En ucuz klozet takımı fiyatları, uygun maliyete banyonuzu güzelleştirmenizi ve banyonuza farklı bir hava katmanızı sağlar. Fiyatlar, tercih edilecek ürünün markasına, modeline, tipine ve kalitesine göre değişir. Ürün kalitesi arttıkça rakamlar da genel olarak artar. Ancak yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı ürünler olduğu da unutulmamalıdır. Merkez Tesisat olarak ev veya işyerinizin klozet değişim onarım gibi işlerinizde bir telefon kadar uzağınızdayız.

en ucuz klozet takımı fiyatları ortalama olarak 800 ₺ den başlamaktadır.

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

Klozet Takımı Nedir?

Alafranga tuvalet olarak da bilinen klozet takımı, banyoların en önemli ürünleridir. Rezervuar, kapak ve sifon gibi parçaların bir araya gelmesiyle oluşan bu takımlar, tuvalet ihtiyaçlarının karşılanması için kullanılmaktadır.

Rezervuar, tuvaletin temizlenmesi için gerekli olan suyu tutan ve hızlı bir şekilde boşaltmaya yarayan su haznesidir. Tercih edilecek modellere göre bu haznenin büyüklüğü, hacmi farklılık gösterebilmektedir. Ancak genel olarak günümüzdeki bütün rezervuarların hacimleri, birbirine çok yakındır.

Rezervuar ve buradaki suyun boşaltılmasını sağlayan sifon, temizliğin etkili ve kolay bir şekilde yapılmasına imkan verir. Kullanıcılar, ilgili sistem sayesinde temizlik için ekstra zaman ve çaba harcamak zorunda kalmaz.

Her ne kadar farklı türden ve modelden klozet takımı çeşitleri olsa da, bunların önemli kısmının çalışma sistemi aynıdır. Bir gider borusuna bağlı konumda yer alır. Bazıları alttan çıkışlı şekildedir ve zemine oturmuştur. Bazıları ise duvara dayalı olup, zemine temas etmez. Sistemin diğer parçası olan rezervuar ise bazen duvara gömülü şekildedir ve genel dekorasyonu etkilemez. Bazen ise direkt olarak klozetin üzerinde yer alır.

Klozetlerin temel maddesi seramiktir. Seramik, hem dekorasyona olan olumlu katkısı ve güzel görünmesi hem de kolay sterilize edilmesi ile öne çıkar. Seramik sayesinde hem ortamın havası olumlu olarak değişmekte hem de hijyen kaygıları giderilmektedir.

Klozet Takımı Modelleri

Klozet takımı modelleri, kullanıcıların ihtiyaçlarına ve dekoratif kaygılarına cevap verecek zenginliktedir. Rahatlık ve konfor için geliştirilen bu ürünler, yıllar içerisinde önemli değişimler geçirmiş ve farklı modeller şeklinde kullanıcılara sunulmaya başlanmıştır.

Günümüzdeki en yaygın modellerin başında tabana monte edilen ve ayaklı klozet olarak isimlendirilen modellerdir. Yaygınlığı nedeniyle klozet denildiğinde akla ilk gelen seçeneklerdendir. Tabana monte edilmesi, ağırlık taşıma sınırının bulunmamasını sağlar. Böylece kullanımı sırasında düşme, kırılma, çatlama ve ağırlığı taşıyamama gibi riskleri yok eder. İlgili ürünler aynı zamanda alttan çıkışlı klozet olarak bilinmektedir.

Asma klozet veya bilinen diğer adıyla duvara dayalı klozet ise günümüzde yaygınlığı her geçen gün artan bir modeldir. Geleneksel ürünlerden en önemli farkı, tabana değil, duvara monte edilmesidir. Duvara monte edildikten sonra askıda kalır. Zeminle herhangi bir temasının olmaması, zemin temizliği konusunda önemli avantaj sağlar.

