Boru içinde kırılan musluk nasıl çıkarılır? En beklenmedik anda muslukları kırılan kullanıcılar için bu sorunun önemi son derece fazladır. Musluğun boru içerisinde kırılması ve bir parçasının dişli bölümde kalması durumunda uygulanacak farklı yöntemler vardır. Bu yöntemlere dair detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Musluk başı kırıldı ya da kırılan musluğun bir parçası boru içerisinde kaldı şeklindeki durumlarda, mutlaka profesyonel hizmetler alınmalıdır. Merkez Tesisat olarak bu tür durumlar için özel ekipmanlar kullanıyor ve kısa sürede dişli parçada kırılan musluğun parçasını çıkarıyoruz. Kırılan musluk başları veya diğer hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

Boru İçinde Kırılan Musluk Nasıl Çıkarılır?
Boru İçinde Kırılan Musluk Nasıl Çıkarılır?

Musluk Kırıldı Ne Yapmalıyım?

Musluklar, montaj sırasında veya yerlerinden sökülürken kırılabilir. Özellikle kalitesiz musluklarda bu durum oldukça sık yaşanır. Yanlış bir açı ile sökme veya montaj işlemi yapıldığında bu risk daha da artar.

Kırılan musluğun bir parçası boru içerisinde kaldığında ilk olarak o parçanın borudan çıkarılması gerekir. Zira ilgili parça çıkarılmadan ilgili boruya yeni musluk takılamaz. Kırılan parçanın çıkarılması için ise en etkili yöntem, profesyonel hizmetlerdir.

Dişli Parçanın İçinde Kırılan Musluk Nasıl Çıkarılır?

Boru İçinde Kırılan Musluk Nasıl Çıkarılır?
Boru İçinde Kırılan Musluk Nasıl Çıkarılır?

Dişli parçanın içerisinde kırılan musluğun çıkarılması için yaygın olarak kullanılan yöntemlerden biri demir testeresidir. Hırdavatçılarda satılan ve uygun fiyatlı olan bir demir testeresi ile bu sorun çözülebilir. Bunun için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

Bu yöntem, evde rahatlıkla uygulanabilir. Ancak demir testeresini kullanırken dikkatli olmak gerekir. Elinizin kesilmemesine özen göstermelisiniz. Ayrıca dişli parça da kesilmemelidir. Aksi durumda ilgili bölümün borudan itibaren değiştirilmesi gerekecektir. Boru içinde kırılan musluk nasıl çıkarılır sorusunun yanıtlarından biri bu şekildedir.

Boru İçinde Kırılan Musluk Nasıl Çıkarılır?

Boru İçinde Kırılan Musluk Nasıl Çıkarılır?
Boru İçinde Kırılan Musluk Nasıl Çıkarılır?

Boru içerisinde kırılan muslukların çıkarılması için kullanılan bir diğer yöntem ise ters kılavuz adı verilen parçadır. Bu parça ile kırılan musluk parçalarını çıkarmak için izlenmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

Bizleri Instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/ Ayrıca Youtube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x