Evde su borusu patladı şikayeti, farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Evde, apartmanda veya benzeri yaşam alanlarında su patlaması, yaşanabilen sorunlardan biridir. Bu sorunlar, doğru yöntemler kullanıldığında kısa sürede ve düşük maliyetle giderilebilmektedir.

Merkez Tesisat olarak su patlaklarınıza profesyonel çözümler üretiyor ve patlakları kısa sürede gideriyoruz. Cihazla patlak yerini tespit ediyor ve küçük alandan patlak borulara ulaşarak gerekli tamiri yapıyoruz. Evinizde veya apartmanınızdaki patlak borular için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

 

Evde Su Borusu Patladı
Evde Su Borusu Patladı

Evde Su Borusu Neden Patlar?

Su boruları, büyük oranda duvarın veya zeminin içerisinde yer alır. Bu yönü ile dış darbelere kapalıdır. Ancak kombi sıcak su boru patlaması veya temiz su tesisatında kaçak oluşması görülebilen durumlardandır. Peki, su boruları neden patlar? Boruların en sık görülen patlama nedenleri aşağıdaki gibidir:

Bu tür nedenlerden dolayı borular, dış darbeler olmasa dahi patlayabilir. Patlayan borular ise yapılar için ciddi tehdittir. Borunun patladığı noktada duvarın boyası ve sıvası dökülür. Duvar içerisindeki demirlerin paslanmasına neden olarak yapının zarar görmesine dahi yol açabilir.

Zamanında tamir ettirilmeyen su kaçakları, alt komşuların evlerine de zarar verebilir. Öyle ki, bir noktadan sonra oluşan su patlağı, bütün apartman için ciddi bir sorun haline gelebilir. Apartman su borusu patlaması olarak ifade edilen bu olay, tüm apartman için tehdit olarak kabul edilir.

Mutfak Su Borusu Patlaması Nasıl Tespit Edilir?

Su patlakları kendilerini farklı şekillerde belli eder. Patlağın boyutuna ve büyüklüğüne göre bunun işaretleri farklı olacaktır. Evde su borusu patladı şikayetini dile getiriyorsanız, patlağı fark etmişsiniz demektir. Patlaklar şu şekilde kendilerini belli eder:

Bu tip belirtiler, su patlaklarına işaret eder. Doğalgaz sıcak su borusu patladı ise kombinin su basıncı ile de kendisini belli edecektir.

Kaçak olduğunu anlamak kolay olsa da yerini tam olarak tespit etmek kolay değildir. Su kaçağı tespiti profesyonel cihazlarla nokta atışı olarak yapılır. Termal kamera, akustik ses dinleme cihazı gibi aletlerle bu tespit yapılmaktadır.

Evde Su Borusu Patladı
Evde Su Borusu Patladı

Evde Su Borusu Patladı Ne Yapılmalı?

Evde su borusu patladı ise profesyonel hizmet alınmalıdır. Bizden alacağınız hizmet ile ilk olarak kaçağın yerini nokta atışı olarak tespit ediyor ve ilgili bölgedeki küçük bir alanı kırarak boruya ulaşıyoruz. Plastik borulara manşon yaparak kaçağı gideriyor ve ilgili bölgeyi kapatıyoruz. Demir borularda ise daha farklı yöntemlerle problemi çözüyoruz.

Bizleri Instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/ Ayrıca Youtube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x