Asma modeller, duvara özel bir düzenek ile monte edilir. Sağlamlık konusundaki endişeleri giderecek olan bu düzenek, klozetin yere düşmesi veya kullanımı sırasında benzer sorunlar yaşanması türünden olumsuzluklara izin vermez.

Kullanım kolaylığı, hijyen kaygıları ve sağlık açısından kullanıcılara uygun olarak tasarlanan bu ürünler, uzun ömürlü yapıdadır. Tüm klozet takımı modelleri, kalite konusunda aynı seviyede değildir. Buna karşın talimatlara uygun şekilde kullanıldığında, tamamı uzun ömürlü bir kullanım deneyimi sağlar.

·       Klozet Modelleri

Klozet modelleri, asma (duvara dayalı) ve ayaklı olarak ikiye ayrılmaktadır. Ancak bunların da kendi içerisinde farklı türleri vardır. Bazı modeller, keskin çizgileri ve derin hatları ile çok daha çağdaş bir görüntüye sahipken, bazıları ise oval detayları ile yumuşak geçiş sağlamaktadır.

Oval olan seçenekler, banyoların çok daha ferah bir görünüme kavuşmasına katkı verir. Yenilikçi tasarımları ile alışılmışın dışında bir görüntü sağlarlar. Oval modellerin asma ve ayaklı seçenekleri vardır.

Kare modeller, son yılların önemli trendlerinden biridir. Özellikle asma modellere olan ilgi her geçen gün biraz daha artmaktadır. Zeminle temasının olmaması, zeminlerin çok daha rahat şekilde yıkanmasına imkan vermektedir. Toz ve tortu birikmesi minimize edilmekte ve hijyen kaygılarını giderici etkiler yapmaktadır.

Günümüzde yaygın olarak kullanılan farklı klozet modelleri vardır. Bunlardan öne çıkanlar şu şekildedir:

Banyo Dekorasyonunda Klozetin Önemi

Kullanıcı ihtiyaçlarının karşılanmasının dışında klozetlerin banyo dekorasyonuna yadsınamaz katkıları vardır. Evlerin ya da iş yerlerinin banyolarını, estetik kaygılara göre dekore ederken klozetlerin de göz önünde bulundurulması gerekir.

Banyoların içerisinde birçok eşya olmasına karşın, dekorasyon noktasında klozetlerin farklı bir yeri vardır. İşlevselliği ve estetik görünümü ile diğer unsurları geride bırakan bir faktör olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Zira ilgili ürünler, yoğun ve ortak şekilde kullanılmakta, hijyen açısından önem taşımaktadır.

İşlevsellik açısından bakıldığında ilgili ürünlerin tasarruflu, konforlu ve rahat olması beklenir. İlgili durum hem çevre hem de bireysel ihtiyaçlar açısından önemlidir. Çift akımlı ve düşük su tüketimli modeller, çevre dostu bir yaklaşımın benimsenmesini sağlar. Ayrıca hijyenik özellikleri, kolay temizlenmesi, farklı avantajlarıdır.

Klozetlerin birçok işlevselliği olmasına karşın, sadece bu alanla ilgili olmadığı açıktır. Estetik açısından banyodaki genel havayı, atmosferi etkileme gücü vardır. Zarif ve şık modeller, banyoların sofistike bir görünüm kazanmasını sağlar, dekoratif kaygıları giderir ve banyoları, adeta farklı bir sınıfa taşır.

Banyodaki mobilyalar ve diğer eşyalarla uyumlu olarak seçildiğinde, estetik bütünlüğe katkı verir. Ek olarak banyoların estetik açıdan daha çekici olmalarını sağlar. Ancak tüm bunlar için model seçimi sırasında banyo dekorasyonunda klozetin önemi dikkate alınmalıdır.

Küçük banyolarda duvara dayalı modeller tercih edilebilir. İlgili modeller sayesinde alan çok daha etkili şekilde kullanılır. Büyük olan banyolar içinse gömmeli rezervuar seçenekleri tercih edilerek, alanın büyüklüğü farklı amaçlar için kullanılır. Şıklık ve zarafet, bu küçük seçimlerle gelir.

