Balkon gideri tıkandı, ne yapabilirim sorusunun yanıtı birçok kişiyi yakından ilgilendirmektedir. Dış etkenlere açık olan balkon giderleri, evlerdeki diğer giderlere kıyasla çok daha çabuk tıkanabilir. Böyle durumlarda doğru yöntemler kullanılarak balkon giderleri açılmalıdır.

Merkez Tesisat olarak en etkili yöntemleri kullanıyor ve balkon giderlerini etkili bir şekilde açıyoruz. Kırmadan pimaş açma hizmetimiz sayesinde evlere ve işyerlerine en küçük bir hasar vermeden sorunu kalıcı olarak gideriyoruz. Balkon giderinden su gitmiyor diyorsanız, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

Balkon Gideri Tıkandı
Balkon Gideri Tıkandı

Balkon Gideri Neden Tıkanır?

Balkon gideri tıkandı şeklinde şikayetlerin arkasında farklı nedenler vardır. Bunların bir kısmı insan kaynaklı hatalar iken, diğer kısmı ise doğal etkenlerdir. Bunlardan yaygın olarak görülenler aşağıdaki gibidir:

Görüleceği üzere balkon giderlerinin tıkanmasına yol açan çok sayıda neden vardır. Bunlardan bazıları engellenebilir olsa da dış etkenlerin önüne geçmek çok zordur. Dış etkenlerden kaynaklı tıkanıklıkların yaşanmaması için giderlerin düzenli olarak yıkanması ve temizlenmesi gerekir.

Balkon Gideri Evde Nasıl Açılır?

Tıkanan balkon giderlerinin açılması için evde kullanılabilecek farklı yöntemler vardır. Balkon gideri tıkandı şikayetinin oluşması durumunda ilk olarak evde kullanılabilecek yöntemler uygulanmalıdır. Bu yöntemlerle sonuç alınamadığında profesyonel hizmetlerden yararlanılabilir.

Balkon giderlerinin tıkanmasının nedeni büyük oranda yabancı cisimler olduğu için doğru müdahaleler ile bu problem giderilebilir. Evde uygulanabilecek yöntemler şunlardır:

Balkon Gideri Tıkandı
Balkon Gideri Tıkandı

Balkon Gideri Tıkandı Nasıl Açabilirim?

Balkon giderdi tıkandı şikayeti için öncelikle evde uygulanabilecek yöntemler denenmelidir. Bu yöntemlerden sonuç alınamadığında ise profesyonel hizmetlerin tercih edilmesi gerekir. Zor tıkanıklıklar için tek çözüm, profesyonel hizmetlerdir.

Profesyonel hizmetler kapsamında ilk olarak kamera ile giderin içerisine bakılır ve probleme neden olan hususlar belirlenir. Bunun ardından ise uygun yöntem ile tıkanıklıklar giderilir.

Merkez Tesisat olarak bu noktada robot ismi verilen cihazları kullanıyor ve apartman balkon gideri tıkanıklığını gideriyoruz. Robot isimli cihaz, yüksek basınçlı su ile tıkanıklığa yol açan maddelerin ileri itilmesini sağlar. Ayrıca özel başlıkları ile gerekli durumlarda yabancı cisimlerin çıkarılması veya parçalanması gibi işlevleri de yerine getirir.

Robot ile yapılan tıkanıklık giderme işleminde boruların tamamen temizlenmesi sağlanır. Böylece daha sonraki süreçlerde balkon gideri tıkandı şikayetinin oluşması engellenir. Ayrıca kamera ile yapılan inceleme sırasında varsa tesisatta montajındaki veya borusundaki hatalar da tespit edilir. Bunlar hakkında verilecek bilgiler ile de problemin tekrarlama riskin ortadan kaldırılır.

Balkonlarınızdaki giderlerin tıkanmaması için temizliğine özen göstermeniz önemlidir. Buna rağmen oluşan zorlu tıkanıklıklar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizleri Instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/ Ayrıca Youtube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

 

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x