Kırmadan & Profesyonel
Müşteri Deneyimi!
5/5

KAMERALI SU KAÇAĞI

Kameralı su kaçağı bulma işlemi iki şekilde yapılır. Kısaca tarif edelim. Daha sonra kaçak bulma işlemleri nasıl yapılıyor anlatalım.

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

Kameralı Su Kaçağı Nedir?

Termal kamera ya da robot kamera yardımıyla su kaçaklarının bulunması işlemine, kameralı su kaçağı adı verilir.

Kameralı Su Kaçağı Nasıl Yapılır?

Aslında tüm kaçak işlemlerinde en önemli unsur bilgi toplamaktır. Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi kaçak işlemlerini tespit etmek geniş alanlarda ve karmaşık boru yapılarının olduğu yerde oldukça zordur. Çünkü nereye bakacağınızı bilemezsiniz.

Tabi ki tecrübeli değilseniz ve yeterli bilginiz yoksa…

Noktasal su kaçağı tespiti işlemini yapmadan önce, kaçakla ilgili bazı işaretleri takip ediyoruz. Tabi ki öncesinde müşteriden ya da sorun yaşayan kişiden ön bilgi alıyoruz.

Mesela müşteri, banyoda sorun var ya da yerden ısıtma sisteminde sorun var gibi bilgileri veriyor. Tespit için gelen personel de elindeki cihazı verilen bilgideki alanda kullanarak, nokta atışı yapabiliyor.

Ayrıca kameralı su kaçak tespitin’de kullanılan bazı testlerde uygulanır. Aslında bu bir ön çalışmadır. Ön çalışma tamamlandıktan sonra kamera yardımıyla noktasal tespit işlemine geçilir.

Pis su tesisatlarında da kameralı cihazlar kullanılır.

Hangi Cihazlar Kullanılır?

Robot kamera adı verilen cihaz kullanılır. Pissu tesisatlarındaki kaçakları bulmak için kullanılır.

Pissu tesisatlarında su kaçağı bulma işlemi oldukça önemlidir. Tespit yapılması işleminde gecikme olması durumunda, evin ya da ofis alanının her yerini kötü bir koku kaplar. Bu durum ise orada yaşayan insanların rahatsız olmasına ve hatta bir süre sonra psikolojilerinin bozulmasına yol açar.

Robot kamera, kırmadan su kaçak tespiti için oldukça önemlidir. İki parçadan oluşur. Sonda ve sondanın bağlı olduğu görüntü ünitesi…

Sonda çelik spiral boru ve bu borunun uç kısmında yer alan kameradan oluşur. Kameranın etrafında ise led ışıkları bulunur. Led aydınlatma elemanları tamamen karanlık olan borunun iç yüzeyini net bir şekilde görebilmek için oldukça önemlidir.

Piyasada satılan kamera cihazlarında sonda uzunluğu farklı ölçülerde tercih edilebilir. Mesela 5 metre uzunluğunda ya da 25 metre uzunluğunda sonda borusu uzunluğu olacak şekilde satın alınabilir.

Sonda borusu pissu borusunun çıkışına doğru gönderilir. Boru yüzeyinde herhangi bir çatlak ya da kırık olması durumunda hemen tespit edilebilir.

Nelere Dikkat Edilir?

Kameralı su kaçağı tespiti işlemlerinde yeterince bilgi toplanmasına dikkat edilmelidir. Eğer yeterli bilgi olmazsa, elinizdeki cihaza rağmen yapılan iş gereğinden fazla sürebilir.

Deneyimli ve kurumsal firmalardan hizmet almaya özen göstermelisiniz. İnternet üzerinden yapacağınız kısa bir araştırma ile iyi bir firma bulabilirsiniz.

Hizmet alacağınız firmanın yeterli ekipmanı olduğundan emin olmalısınız. Kurumsal bir firma verdiği bir hizmeti ikinci bir kez tekrarlamaz. Eğer böyle bir durum varsa muhtemelen yapılan işte hata vardır ve geriye dönük olarak telafi etme çalışmaları gerçekleştirilir. Bu gibi durumların olmasını ise kimse istemez.

Çünkü müşteri işin bir an önce yapılmasını ve hatasız olmasını ister.

Şunu da belirtelim ki tespit işlemi ile tamir işlemi farklıdır. Bazı kişiler yalnızca tespit işlemi talep edebilir. Bazı müşteriler de hem kameralı su kaçağı işlemini, hem de tamir işlemini isteyebilir.

Kameralı Su Kaçağı Tespit Fiyatları

Yapılan işin kalitesi kadar fiyatı da önemlidir. Birçok müşterimiz bizlere kameralı su kaçağı tespit fiyatları hakkında sorular yöneltiyorlar.

Fiyatlarımızı yapılan işin uzunluğuna ve kullandığımız ekipmanlara göre belirliyoruz.

Ne yazık ki internet üzerinden fiyat veremiyoruz. Detaylı fiyat almak için bizlere iletişim kanallarımızdan ulaşmalısınız

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/

Whatsapp
Call Now Button