Seçim sırasında mutlaka banyonun genel dekorasyonu ve kullanacak olan kişilerin estetik anlayışları dikkate alınmalıdır. Böylece genel bir bütünlük oluştururken, kullanıcılarda memnuniyet sağlanacaktır.

 

En Ucuz Klozet Takımı Fiyatları Neye Göre Değişir?

En ucuz klozet takımı fiyatları konusuna geçmeden önce, fiyatları etkileyen hususlara değinmek gerekir. Rakamlar üzerinde etkili olan çok sayıda unsur vardır. Bu unsurların bazıları daha etkili ve belirleyici iken, bazıları ise sınırlı etkilere sahiptir. Etkili olan unsurlar şunlardır:

Ürünün markası, ne kadar kaliteli olduğunu gösteren ilk unsurdur. Piyasada yer edinen, güvenirliği ile öne çıkan markalar, ilgili özelliklerinden dolayı daha yüksek rakamlara satılmaktadır. Fiyatın fazla olmasının temelinde, markanın güvenirliği vardır.

Kaliteli malzemelerden üretilen ürünler, daha yüksek rakamlardan satışa sunulmaktadır. Her alanda olduğu gibi burada da kalite pahalıdır prensibi geçerlidir. Bunun bazı istisnaları olsa da, genel olarak geçerli olduğunu ifade etmek yanlış olmayacaktır.

Tasarım ve estetik görünüm, fiyatlar üzerinde direkt olarak etkilidir. Şıklık, özgünlük ve modern tasarımlar, genel olarak daha yüksek rakamlara sahiptir.

İlk bakışta tamamının işlevi ve özellikleri aynı gibi görünse de, farklı ek özelliklere sahip modeller vardır. Çift akımlı sifon sistemi, hijyenik kaplama, özel taharet musluğu gibi ek özellikler, maliyetleri artırıcı etki yapar.

Aksesuarlar, son dönemlerde yaygın hale gelmeye başlamıştır. İşlevleri basit ama etkili olanlar veya sadece dekoratif amaçlı olarak kullanılanlar, toplam maliyet üzerinde etkilidir.

Montaj maliyetleri, fiyatların içerisinde yer almaz. Montajı kolay olan modeller, direkt olarak klozet fiyatlarının düşmesine neden olmasa da, genel maliyetin düşmesini sağlar.

Tercih edilecek ürünün nereden ve nasıl alındığı, maliyetler üzerindeki etkili bir diğer husustur. Aynı ürün, farklı bölgelerde, farklı satıcılarda, farklı rakamlara satılabilir. Dolayısıyla en ucuz klozet takımı fiyatları için olabildiğince fazla satıcının değerlendirilmesi gerekir.

Buradaki faktörler, fiyatlar üzerinde son derece etkilidir. Seçim veya fiyat karşılaştırması yaparken, ilgili unsurları dikkate almak gerekmektedir. Ayrıca buradaki etkenlerin haricinde farklı olan unsurlar da yine rakamları ciddi anlamda etkileyebilmektedır. Dönemsel olarak bahsedilen etkenlerin etkileri farklılık gösterecektir.

En Ucuz Klozet Takımı Fiyatları

En ucuz klozet takımı fiyatları, özellikle kaliteli ürünleri uygun maliyete almanın en etkili yoludur. Kalite ile fiyatlar arasında direkt bir ilişki olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Buna karşın bazı durumlar, bunun istisnaları da ortaya çıkar. İşte böyle istisnaların bulunması, kalitenin uygun maliyete alınması imkanını yaratmaktadır.

Klozet, günümüzde zorunlu bir ihtiyaçtır. Evlerde, ofislerde, iş yerlerinde ve insan varlığının olduğu benzeri alanlarda kullanılır. İhtiyacın çok fazla, beklentilerin farklı olması, çeşitli modellerin ortaya çıkmasına yol açmıştır. Bu durum ise fiyat aralığının çok geniş olması ile sonuçlanmıştır.

