Çelik evye delik tamiri, profesyonel yöntemler kullanılarak yapılmaktadır. Ancak tamir için evde kullanılacak yöntemler de bulunmaktadır. Bunlar, özellikle küçük deliklerin kapanmasını kolay bir şekilde sağlamaktadır.

Çelik evyeler, çelikten yapılan ve son derece dayanıklı ürünlerdir. Ancak dikkatsizlik nedeniyle ucu sivri olan bıçakların veya diğer metal eşyaların buraya düşürülmesi nedeniyle delinebilmektedir. Merkez Tesisat olarak bu tür sorunlarınıza kalıcı çözümler üretiyoruz. Detaylı bilgi için hemen iletişime geçebilirsiniz.

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

Mutfak Evyesi Delindi

Dikkatsizlik ve özensiz kullanımdan dolayı evyeler ve lavabolar delinebilmektedir. Evye delindi türünden şikayetlerin arkasında, genellikle lavaboya düşürülen bıçaklar bulunmaktadır. Bıçakların ucu hızlı bir şekilde lavaboya değdiğinde küçük de olsa delik oluşmaktadır. Lavabo delindi şikayeti ise böylece ortaya çıkmış olmaktadır.

Çelik Evye Delik Tamiri
Çelik Evye Delik Tamiri

Evlerde kullanılan evyelerin çok büyük bir kısmı alüminyumdan üretilmektedir. Dolayısıyla aslında bunlar dış darbelere karşı çok dayanıklı değildir. Çelik evyeler ise daha dayanıklı olsalar da, çok yaygın olmadıkları bilinmektedir. Ancak dayanıklı olmalarına karşın çelik evyelerin de delinebileceği unutulmamalıdır.

Çelik Evye Delik Tamiri Yöntemleri

Evye delik tamiri için kalıcı ve etkili çözüm ancak profesyonel yardım ile mümkündür. Profesyonel ekipmanlar kullanılarak, küçük delikler, kalıcı ve etkili olarak kapatılmaktadır. Ancak küçük delikler için evlerde uygulanacak yöntemler de bulunmaktadır.

Dayson silikon, suya karşı dayanıklı ve güçlü yapısı ile dikkat çeken bir silikondur. Piyasada bulunan markasız silikonlara kıyasla çok daha güçlüdür ve çok daha kalıcıdır.

Dyson silikon ile deliklerin kapatılması için öncelikle deliğin olduğu bölge hem üstten hem de alttan temizlenmelidir. Sonrasında ise ilgili bölgenin tamamen kurumasının beklenmesi gerekmektedir. Bu aşamadan sonra alt taraftan deliğe silikon sürülmesi gerekmektedir. Silikon kuruduğunda, deliğin kapandığı görülecektir.

Bu yöntemde de ilk olarak ilgili bölgenin temizlenmesi ve kurutulması gerekmektedir. Delik büyükse, içerisinin doldurulması yararlı olacaktır. Bunun için sigara külü veya benzeri toz formunda maddeler kullanılabilmektedir.

Delik toz formundaki maddelerle doldurulmakta ve sonrasında hem üstten hem de alttan Japon yapıştırıcı ile yapıştırılmaktadır.

Metal bantlar, lavaboların etkili olarak yapışmasını sağlayan ürünlerdir. Delikler temizlendikten sonra bu bantlarla da alttan kapatılabilmektedir.

Çelik evye delik tamiri için kullanılan bu yöntemlerin sadece küçük deliklerde işe yaradığının unutulmaması gerekmektedir. Büyük delikler için profesyonel yardım şarttır.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x