Kadir Ezildi petek temizliği, peteklerin dış bölümünde biriken kirlerin alınmasını sağlamaktadır. Böylece petekler ısındığında, üzerinde biriken tozlar havayı kirletmemektedir. Ayrıca peteklerin ısıtma seviyeleri de artmaktadır.

Petek temizleme, sadece dış bölümün temizlenmesinden oluşmamaktadır. Peteklerin içerisindeki kanalların ve boruların da temizlenmesi gerekmektedir. Merkez Tesisat, petek temizliği ve sıcak su tesisatı ile ilgili ihtiyaçlarınıza profesyonel çözümler üretmektedir.

Kadir Ezildi Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği yaparken basit bir aparat kullanmaktadır. Bu aparat ile peteklerin içerisinde yer alan boşluklardaki kirler temizlenmektedir. Petek temizleme aparatı olarak da bilinen bu ürün, hırdavatçılarda ve benzeri yerlerde bulunmaktadır.

Petek temizliği için üst bölümdeki demir kaldırılmaktadır. Ardından ise söz konusu aparat ile her bölüm dikkatli bir şekilde temizlenmektedir. Bu boşluklarda kir, toz ve tortu biriktiğinden dolayı, çok özenli davranılması gerekmektedir. Bu aşamanın tamamlanmasının ardından ise bez veya sünger ile diğer bölümlerin temizliği yapılmaktadır.

Kadir Ezildi petek temizliği, peteklerin dış yüzeyine yönelik bir temizliktir. Bundan dolayı peteklerin içinde bulunan kanallar ve borular bu yöntemle temizlenememektedir. Dolayısıyla ilgili bölümler için profesyonel petek temizleme hizmetlerinin alınması gerekmektedir.

Kadir Ezildi Petek Temizliği

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Peteklerin temizliği için kullanılan farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerden birisi de peteklerin tek tek sökülerek, yoğun tazyikli su ile yıkanmasıdır. Ancak bu yöntem son derece zahmetlidir. Bundan dolayı genellikle sökmeden petek temizleme yöntemleri daha fazla tercih edilmektedir.

Peteklerin sökülmeden temizlenmesi için özel makineler kullanılmaktadır. Bu özel makineler, peteklerin bulunduğu sıcak su tesisatına tazyik vererek, tüm boruların ve peteklerin temizlenmesini sağlamaktadır. Temizleme cihazı ile sökmeden, etkili bir şekilde temizlik yapmak, mümkün olmaktadır.

Petek temizliği sırasında özel temizleyici ve koruyucu solüsyonlar kullanılmaktadır. Dolayısıyla borularda biriken kirler ve tortular daha kolay çıkmaktadır. Ayrıca koruyucu solüsyon ile de borular korunmaktadır. Sızıntı, delinme gibi durumlar yaşanmamaktadır.

Peteklerin dışının ve yüzeyinin temizliği, herkes tarafından yapılabilmektedir. Ancak peteklerin içindeki kanalların ve boruların temizlenmesi için profesyonellik gerekmektedir. Dolayısıyla gerçek anlamda bir petek temizleme için profesyonel hizmetlerin alınması adeta bir gerekliliktir.

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x