Klozet fiyatları genel olarak incelendiğinde, rakamların ciddi anlamda farklılık gösterdiği görülmektedir. Öyle ki; 1.000 TL civarında ürünler olduğu gibi 100.000 TL’yi aşan fiyatlara sahip ürünler dahi vardır. Ürünlerin kalitesi, modeli, markası, yapıldığı malzeme gibi unsurların tamamı fiyatları etkilemektedir. Bundan dolayı en ucuz klozet takımı fiyatları, tamamen beklentilerle ilgilidir.

·       Koçtaş Klozet Fiyatları

Koçtaş, klozet ve benzeri ürünlerin alınabileceği en önemli seçeneklerden biridir. İnternetten ve mağazalarından satış yapan Koçtaş, farklı markaların modellerini kullanıcılara sunar. Birçok markanın ürünün ilgili mağazada bulmak mümkündür. Fiyatlar ise markaya ve modele göre değişkenlik göstermektedir.

Buradaki fiyatlar, ürünlere göre ciddi anlamda değişkenlik göstermektedir. Bundan dolayı net bir rakam söylemek çok zordur. Ancak en fazla satılan ürünlere bakıldığında, fiyatların 2.000 TL ile 8.000 TL arasında değiştiği görülecektir. Koçtaş’ta yoğun talep gören bazı ürünler şu şekildedir:

Buradaki ürünler, hem tasarımları hem de fiyatları ile kullanıcılardan yoğun ilgi görmektedir. Koçtaş klozet fiyatları, dönemsel olarak değiştiğinden, en güncel bilgiler için direkt olarak mağazayla iletişime geçmek gerekmektedir.

·       Tekzen Klozet Fiyatları

Tekzen, klozet alınabilecek bir diğer önemli seçenektir. Hem internet üzerinden hem de fiziki mağazalardan satış yapılmaktadır. Kaliteli ürünleri, montaj hizmetleri ve diğer destekleri ile günümüzde ilgi gören mağazalardan biridir.

Tekzen klozet fiyatları, piyasadaki ortalama rakamlara yakındır. Net veya ortalama bir rakam vermek ise çok zordur. Zira son dönemde, satışa sunulan klozet seçeneklerinde ciddi bir azalma meydana gelmiştir. Mağazanın burada bir politika değişikliği yaptığı düşünülmektedir. Ancak ortalama rakamlar, 2.000 TL ile 10.000 TL arasındadır.

·       Bauhaus Klozet Fiyatları

Bauhaus, ev, atölye ve bahçeler için ihtiyaç olması muhtemel ürünleri satan bir Alman firması. Ülkemizdeki farklı kentlerde mağazası olan Bauhaus, aynı zamanda internetten de satış yapmaktadır. Klozet ihtiyaçları için en ideal seçeneklerden biri olarak kabul edilmektedir. Burada satışa sunulan klozet markaları şu şekildedir:

Bauhaus klozet fiyatları ise tercih edilecek ürünün markasına ve modeline göre farklılık göstermektedir. Ürünlerin fiyatları ortalama olarak 2.000 TL ile 4.000 TL arasındadır. Ancak 10.000 TL’den pahalı, 2.000 TL’den ucuz ürünler de vardır. Her yerde olduğu gibi buradaki rakamlar da oldukça değişkendir.

Her ne kadar Bauhaus üzerinden çok sayıda seçenek sunulsa da, bunların büyük kısmı sadece mağazalardan satılmaktadır. Dolayısıyla internet üzerinden sipariş edilecek ürün sayısı oldukça kısıtlıdır. Kırılma ve zarar görme riskine karşı firmanın bu şekilde bir uygulama yaptığı düşünülmektedir.

·       Defolu Klozet Fiyatları

 

Defolu klozet, adından da anlaşılacağı gibi defosu olan ürünlere verilen genel isimdir. Bunların ikinci el olduğu düşünülür. Ancak ikinci el değildirler. Üretimde veya daha sonraki süreçte meydana gelen küçük çizikler ve deformeler gibi nedenlerden dolayı defolu olarak kabul edilirler.

