Şebeke suyu basıncı, evdeki temiz su ihtiyacının sorunsuz olarak karşılanması için çok önemlidir. İSKİ, ihtiyaçların karşılanması için şebeke suyunun gerekli basınçta olmasını sağlayan sistemlere sahiptir. Peki, İSKİ şebeke suyu basıncı kaç bar? 4-5 bar arası basınç olmaktadır.

Şebeke suyu basıncı ile yaşadığınız sorunları, Merkez Tesisat olarak şebeke suyu basıncı ile ilgili sorunlarınıza çözüm üretiyoruz. Şebeke suyunun basıncının yüksek olması nedeniyle tesisata zarar vermesi tesisat borularınızın patlamasına dolayısıyla su kaçağına sebebiyet vermektedir. Veya düşük basınç nedeniyle suyun üst katlara çıkmaması su ile çalışan makinelerin çalışmamasına yol açmaktadır. Bu tür problemleri sizler için gideriyoruz.

İSKİ Şebeke Suyu Basıncı Kaç Bar?
İSKİ şebeke suyu basıncı kaç bar?

 

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

Şebeke Suyu Basıncı Kaç Bar Olmalı?

Şebeke suyunun basıncı, tesisat bileşenleri ve tesisatın bağlığı olduğu bulaşık makinesi gibi elektronik cihazlar için çok önemlidir. Basıncın olması gerekenden yüksek seviyede olması, tesisat bileşenlerinin ve elektronik cihazların zarar görmesine neden olabilir. Basıncın olması gerekenden düşük olması ise elektronik cihazların çalışmamasına ve su ihtiyacının tam olarak karşılanmamasına yol açabilir.

Bahsedilen türden problemlerin olmaması için su basıncının ortalama olarak 4-5 bar olması gerekir. Bu seviyenin altında veya üzerinde olması, farklı problemlere neden olacaktır.

İSKİ Şebeke Suyu Basıncı Kaç Bar?

İSKİ, kullanıcıların temiz su ihtiyaçlarını karşılamaları için şebeke suyunun basıncını sürekli kontrol altında tutar. Kent genelinde şebeke suyunun basıncının 4-5 bar olmasını sağlar. Ancak farklı etkenlerden dolayı şebeke suyunda zaman zaman basınç farkı oluşabilir.

Şebeke suyunun basıncının istenen seviyede olduğunun anlaşılması için musluk suyu basıncı kaç bar sorusu sık sık sorulur. Esasında bu soru, her bina ve hatta her daire için farklıdır. Binanın konumu, dairenin hangi katta olduğu ve binadaki su kullanım yoğunluğu, evlerdeki musluklara gelen suyun basıncının farklı olmasına yol açar.

İSKİ Şebeke Suyu Basıncı Kaç Bar?
İSKİ Şebeke Suyu Basıncı Kaç Bar?

Çamaşır Makinesi Kaç Bar Su İle Çalışır?

Çamaşır makineleri, işlevlerini sorunsuz olarak yerine getirmek için belli bir seviyesinin üzerinde basınca sahip suya ihtiyaç duyar. Düşük basınçlı su nedeniyle çamaşır makineler ve hatta bulaşık makineleri çalışmayı durdurabilir veya işlevlerini tam olarak yerine getiremezler.

Çamaşır makinesi için su basıncının 3-4 bar arasında olması gerekir. Daha düşük veya daha yüksek basınç, makinenin zarar görmesine veya çalışmayı durdurmasına neden olur.

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x