Gider borusu su kaçırıyor şeklindeki şikayetler, bazen tuvalet bazen de lavabolarla ilgili olur. Hangisi ile ilgili olursa olsun, pis su borularındaki sızıntılar ve su kaçakları son derece can sıkıcıdır. Üstelik bu sızıntılar duvarlara ve yapılara da zarar verir. Dolayısıyla sızıntıların nereden olduğunun bulunması ve sorunun giderilmesi gerekir.

Merkez Tesisat olarak kameralı su kaçağı bulma yöntemlerini kullanıyor ve kaçakları etkili olarak gideriyoruz. Küçük kaçakları ve sızıntıları kimi zaman kırmadan ya da en ufak hasarla tamir edebiliyor ve sorunu en düşük maliyetle ortadan kaldırıyoruz. Tuvalet veya lavabo borularındaki su kaçakları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

Gider Borusu Su Kaçırıyor
Gider Borusu Su Kaçırıyor

Tuvalet Gider Borusu Su Kaçırıyor

Tuvalet gider borularındaki sızıntılar, küçük çatlaklar veya kırıklardan gerçekleşir. Bu sızıntılar bazen hemen fark edilirken, bazen ise üzerinden uzun süre geçtikten sonra fark edilir. Ne kadar geç fark edilirse sızıntının yapılara zararı o kadar fazla olacaktır.

Gider borusundaki kaçakların tamir edilebilmesi için öncelikle sızıntının nerede olduğunun bulunması gerekir. Kameralı yöntemler, en net sonucun kısa sürede elde edilmesini sağlar. Bunun için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

Kaçaklar büyük olduğunda, boruya ulaşılır ve gerekli tamir yapılır. Kaçaklar küçük olduğunda ise pimaş sızıntı önleyici kullanılır. Sızıntı önleyici, özel bir kimyasaldır. Bu kimyasal, gider borusuna dökülür ve borudan geçerken tüm çatlak ve delikleri doldurarak problemi giderir.

Gider Borusu Su Kaçırıyor
Gider Borusu Su Kaçırıyor

Lavabo Borusu Su Kaçırıyor

Lavabo giderlerindeki su kaçakları için de benzer yöntemler uygulanır. Ancak lavabo borularında, conta nedeniyle de kaçaklar meydana gelebilmektedir. Böyle durumlarda sızıntı önleyici kimyasallar çözüm olabileceği gibi contalar da değiştirilebilir.

Gider borusunun girişindeki kaçaklar ise genellikle takoz contanın tam olarak oturmamasından kaynaklanır. Bazen inşaat aşamasındaki hatalar da bu duruma neden olabilir. Böyle durumlarda ilgili bölümünün düzeltilmesi ve takoz contanın tam olarak oturmasının sağlanması gerekir. Conta kaynaklı sorunlar bu şekilde aşılmış olunacaktır.

Bizleri Instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/ Ayrıca Youtube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x