Mağazalarda ve yapı marketlerde sergilenen ürünlerden bazıları da defolu sınıfına girer. Sergilenen ürünler, direkt olarak teşhir ürün olarak kabul edilir. Sergileme sırasında meydana gelen çizikler veya benzeri deformeler nedeniyle defolu olarak nitelendirilirler.

Defolu klozet fiyatları, üründeki defoya bağlı olarak farklılık gösterir. Defo çok belirgin değilse ve görülmeyecek bir yerdeyse fiyatlarda sadece küçük düşüşler meydana gelir. Ancak görülen yerde defosu olan ürünlerin fiyatları %50 ila %80 arasında düşer.

Buradaki fiyatlar son derece değişkendir. Öyle ki, 750-1.000 TL bandında dahi ürün bulmak mümkündür. Buna karşın yüksek fiyatlara sahip olan ürünler olduğu da unutulmamalıdır.

·       Sahibinden Klozet Fiyatları

En ucuz klozet takımı fiyatları için ikinci el ürünler, en önemli seçeneklerden biri olarak kabul edilmektedir. Klozetler, seramik veya benzeri türden dayanıklı malzemelerden üretilir. Darbeye bağlı bir kırılma durumu olmadığı sürece çok uzun süre kullanılır.

Banyolarda yapılan tadilatlar, banyo yenilemeleri veya benzeri türden durumlar sonucunda klozetlerini değiştirenler, eskileri satışa çıkarır. İşte bu türden ürünler, ikinci el olarak kabul edilmektedir. Sahibinden klozet fiyatları, son derece uygun seviyededir. Fiyatlar, 500 TL ile 1.000 TL arasında değişir.

Sahibinden satılık olan ürünlerde pazarlık payı da çok yüksektir. Zira satıcılar ürünü ya atacak ya da satacaktır. Ev içinde bekleme gibi bir lüksleri olmadığından, hızlı bir şekilde satmaya odaklanırlar. İlgili durum ise fiyatların çok daha uygun seviyelerde olmasına yol açar.

·       Alttan Çıkışlı Klozet Fiyatları

Alttan çıkışlı klozet fiyatları, tercih edilecek marka ve modele bağlı olarak farklılık göstermektedir. Fiyatlar ortalama 4.000 TL ile 7.500 TL arasında değişir. Ancak burada belirtilen aralığın dışında fiyatlara sahip olan modeller de vardır.

Alttan çıkışlı klozet; zemine yerleştirilen ve gider kısmı hemen altında olan ürünlerdir. Geleneksel olarak kabul edilen klozetlerdir. Dekoratif ve estetik kaygılara bağlı olarak duvara dayalı modeller geliştirilmeden önce, her yerde kullanılırdı ve klozet denildiğinde direkt bu model akla gelirdi.

Günümüzde halen yaygın olarak kullanılmaya devam eden ilgili modelin fiyatı ise ciddi anlamda değişkenlik gösterir. Neredeyse her fiyata bu modelden bulmak mümkündür.

En ucuz klozet takımı fiyatları, her dönem merak edilen bir konu olmayı başarmıştır. Fiyatlar, bu noktada oldukça önemlidir. Ancak fiyatla birlikte performans, işlev ve dayanıklılık da dikkate alınmalıdır. Fiyat-performans ürünleri, yani uygun fiyatlı kaliteli ürünler, kullanıcıların ilk tercihleridir. Ancak bunları tespit etmek bazen sanıldığı kadar kolay olmaz.

Klozet Değişimi / Montajı Fiyatları

Klozet değişimi / montajı fiyatları, yapı marketlerden veya internet sitelerinden alınan klozetlerin fiyatlarına dahil değildir. Üstelik alınan ürün, bilinen ve yaygın ağı olmayan bir markaya aitse montaj işini kullanıcının hallettirmesi gerekir.

