En etkili tuvalet açıcı, klozetlerde ve alaturka tuvaletlerde meydana gelen tıkanıklıkların etkili olarak giderilmesini sağlamaktadır. Farklı nedenlere bağlı olarak yaşanan tıkanıklıklar, tıkanıklık açıcılar sayesinde kolayca açılmaktadır.

Tıkanıklık açma için kullanılan tıkanıklık açma yöntemleri, sadece basit tıkanıklıklar için işe yaramaktadır. Dolayısıyla bu yöntemleri zor tıkanıklıklar için kullanmamak gerekmektedir. Zor tıkanıklıklarda ise profesyonel yardım alınması gerekmektedir. Kaliteli profesyonel hizmetler, sorunun kısa sürede çözülmesini sağlamaktadır.

Merkez Tesisat olarak tuvalet açma konusundaki ihtiyaçlarınıza profesyonel çözümler üretiyoruz. Kırmadan ve tesisata zarar vermeden tuvaletlerinizi, klozetlerinizi ve giderlerinizi açıyoruz. Bu konudaki profesyonel hizmetlerimizden yararlanmak veya konuya ilişkin bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

Tuvalet Neden Tıkanır?

Tuvaletler, geniş gider borularına sahiptir. Bundan dolayı tıkanma durumlarının nadiren yaşanacak olaylar olduğu düşünülmektedir. Ancak özensiz kullanıma nedeniyle tıkanıklar, düşünüldüğünden daha fazla yaşanmaktadır.

Tuvaletlerde tıkanıklık meydana gelmesinin çok farklı nedenleri bulunmaktadır. Bunlardan bazıları aşağıda yer almaktadır:

Görüleceği üzere çok sayıda tıkanıklık nedeni bulunmaktadır. Bunlar için en etkili tuvalet açıcı kullanılarak, sorun giderilebilmektedir.

En Etkili Tuvalet Açıcı

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Tuvaletlerdeki tıkanıklıkların açılması için kullanılan farklı yöntemler bulunmaktadır. Sorunun türüne göre bunlardan uygun olanlar tercih edilebilmektedir. Söz konusu yöntemlerin bir kısmı evlerde kolay şekilde uygulanmakta iken, diğer kısmı içinse profesyonel hizmet alınması gerekmektedir.

Evlerde, tuvalet ve gider açıcı ürünler kullanılmaktadır. En etkili gider açıcı, bu noktada çok fazla tercih edilmektedir. Ancak bunun haricinde de farklı yöntemler bulunmaktadır. Tıkanıkların açılması için kullanılacak yöntemler şunlardır:

·         Jel Tuvalet Açıcılar

Jel formunda olan tuvalet açıcılar, günümüzde yoğun olarak kullanılmaktadır. Jel formunun en önemli özelliği, bu ürünlerin yoğunluklarının çok fazla olmasıdır. Bundan dolayı tıkanıklığın olduğu yere kadar ulaşmakta ve özel formu sayesinde tıkanıkları gidermektedir.

Jel formunda olan ürünlerin en önemli avantajı, kullanımlarının son derece kolay olmalarıdır. Tek yapılması gereken tıkanıklık olan lavaboya bu ürünlerin dökülmesi ve sonrasında ise beklenmesidir. Bir süre bekledikten sonra jel formundaki açıcılar, tıkanıklığı gidermekte ve sorunu çözmektedir.

·         Granül Kimyasal Açıcılar

En etkili tuvalet açıcı denildiğinde, akla gelen seçeneklerden birisi de granül formundaki açıcılardır. Esasında bu açıcılar, sodyum hidroksit olarak bilinen kimyasal bir maddedir. Sodyum hidroksit, sıcak su ile tepkimeye girdiğinde ısı oluşmasını sağlamakta ve böylece tıkanıklığa neden olan maddeleri ısı ve basınçla ileri itmektedir.

Granül formundaki kimyasal açıcılar, sıcak su ile kullanılmaktadır. Bunun için tuvalete yeteri kadar kimyasal açıcının dökülmesi, sonrasında ise üzerine sıcak su ilave edilmesi gerekir. Tıkanıklık durumuna göre etrafa pis suların sıçrayabileceği unutulmamalıdır. Bundan dolayı uygulama sırasında gereken güvenlik önlemleri alınmalıdır.

