Doğalgaz olmayan evde sıcak su elde etmek için kullanılacak farklı yöntemler vardır. Bu yöntemlerden bazıları mutfak ve banyo gibi alanlarda sıcak suyun kullanılmasını sağlarken, bazıları ise sadece banyoya yönelik çözümler sunar.

Merkez Tesisat olarak bu noktadaki ihtiyaçlarınıza profesyonel çözümler sunuyoruz. İhtiyaç ve beklentilerinizi dikkate alarak sizlere en uygun sıcak su seçeneğini sağlıyoruz. Tesisat bağlantılarını yaparak kullanıma hazır bir şekilde montajını gerçekleştiriyoruz.

Doğalgaz Olmayan Evde Sıcak Su İçin Ne Kullanılır?

Doğalgaz, ısınma ve sıcak su konusundaki temel ihtiyaçları etkili ve ucuz şekilde karşılar. Ancak doğalgaz, her yerde yoktur ve doğalgazın olmadığı yerlerde sıcak su için farklı çözümler üretilmelidir. Doğalgaz olmayan evde sıcak su için uygulanacak çözümler ve bunlara ait detaylar aşağıdaki gibidir:

1 – Termosifon

Termosifon, doğalgazın olmadığı alanlardaki en ideal seçeneklerden biridir. Bu cihazın içinde büyük bir su bölümü vardır. Buradaki bölümde, belli miktardaki suyu sürekli hazır tutar. İstenen sıcaklıkta olmasını sağlar. Böylece kullanım sırasında kullanıcılara beklemeden sıcak su verilir. Konumuna bağlı olarak mutfak, banyo ve lavabolardaki sıcak su ihtiyacını karşılama konusunda başarılıdır.

2 – Elektrikli Ani Su Isıtıcı

Doğalgaz Olmayan Evde Sıcak Su
Doğalgaz Olmayan Evde Sıcak Su

Sıcak su ihtiyacının karşılanmasının en etkili yöntemlerinden biri de elektrikli ani su ısıtıcısıdır. Ani su ısıtıcısı, adından da anlaşılacağı üzere suyu çok hızlı bir şekilde ısıtır ve kullanıcılara sağlar. Elektrikli şofben olarak da bilinen bu aletler, küçük boyutludur ve genellikle banyoya monte edilir.

Ani ısıtıcılar beklentileri karşılama konusunda çok başarılıdır. Buna karşın ani bir şekilde ısıtma sağladıklarından dolayı yüksek elektrik kullanımına sahip olduklarının bilinmesi gerekir. Hatta elektrik tesisatının iyi olmaması durumunda, sık sık sigortaların atmasına dahi neden olabilir.

3 – Güneş Enerjili Su Isıtıcı

Güneş enerjili ısıtma sistemler, güneş ışığını alan yerler için ideal çözümlerdir. Bu yöntemde evin çatısına güneş enerji sistemine ait paneller ve su tankı yerleştirilir. Sonrasında ise evin tesisatı ile bu sistem arasındaki bağlantı gerçekleştirilir. Böylece sıcak su ihtiyacı karşılanır.

Doğalgaz olmayan evde sıcak su ihtiyacının en ekonomik şekilde karşılanması, ancak bu sistemlerle mümkün olur. İlk satın alma maliyeti biraz yüksek olsa da daha sonraki süreçlerde maliyetsiz bir şekilde sıcak su ihtiyacına yanıt verir.

Doğalgaz Olmayan Evde Sıcak Su
Doğalgaz Olmayan Evde Sıcak Su

Banyo Su Isıtıcı Çeşitleri

Banyolar için kullanılacak farklı su ısıtıcı seçenekleri vardır. Tüplü şofben ve elektrik şofben bu noktadaki iki önemli seçenek olarak dikkat çeker. Tüplü şofben, adından da anlaşılacağı üzere mutfak tüpleri ile çalışır ve tüp bittiğinden değiştirilmesi gerekir. Elektrikli şofben ise ani su ısıtıcısı olarak da bilinen ürünlerdir.

Banyolardaki sıcak su ihtiyacı sürekli ve yüksek olduğundan, buna uygun çözümler geliştirilmiştir. Kullanıcılar, kendi ihtiyaçlarını ve bütçelerini dikkate alarak bunlardan uygun olanları tercih edebilir ve sıcak su ihtiyacını karşılayabilir.

Bizleri Instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/ Ayrıca Youtube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x