Peteklerin içerisinde biriken kir ve tortuların giderilmesi için profesyonel yöntemler kullanılmaktadır. Peki, Evde petek temizliği nasıl yapılır?

Petek temizleme, son derece önemli bir işlemdir ve mutlaka profesyonel olarak yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde tesisatta veya kombide farklı sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Petek temizliği için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Evde Petek İçi Nasıl Temizlenir?

Peteklerin temizlenmesi için evde ilk olarak kalorifer sistemindeki su boşaltılmaktadır. Su boşalırken, sistemde yer alan tortu ve kirler de dışarıya çıkmaktadır. Böylece petekler temizlenmektedir.

Buradaki işlem, birkaç defa tekrarlandığında, alınan sonuç çok daha etkili olmaktadır. Öncelikle su tamamen boşaltılmakta, sonrasında ise kombiye yeniden eski seviyesine kadar su doldurulmaktadır. Ardından ise su yeniden tamamen boşaltılmaktadır. Evde petek temizliği için tek yöntem budur. Bu yöntem de su ile petek temizleme olarak isimlendirilmektedir.

Buradaki yöntem her ne kadar sistemdeki kirlerin ve tortuların dışarı çıkmasını sağlasa da, etkili sonuç vermemektedir. Zira peteklerin içindeki kanallara yapışmış ve birikmiş tortular bu şekilde çıkmamaktadır. Dolayısıyla da yapılan temizlik sınırlı kalmaktadır. Kesin sonuç için profesyonel petek temizliğinin tercih edilmesi gerekmektedir.

Evde Petek Temizliği Nasıl Yapılır

Makinesiz Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliğinden istenen sonucun alınabilmesi için makine ile temizliğin yapılması gerekmektedir. Ancak makineye erişimin olmadığı bazı durumlarda makinesiz petek temizliği de yapılabilmektedir.

Makinesiz petek temizleme için şebeke suyundan yararlanılmaktadır. Bu yöntemde ilk olarak kolektörden peteklere giden vanalar kapatılmaktadır. Sonrasında ise hedef peteğin vanası açılmaktadır. Son olarak da kombideki su, bu peteğin alt bölümündeki tıpadan boşaltılmaktadır.

Yapılan işlem, her petek için tek tek uygulanmalıdır. Böylece petekler, makinesiz şekilde temizlenmektedir. Ancak tekrar vurgulamak gerekirse buradaki işlem, makineli temizlik kadar etkili değildir. Dolayısıyla herhangi bir sorun yaşamamak ve problemle karşılaşmamak için mutlak surette bu işi profesyonel olarak yapan yerlerden hizmet almak gerekmektedir.

Evde Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Evde petek temizliği, su ile yapılmaktadır. Ancak bu süreçte son derece dikkatli olunması gerekir. Zira küçük bir hata nedeniyle kombide veya peteklerde arıza oluşabilmektedir. Dolayısıyla en mantıklı seçim, profesyonel hizmet almaktır.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x
Whatsapp
Call Now Button