·         Tuvalet Açma Teli

Tıkanıklıklar için kullanılan bir diğer yöntem ise açma telidir. Nalburda satılan tuvalet açıcı olarak da bilinen bu ürün, yaklaşık 5 metre uzunluğa sahiptir. Esnek yapısı nedeniyle tıkanıklık olan yere kadar gidebilmekte ve tıkanıklıkların açılmasını sağlamaktadır.

·         Tuvalet Pompası

Pompa, doğal tuvalet açıcı olarak bilinen ürünlerdendir. Bu yöntemde giderlere kimyasal açıcılar dökülmemekte ve sadece pompa kullanılmaktadır. Pompa, kısa sürede borularda yüksek bir basınç oluşturmakta ve oluşan basınç, tıkanıklığa neden olan maddeleri ileri doğru itmektedir.

En Etkili Tuvalet Açıcı
En Etkili Tuvalet Açıcı

Yüksek basınç sayesinde tıkanıklıklar açılmaktadır. Ancak bunun için pompanın bir süre kullanılması ve güçlü bir basınç oluşturulması gerekmektedir.

·         Profesyonel Destek

Evlerde uygulanan farklı tıkanıklık açma yöntemleri bulunmaktadır. Ancak bunların tamamı, basit tıkanıklıklarda işe yaramaktadır. Zor tıkanıklıklarda bu yöntemlerin sonuç verme olasılığı söz konusu dahi değildir. Hatta zor tıkanıklıklarda ısrarlar bu yöntemler kullanılırsa, gider borularına ve tesisata zarar dahi verilebilmektedir.

Tıkanıklıklardan sonra evde uygulanan yöntemlerden sonuç alınamayacağı anlaşıldığında, daha fazla zorlanmaması ve profesyonel destek alınması gerekmektedir. Profesyonel hizmet kapsamında kullanılan özel teknikler ve yöntemler, en zor tıkanıklıkları dahi gidermektedir. Üstelik bunu yaparken tesisata zarar vermemektedir.

En Etkili Tuvalet Açıcı Hangisi?

En etkili tuvalet açıcı, sorunu kısa sürede gideren ürünler ya da yöntemlerdir. Jel açıcılar, granül açıcılar, tıkanıklık giderme telleri ve profesyonel yöntemler gibi çok farklı seçenekler bulunmaktadır. Üstelik bunların da kendi içinde farklı seçenekleri vardır. Dolayısıyla en etkili yöntemleri bulmak, düşünüldüğünden daha zordur.

Tuvaletlerde meydana gelen tıkanıklıklardan sonra akla gelen ilk ürünler, tuvalet açıcılardır. Marketlerde farklı markalara ait çok sayıda seçenek bulunmaktadır. Bunlardan hangisinin daha iyi ve etkili olduğuna dair detaylar aşağıda yer almaktadır:

·         Cilit Bang Tuvalet Açıcı

Son dönemlerde en fazla tercih edilen tuvalet açıcı, Cilit Bang markasının geliştirmiş olduğu üründür. Cilit Bang, jel formunda bir ürünü kullanıcılara sunmaktadır. Kullanımının son derece kolay olması, en önemli avantajıdır. Dolayısıyla en fazla tercih edilen seçeneklerden biri olmasının arkasındaki neden olarak bu durum gösterilmektedir.

Cilit Bang tuvalet açıcı, direkt olarak tıkanıklık olan tuvaletlere, banyo veya mutfak giderlerine dökülmektedir. Sonrasında sadece beklenmektedir. Bir süre sonra jel formundaki ürün, tıkanıklık olan noktaya ulaşmakta ve tıkanıklıkları gidermektedir.

Tıkanıklığın durumuna göre ne kadar uygulanması gerektiği ürünün arka bölümde belirtilmektedir. Kullanımın buna uygun olması gerekmektedir. Cilit Bang, söz konusu ürünün tesisat borularına veya diğer bileşenlerine zarar vermediğini ifade etmektedir. Ancak yine de kullanım miktarına dikkat edilmesi ve belirtilen oranın aşılmaması gerekmektedir.

·         PorÇöz Lavabo Açıcı

PorÇöz, farklı temizlik ürünleri üreten bir markadır. Genel olarak asidik ürünleriyle bilinmektedir. Markanın lavabo açıcı ürünü de benzer bir özelliğe sahiptir. Söz konusu ürün, granül formda olup, diğer açıcılarla benzer şekilde kullanılmaktadır.