Klozet montajı fiyatı, tamamen işlemin kapsamına göre değişir. Eski ürünle aynı tipten bir ürün alınmışsa, genellikle tesisat üzerinde ciddi bir işlem yapılması gerekmez. İlgili durum ise montaj maliyetlerinin ve masraflarının azalmasını sağlar. Ancak tersi durumda maliyetler artacaktır.

Örneğin; ayaklı klozetin değişimi yine aynı türden bir ürünle yapılacaksa, hem işlemler kısa sürer hem de tesisat üzerinde herhangi bir işlem gerekmez. Dolayısıyla montaj maliyetleri daha uygun olur. Ancak ayaklı klozetin yerine asma klozet takılacaksa durum değişir. Zira bu değişimde sadece ürünler değil, aynı zamanda tesisatın da değişmesi gerekir.

Her ne kadar değişim ve montaj fiyatları hakkında net rakam vermek mümkün olmasa da, ortalama maliyetler 2.500 TL seviyesindedir. Buradaki rakam tamamen ortalama olup, duruma bağlı olarak artar ya da azalır.

Klozet Takımı Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Klozet takımı, çok sık değiştirilen bir ürün değildir. Bundan dolayı seçimin doğru ve özenli şekilde yapılması çok önemlidir. Zira seçim sürecindeki bir hata, işlevsel veya estetik sorunlara yol açar. Bu sorunların giderilmesi ise kısa vadede genellikle mümkün olmaz veya çok maliyetli olur.

Doğru seçim için dikkate alınması gereken bazı etkenler vardır. Bu etkenler göz önüne alındığında, hata olasılığı minimize edilmektedir. İşte o etkenlere dair açıklamalar:

·       Alan ve Ölçüler

Banyonun alanı ve klozetin yerleştirileceği bölümün ölçüleri, dikkate alınması gereken ilk etkendir. Bu etkeni tek başına değerlendirmek yerine, banyonun diğer unsurları ile birlikte değerlendirmek gerekir.

Küçük banyolar için kompakt ve duvara dayalı modeller tercih edilerek alan kazanılabilmektedir. Ayrıca rezervuar türü olarak gömmeli modellerin tercih edilmesi, alanda bir ferahlık oluşturacaktır. Büyük banyolar içinse zevklerin daha ön planda olduğu modellere yönelmek mümkündür.

Standart klozet ölçüleri; genişlik 32 cm, yükseklik 52 cm olarak kabul edilmektedir. Ancak bunların haricinde ölçülere sahip olan farklı seçenekler de vardır. Genişlik 30-35 cm, uzunluğu 50-60 cm, yüksekliği ise 40-50 cm arasındaki alternatifler, banyo büyüklüğüne uygun modellerin bulunmasını sağlar.

·       Montaj Türleri

Montaj türlerine göre farklı klozet modelleri bulunmaktadır. Duvara montajlı olanlar, banyo zemininin kolay temizlenmesini sağlar. Ayrıca banyonun daha ferah görünmesini destekler. Yerden montajlı olanlar ise daha geleneksel bir tercih olup genellikle montajı daha kolaydır.

Montaj türüne karar verirken banyonun tesisat yapısı dikkate alınmalıdır. Bazı banyolar, tesisat yapıları nedeniyle duvara dayalı modeller için uygun değildir. Böyle durumlarda mecburen alttan akışlı olanlar arasından seçim yapılmalıdır.

·       Hijyen ve Temizlik Kolaylığı

Hijyen ve temizlik, klozet seçiminde mutlaka dikkate alınması gereken hususlardandır. Klozetlerin yoğun ve ortak kullanımı, hijyen ve temizlik sorunlarını gündeme getirir. Doğru seçim sayesinde bu sorunları kalıcı olarak engellemek mümkündür.

Klozetin üzerinde fazla detaylı ve girintili çıkıntılı yüzeylerin olmaması, temizliğini kolaylaştırır, bakteri birikimini engeller. Buna ek olarak bazı modeller, özel kaplamalarla kir tutmayı önler ve temizlik sırasında suyun daha etkili bir şekilde akmasını sağlayarak su tasarrufu yapılmasını sağlar.

