Lavabo tıkanma durumu neredeyse her evde sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Lavabo tıkandığında, su ve atık gider yoluyla normal şekilde akamaz. Lavabo giderinde; artıkların, yağın, saçın, yiyecek parçacıklarının, sabun parçacıklarının ve kirecin birikmesi genellikle tıkanmaya neden olur. Tıkanmış bir lavabo, bazı olumsuzluklara yol açabilir. Bunlardan bazıları şunlardır:
Kötü koku
Suyun lavaboda kalması
Su baskını
Tesisat sorunları
Böyle bir durumla karşılaşıldığı zaman en etkili lavabo açma yöntemi araştırmalı ve en işe yarar olanlar uygulanmalıdır.

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

En Etkili Lavabo Açma Yöntemi Nelerdir ?

https://www.merkezsutesisati.com/lavabo-acma/

Evlerde bulunan lavabolar çeşitli sebeplerden dolayı bazen tıkanabilir. Tıkanmış lavabonun hızlı ve etkili bir şekilde açılmasını sağlamak için evde uygulayabileceğiniz bazı yöntemler mevcuttur. “Mutfak lavabo tıkandı su gitmiyor.” diyorsanız, evdeki malzemeler yardımıyla bu sorunu çözüme ulaştırabilirsiniz. Bu yazıda en etkili lavabo açma yöntemlerinden ve bunları nasıl uygulayabileceğinizden bahsedeceğiz.

Bulaşık Tableti ile Lavabo Açma

Bulaşık tableti ile lavabo açma tıkanmış lavaboları açmanın en hızlı ve etkili yollarından biridir. Bu yöntemde tablet lavabo giderine konulur ve üstüne kaynar su dökülür. Tablet su ile etkileşime girerek köpürür ve içerisinde bulunan maddeler sayesinde lavabodaki tıkanıklığın giderilmesi kolayca sağlanır.

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

Tuz ile Lavabo Açma

Tuz her evde bulunan bir doğal lavabo açma malzemesidir. Tuz ile lavabo açma için lavabo giderine bir yemek kaşığı kadar tuz dökülmeli ve ardından sıcak suyla durulanmalıdır. Ancak daha önemli sorunlar profesyonel yardıma ihtiyaç duyabilirsiniz çünkü bu yöntem yalnızca hafif tıkanıklıklar için işe yarar.

Limon Tuzu ile Lavabo Açma

Limon tuzu kullanmak da doğal lavabo açma yöntemlerinden biridir. Birkaç çay kaşığı lavabo giderine döküldükten sonra üzerine kaynar su dökülür. Limon tuzu tıkanıklığı parçalayarak lavabonun açılmasını sağlar. Ayrıca tıkanıklıktan dolayı oluşan kötü koku da bu yöntemle giderilmiş olur.

Yumurta ile Lavabo Açma

Lavabo açmak için kullanılan en ilginç olan yöntemlerden biri de yumurta ile lavabo açma yöntemidir. Yumurta beyazı kaygan yapısıyla tıkanıklığa sebep olan parçaların giderden gitmesine yardımcı olarak lavabonun açılmasını sağlayacaktır.

https://www.merkezsutesisati.com/lavabo-tikanikligi-nasil-acilir-evde/

 

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x