Tuvalet açıcı kimyasal ürünlerden biri olan granül formdaki ürünü uyguladıktan sonra tuvalete yoğun şekilde kaynar su dökülmesi gerekmektedir. Kaynar su, granüllerle tepkimeye girmekte ve ısı yaymaktadır. Böylece tıkanıklığa neden olan maddeler, yüksek ısı sayesinde giderden gitmektedir.

PorÇöz, tuvalet ve lavabo açma konusunda sadece granül formundaki ürünleri sunmamakta, farklı seçenekleri de müşterilerine sağlamaktadır. Markanın, jel formunda olan ürünleri de bulunmaktadır. Jel formunda olanların kullanımı ise son derece basittir. Tıpkı Cilit Bang gibi kullanılmakta ve direkt olarak tıkanıklık olan yere uygulanmaktadır. En etkili tuvalet açıcı denildiğinde, akla gelen markalardan biri PorÇöz markasıdır.

·         Kostik Gider ve Logar Açıcı

Kostik gider ve logar açıcı, ülkemizde sık tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Tuvalet açıcı asit olarak da bilinen bu ürün, son derece etkili sonuçlar vermektedir. Klasik tuvalet açıcılarla benzer özelliklere sahiptir. Kullanım şekli de yine benzer olup, sıcak su ile uygulanmaktadır.

Kostik adıyla bilinen söz konusu ürün, sodyum hidroksittir. Ancak diğer ürünlere kıyasla, paketlerinin ağırlığı daha fazladır. Dolayısıyla bu ürünü kullanırken ne kadar kullanılacağına dikkat edilmesi gerekmektedir. Her ne kadar en etkili tuvalet açıcı ürünler içerisinde yer alsa da, yanlış kullanım nedeniyle istenmeyen olaylara neden olabilmektedir.

Sodyum hidroksit, ısı yayan bir kimyasal maddedir. Bir asit olan bu madde, giderlerin açılmasından günümüzde yoğun olarak kullanılmaktadır. Kullanımından kısa süre sonra tuvaletlerdeki tıkanıklıkları açmaktadır. Bu aşamadan sonra tuvaletlerin bol su ile yıkanması gerekmektedir. Böylece tıkanıklıklara neden olan maddeler, gider ile kanalizasyona kadar karışmakta ve sorunun tekrarlama olasılığı ortadan kalkmaktadır.

·         A 101 Tuvalet Açıcı

Tuvalet açıcı A101 marketlerinde, marketin kendi markası ile satışa sunulmaktadır. Çiçeğim markası ile satışa sunulan kutunun içerisinde üç kullanımlık ürün çıkmaktadır. Her kullanım için 70 gr lavabo açıcılar, ufak ambalajların içerisinde yer almaktadır. Kullanmak istendiğinde, bu ambalajların uç kısmından yırtılması ve tuvalete dökülmesi yeterli olmaktadır.

A101 marketlerinde satılan söz konusu ürün, lavabo açıcı olarak satılmaktadır. Ancak tuvaletlerdeki tıkanıklıkları gidermek için de kullanmak mümkündür. Fakat burada ufak bir detay bulunmaktadır. Ürünler, lavabolar için satıldığından, içerisindeki kimyasal miktarı tuvaletler için azdır. Bundan dolayı kutudan çıkan üç paketten iki tanesinin kullanılması gerekmektedir. Tıkanıklığın durumuna göre bir adet de yeterli olabilmektedir.

Satılan bu ürün, piyasadaki diğer tuvalet açıcılardan farklı bir formüle sahip değildir. Buradaki ürün de yine sodyum hidroksit olup, 70 gram şeklinde kutu içerisinde yer almaktadır. Kullanımı, sıcak su ile yapılmaktadır.

·         BİM Tuvalet Açıcı

Tuvalet açıcı BİM marketlerinde, tıpkı A101 marketlerinde olduğu gibi, marketin markası ile satılmaktadır. Mr.Bee markası ile satışa sunulan ürün, klasik sodyum hidroksit olup, piyasadaki diğer granül formundaki açıcılar ile benzer özelliklere sahiptir. Kutu içerisinde üç kullanımlık ürün çıkmaktadır.

