi Nasıl Kullanılır?

Klozet adaptörü yetişkinler için geliştirilmiş olup, tuvalet ihtiyacının karşılanması konusunda büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Normal zamanlarda alaturka tuvaletleri kullanabilen yetişkinler, geçirilen ameliyat, hastalıklar ve yaşlılık gibi durumlar nedeniyle klozete ihtiyaç duymaktadır. Böyle zamanlarda alafranga tuvalet oturağı, ihtiyaçlara çözüm olmaktadır.

Söz konusu aparatın kullanımı son derece kolaydır. Ürünün türüne göre tuvaletlerin üzerine veya uygun bir yere yerleştirilir. İhtiyaç görüldükten sonra ise hazneli olanlar normal tuvaletlere dökülür ve sifonun çekilmesi ile işlem tamamlanır.

Alafranga Tuvalet Oturağı

Alafranga Tuvalet Oturağı Fiyatları

Klozet aparatlarının kendi içerisinde farklı türleri bulunmaktadır. Genel itibariyle bunların işleyişi ve çalışma prensibi benzerdir. Fakat kullanılan malzemenin kalitesi, türü, tasarım ve ergonomik yapı gibi detaylar nedeniyle fiyatlar farklılık gösterir.

Her ne kadar alafranga tuvalet oturağı fiyatları hakkında net rakam vermek mümkün olmasa da fiyatlar 300 TL ile 500 TL arasında değişmektedir.

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x