Basınç regülatörü arızası, evlerdeki ya da iş yerlerindeki temiz su tesisatının zarar görmesine neden olabilmektedir. Dolayısıyla söz konusu arızaların zaman kaybedilmeden tamir edilmesi gerekmektedir.

Merkez Tesisat, su basınç regülatörü arızası, değişimi ve ayarı gibi ihtiyaçlarınıza profesyonel çözümler üretmektedir. Üstelik garantili hizmet vermektedir. Şebeke suyunun basıncı nedeniyle sorun yaşamamak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Su Basınç Regülatörü Arızası

Su basınç regülatörü arızası, genellikle daire vanalarından hemen önce veya hemen sonra takılan regülatörlerin işlevini kaybetmesine neden olmaktadır. Bu arızalar, regülatörün görevini yapmasını engellemektedir. Buna bağlı olarak da şebeke suyu basıncında düzensizlikler meydan gelmektedir.

Basınç Regülatörü Arızası

Bu arızalar; regülatörün işlevini tamamen kaybetmesi, ayarının bozulması ve su damlatması gibi farklı şekillerde kendisini gösterebilmektedir. Dolayısıyla her arızanın etkileri aynı olmayacaktır. Su damlatması, zamanında tamir edilmezse ciddi bir probleme dönüşme kapasitesi olan bir arızadır. Ancak ilk başta bu sorun, regülatörün işlevini genellikle etkilememektedir.

Basınç Regülatörü Arızası Tamiri

Regülatörlerde görülen arızalar, farklı şekillerde meydana gelebilmekte ve her arızada farklı etkiler ortaya çıkabilmektedir. Bundan dolayı her arızanın tamirinin farklı şekilde yapılacağı, bazı durumlarda ise tamir yerine parçanın değiştirileceği unutulmamalıdır. Bazı arızalar ve bunlara ilişkin tamirler şu şekildedir:

Su basıncının düşürülmesi ve dengelenmesi için kullanılan regülatörler, çok önemli bir işlevi yerine getirmektedir. Şebeke suyunun yüksek basınçla direkt evlerdeki musluklara, çamaşır ve bulaşık makinelerine gelmesi, arızalara, musluk bozulmalarına ve borularda sızıntılara neden olabilmektedir. Bu yüzden arıza fark edildiği andan itibaren, zaman kaybetmeden profesyonel bir hizmet alınması gerekmektedir.

Merkez Tesisat olarak bu noktadaki ihtiyaçlarınıza hızlı bir şekilde yanıt veriyor ve sorunu profesyonel bir bakış açısı ile gideriyoruz.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x