BİM mağazalarında satışa sunulan bu ürün de lavabo açıcı olarak satışa sunulmaktadır. Dolayısıyla kullanım miktarı düşüktür. Bundan dolayı tuvaletler için kullanırken, kutu içerisindeki iki ambalajın kullanılması gerekmektedir. Yine tıkanıklık durumu dikkate alınarak, ne kadar kısmın kullanılacağına karar verilmesi yararlı olmaktadır.

En etkili tuvalet açıcı olarak ifade edilen granül formundaki seçeneklerin tamamının aynı ve sodyum hidroksit olduğu bilinmektedir. Dolayısıyla bu noktada ürün seçimi yaparken ulaşılabilirlik ve fiyat konusunun dikkate alınması gerekmektedir. Fiyatı uygun olan ürünler, maliyet konusunda daha avantajlıdır.

Alaturka Tuvalet Nasıl Açılır?

Evlerde ve iş yerlerinde bulunan alaturka tuvaletler, tıkanıklıklar nedeniyle kullanılamaz duruma gelmektedir. Böyle bir durumda hızlı şekilde tuvalete müdahale edilmesi ve tıkanıklığın giderilmesi gerekmektedir. Tıkanıklığın giderilmesi için ise ilk olarak evde uygulanacak klasik yöntemler akla gelmektedir.

Alaturka tuvaletlerde meydana gelen tıkanıklıkların giderilmesi için kullanılacak yöntemler genel olarak şu şekildedir:

En Etkili Tuvalet Açıcı Kullanma Yöntemleri

Kimyasal tuvalet açıcıları kullanırken izlenmesi gereken aşamalar bulunmaktadır. Toz tuvalet açıcıları kullanırken izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

Sıvı (jel) formda olan tuvalet açıcıların kullanımındaki adımlar ise şu şekildedir:

Toz formdaki ürünleri kullanırken dikkatli olmak ve maske kullanmak önemli detaylardır. Sıvı formda olan ürünlerin kullanımında ise bu türden önlemlere gerek duyulmamaktadır.

Kimyasal Tuvalet Açıcıları Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kimyasal tuvalet açıcı ürünler, günümüzde son derece yaygındır. Farklı türleri marketlerde ve internet sitelerinde satılmaktadır. Ancak bu ürünleri kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. İşte dikkat edilecek hususlar:

Öncelikle en etkili tuvalet açıcı denildiğinde akla granül ve jel formundaki ürünlerin geldiği bir gerçektir. Ancak söz konusu ürünlerin esasında kimyasal madde olduğunun unutulmaması gerekmektedir. Bundan dolayı mutlaka talimatlara uygun olarak kullanılmalıdır. Aksi durumda istenmeyen durumlar kaçınılmaz olmaktadır.

Buradaki problemler, sadece tıkanıklıkların açılmaması, tesisatın zarar görmesi şeklinde değildir. Aynı zamanda uygulamayı yapan kişilerin yaralanması ve zarar görmesi de olasılık dahilindedir. Ayrıca bu şekilde yaralanmaların meydana geldiği farklı olayların yaşandığı bilinmektedir.

En Etkili Tuvalet Açıcı: Profesyonel Hizmet

Günümüzde kullanılacak en etkili tuvalet açıcı yöntemi, hiç şüphesiz profesyonel hizmetlerdir. Söz konusu hizmetlerde, profesyonel bir yaklaşım bulunmakta ve evlerde herkesin uygulayabileceği yöntemlerden farklı yöntemler kullanılmaktadır.

Profesyonel yöntemlerin de kendi içerisinde farklı türleri bulunmaktadır. Ancak yaygın olarak kullanılan yöntemde, şu aşamalar takip edilmektedir:

Görüleceği üzere bütün süreç, profesyonel olarak yürütülmektedir. Buradaki temel hedef, tıkanıklığın giderilmesidir. Ancak bunu yaparken tesisata zarar vermemek ve kırma yapmadan sorunu gidermek de öncelikli hedeflerdendir.

Merkezi Tesisat olarak bu alandaki en yeni teknolojileri kullanıyor ve sorunları etkili olarak çözüyoruz. Ayrıca tuvalet tıkanıklıklarına neden olacak hususlar hakkında bilgilendirmeler yapıyor ve sorunun tekrarlanmaması için katkı veriyoruz. En etkili tuvalet açıcı yöntemlerinden yararlanmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x