İZSU sayaç sökme-takma bedeli 2023 yılı için sene başında belirlenmektedir. Mevcut şartlara göre bu ücretler her yıl veya uygun görülen zaman diliminde güncellenmektedir. 2023 yılı için geçerli olan su sayaç sökme takma bedeli ile ilgili detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

İZSU Sayaç Sökme-Takma Bedeli 2023 Ne Kadar?

Su sayaçlarındaki problemlerin tamiri ve diğer işlemler, İZSU tarafından yapılmaktadır. Sökme ve takma ile su sayacının tamirine dair tüm bedeller, belediyenin ilgili birimi tarafından belirlenmektedir. Bu bağlamda uygulanan tarifeye göre rakam bellidir.

İZSU sayaç sökme-takma bedeli için geçerli olan rakamlar şu şekildedir:

Buradaki rakamlar sadece sökme ve takma bedeli olarak alınmaktadır. Tamir ücreti olmadığının unutulmaması gerekmektedir.

Sökme ve takma bedeli, abonelerin şikayetleri üzerine ekiplerin sayaçları incelemesi ve sayaçların çalışmasında bir sorunun olmadığının tespit edilmesi üzerine alınmaktadır. Yani sayaçlar sökülmese dahi, bu ücretin ödenmesi gerekmektedir. Temel husus, sayaçta belirtilen şikayetlerin olmamasıdır.

İZSU Sayaç Sökme-Takma Bedeli 2023
İZSU sayaç sökme-takma bedeli 2023

Yapılan incelemelerde sayacın gerçekten bozuk olduğu anlaşılırsa bu defa tamir ücreti alınacağı unutulmamalıdır.

İZSU Sayaç Bedeli 2023

Sayaç bedeli, farklı konuları belirtmek için kullanılabilmektedir. Yeni aboneliklerde alınacak sayaçlar, belediyenin belirlediği standartlara uygun olarak farklı yerlerden alınabilmektedir. Sayacın markasına ve kalitesine göre fiyatlar değişmektedir.

İZSU sayaç bedeli kavramı, aynı zamanda sayaçların tamiri için ödenen rakamları ifade etmek için de kullanılabilmektedir. Tamir ücretleri, debi ve boru çapına göre farklılık göstermektedir. Rakamlar şu şekildedir:

Su Açma Kapama Bedeli 2023

İZSU sayaç sökme-takma bedeli 2023 konusunda merak edilen bir diğer rakam ise su açma ve kapama bedelidir. Yeni nesil ön ödemeli saatler nedeniyle bu şekilde bir beden İZSU resmi sitesinde yer almamaktadır.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x