·       Su Tasarrufu

Su tasarruflu ürünler, çevre dostu olmanın yanı sıra uzun vadede su faturalarını düşürür. Bazı modellerde tek sifon sistemi vardır ve her defasında rezervuarın içerisindeki suyun tamamı kullanılmaktadır. İlgili durum, bazen gereksiz su tüketimine neden olur.

Bazı modellerde bulunan çift sifon sistemi veya benzeri özellikler, etkili olarak su tasarrufu sağlar. Temizlik ihtiyacına göre kullanıcıların az su veya çok su kullanmasına izin verir.

·       Malzeme Kalitesi ve Dayanıklılık

Klozet takımının uzun ömürlü olması için dayanıklı malzemelerden üretilmesi gerekir. Seramik, kaliteli ve yaygın olarak tercih edilen bir malzemedir. Klozetin çıkış borusu ve kapağı gibi aksesuarların da dayanıklı ve kaliteli malzemelerden yapılması gerekir. Dolayısıyla sadece seramiğe odaklanmak hatalı olacaktır.

·       Ergonomi ve Kullanım Kolaylığı

Ergonomik tasarım, kullanım sırasında rahatlık sağlar. Yavaş kapanan kapak sistemleri ve sessiz sifonlar gibi özellikler, kullanım deneyimini daha keyifli hale getirir. Bu türden küçük ve basit özellikler, tahmin edilenden çok daha büyük olumlu etkiler yapar.

Klozetin yüksekliği, bu konudaki bir diğer önemli detaydır. Standart yükseklik, çoğu kullanıcıya uygun olsa da, farklı uzunluktaki kişilere uygun yükseklikte modeller de bulunmaktadır. Çocukların, hastaların ve standart olmayan boya sahip olanların kullanacağı ürünlerde seçim, bu hususlara göre yapılmalıdır.

·       Fiyat

En ucuz klozet takımı fiyatları, bu süreçteki en önemli etkenlerden biridir. Fiyat, birçok kullanıcı için seçim sürecinde öncelikli kriter haline gelir. Buna karşın fiyatın kalite, dayanıklılık ve uzun ömürlülük kriterlerin ardından değerlendirilmesi gerekir.

Kaliteli ürünler belirlendikten sonra fiyat kıyaslaması yapılmalıdır. Kıyaslama yapılırken olabildiğince fazla noktadan fiyat alınmalıdır. Sadece ucuz olduğu için herhangi bir ürünü tercih etmek, büyük bir hata ve hayal kırıklığı ile sonuçlanacaktır.

Buradaki tüm etkenler değerlendirildiğinde, klozet seçimi yapmanın bir süreç olduğu görülmektedir. Bu süreçte öncelikle ihtiyaçların belirlenmesi, sonrasında alternatiflerin tespit edilmesi ve bunlar arasından seçim yapılması gerekir.

En Ucuz Klozet Takımı Nerede Bulunur?

En ucuz klozet takımı fiyatları için kapsamlı bir araştırma yapılması gerekmektedir. İlgili araştırma, aynı zamandan ürünün nereden alınacağı sorusunu da gündeme getirmektedir. Uygun fiyatlı klozet almak için en uygun seçenekler şunlardır:

Klozet satın almak için çok sayıda seçenek vardır. Bu seçeneklerdeki fiyat aralığı, kendi içlerinde dahi farklılık göstermektedir. Bundan dolayı uygun maliyetli ürün için tek bir seçenek yerine farklı seçeneklerin aynı anda değerlendirilmesi gerekir. Ayrıca derinlemesine bir inceleme yapılması da çok önemlidir.

En ucuz klozet takımı fiyatları ile ilgili verilen rakamların tamamı ortalamadır. Farklı unsurlara göre paylaşılan rakamların değişebileceği, farklılık gösterebileceği unutulmamalıdır.

Ayrıca tıkanan tuvalet ve klozet için teknik servis yardımı almak için tıklayınız.

 

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x