Delik evye tamiri, evde basit yöntemlerle yapılabilmektedir. Ancak kalıcı çözümler için tamir işleminin profesyonel şekilde yapılması gerekmektedir. Merkez Tesisat olarak bu noktadaki ihtiyaçlarınıza kalıcı çözümler getiriyor ve delik evyelerinizi tamir ediyoruz.

Mutfak Evyesi Delindi

Lavabo delindi gibi şikayetler, farklı nedenlere bağlı olarak yapılabilmektedir. Evyeler, genellikle alüminyumdan üretilmektedir. Bundan dolayı sert cisimler karşısında dayanıklı değildirler.

Lavaboların içerisinde düşen bıçak gibi sert ve sivri ürünler, lavaboların delinmesine neden olabilmektedir. Ancak ilgili delikler genellikle çok küçüktür. Bundan dolayı doğru yöntemler ile bunların tamir edilmesi mümkündür.

Evye delindi diye, evyenin tamamen değiştirilmesi gerekmemektedir. Bu noktada doğru yöntemler kullanılarak evyeler tamir edilebilmekte ve sorun kalıcı olarak çözülmektedir.

Çelik Evye Tamiri

Çelik evye tamiri için farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunların bir kısmı evde uygulanabilmekte iken, diğer kısmı ise profesyonel araç gereç gerektiren yöntemlerdir.

Evyeler, çoğunlukla alüminyumdan yapılmaktadır. Nadiren çelik kullanılmaktadır. Çelik, alüminyuma kıyasla çok daha dayanıklı bir metaldir. Dolayısıyla çelikte yapılan evyelerin delinmesi sık rastlanılan durumlar değildir.

Delik Evye Tamiri
Delik Evye Tamiri

Evde Delik Evye Tamiri

Delik evye tamiri için basit ve farklı yöntemler vardır. Bunlardan yaygın olarak kullanılanlar şunlardır:

Dyson silikon, suya karşı dayanıklı bir üründür. Suya uzun süre maruz kaldığında dahi özelliğini kaybetmemekte ve görevini sorunsuz olarak yerine getirmektedir. Bundan dolayı Dyson silikon, delik evyelerin tamirinde kullanılabilmektedir.

İlk olarak delik olan bölgenin temizlenmesi ve tamamen kurutulması gerekmektedir. Ardından ise ilgili bölgeye Dyson silikon sürülmelidir. Sonra ise silikonun kuruması beklenmektedir. Böylece delik kalıcı olarak kapanır.

Bu yöntemin, evyenin alt tarafından uygulanması daha kalıcı sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

Metal yüzeylere yapışma özelliği bulunan güçlü bantlar, özellikle küçük delikler için ideal çözümlerdir. Bu bantlar, kuru ve temiz yüzeylere uygulanmaktadır. Evyenin altından uygulayarak kalıcı sonuç elde edebilirsiniz.

Japon yapıştırıcısı, delik evye tamiri için geçici de olsa sonuç veren yöntemlerdendir. Çok küçük deliklerde işe yaramakta ve genellikle kısa süreli çözüm üretmektedir. Bundan dolayı Japon yapıştırıcısının kalıcı çözüm olmadığı unutulmamalıdır

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x