Kameralı su tesisatçısı, Kırmadan su kaçağı tespiti teknolojisinin yaygınlaşmasıyla birlikte özellikle İstanbul su tesisatçısı arayan kişiler tarafından Google üzerinde oldukça popüler bir şekilde araştırılmaya başlanan konuların başında geliyor.

Merkez Su Tesisatı olarak; bünyemizde bulunan profesyonel kameralı su tesisatçısı takım arkadaşlarımızla her türlü su kaçak tespiti işlemlerinizde yanınızda oluyoruz. 30 yıldan daha uzun süredir hizmet veren firmamız ayrıca; tuvalet açma hizmeti, pimaş açma, lavabo açma, petek temizleme, su ve musluk tesisatı hizmeti konularında da uygun fiyat – yüksek kalite ve %100 müşteri memnuniyeti iş anlayışı ile hizmet vermektedir.

Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz

Telefon İcon  Telefon : +95346974957

Kameralı Su Kaçağı Tespiti

Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte, hemen hemen her sektör kendini teknolojiyle birlikte geliştiriyor. Bu sektörler arasında tesisat sektörü de yerini almış durumda. Önceki dönemlerde çok uzun uğraşların sonucunda tespit edilen su kaçakları artık dakikalar içerisinde bulunabiliyor.

Kırmadan su kaçağı tespiti işleminin gerçekleştirilmesi için kullanılan kameralı su kaçağı tespit yöntemi; çoğu zaman “kabus” haline gelen kaçak durumlarını ortadan kaldırıyor. Borudan gönderilen bir kamera sayesinde nokta tespit özelliğiyle kaçağın nerede olduğu tespit ediliyor ve ardından gerekli müdahale yapılarak sorun ortadan kaldırılıyor. Tüm bu işlemler gerçekleştirilirken, herhangi bir şekilde (tespit aşamasında) kırma – dökme işlemleri yapılmıyor.

Kırmadan su kaçağı tespiti sayesinde hem maddi olarak, hem de zaman açısından tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Bu yöntem geliştirilmeden önce; kaçağın olduğu bölgedeki tesisata erişebilme amacıyla birer birer fayans, mermer, beton kırım işlemleri uygulanıyordu ve tüm tesisata göz atılarak uzun süre sonunda kaçağın nereden geldiği görülüyor ve müdahale yapılıyordu. Bu süreç gerçekleştirilirken, kaçağın meydana geldiği alan uzun süre kullanıma kapalı kalıyor ve bireylerin mağduriyet yaşamasına sebebiyet veriyordu.

Kameralı su kaçağı tespit yöntemi uygulanmaya başladığı günden itibaren, Merkez Su Tesisatı olarak bünyemizdeki Kameralı Su Tesisatçısı olan takım arkadaşlarımızla kaçak olaylarına İstanbul’da bölge fark etmeksizin müdahale ediyor; mağduriyetlerin kısa süre içerisinde giderilmesini sağlıyoruz.

Kameralı Su Kaçağı Tespiti Aşamaları

Kameralı su tesisatçısı olan takım arkadaşlarımız, tespit işlemini gerçekleştirirken belirli aşamalar sonucu bu işleme varmaktadırlar. Bu aşamalar ise aşağıda yer almaktadır:

  1. Kameralı Su Tesisatçısı takım arkadaşlarımıza Merkez Su Tesisatı İnternet sitemiz veya iletişim hattımızdan ulaşılır.
  2. Su kaçağı olduğuna dair bilgi verilen ev, okul, umumi tuvalet, camiye gidilir.
  3. Sonrasında ise kaçak tespitinin yapılabilmesi için ilk olarak boru içerisinden kamera gönderilir. Kaçağın meydana geldiği alan bulunana kadar kamera ilerletilir.
  4. Kaçak bulunur ve nerede olduğuna dair “nokta işaretleme” yapılır.
  5. Sadece kaçak bulunan bölgede tesisata ulaşabilmek adına kırma işlemi uygulanır.
  6. Ardından ise su kaçağı giderilerek; sorun ortadan kaldırılır.

Kameralı su kaçağı tespiti aşamaları bu şekilde kendini göstermektedir. Bu konuda Merkez Su Tesisatı olarak uyarıda bulunmamız gereken birkaç nokta var.

Kameralı su kaçağı tespiti teknolojisine olan ilginin her geçen gün artış göstermesiyle birlikte piyasada çok sayıda kişi kameralı su tesisatçısı olduğunu iddia ederek gezmekte; bu konuda kendisine bir şekilde ulaşarak tercihte bulunan kişileri mağdur etmektedir.

Kameralı su tesisatçısı olduğunu iddia eden bu kişilerin büyük çoğunluğunda; oldukça yüksek maliyetlerle satılan bu cihaz dahi bulunmamaktadır. Bu durum sonucunda meydana gelen mağduriyet ise herhangi bir kurumsal firma, resmi işletme olmadığı için giderilememektedir. Bu sebepten dolayı su kaçağı tespiti işlemlerinizde kesinlikle tercihiniz bu konuda tecrübeli olan kurumsal bir firmadan taraf olmalıdır.

Merkez Su Tesisatı olarak sektörde 30. Yılımızı geride bırakmanın ve %100 müşteri memnuniyetiyle hizmetlerimize devam etmenin haklı gururuyla bugün yine siz değerli müşterilerimizin karşısındayız. Kameralı su tesisatçısı takım arkadaşlarımızla Kameralı su kaçağı tespiti konusunda sınır tanımıyor; İstanbul’un bir ucundan diğer ucuna tüm bölgelere hizmet veriyoruz.

Su Kaçağı Tespit Etme

Su kaçağı bulma konusunda yukarıda da birkaç kez belirttiğimiz üzere en yenilikçi teknoloji kamerayla su kaçağı tespit etme olarak öne çıkıyor. Fakat bu yöntem haricinde kaçak tespiti için farklı yöntemler de uygulanabilmektedir. Bu yöntemler; en geleneksel yöntem olarak bilinen deneme yanılma yoluyla başlayıp, akustik dinlemeye kadar uzanmaktadır.

Geleneksel kırım yöntemi, herkes tarafından bilindiği üzere kaçağın tespit edilebilmesi için alandaki tüm tesisatın ortaya çıkarılması yani o an tesisat üzerinde olan beton, fayans, mermer ne varsa kırılmasıyla yapılır. Bu su kaçağı tespit etme yöntemi hem maddi açıdan, hem de zaman açısından oldukça büyük problem yaratmaktadır.

Çünkü kırım işlemi gerçekleştirilen alan özellikle tuvalet ve banyoysa; bu alanlar inşaat hali sebebiyle birkaç gün kapalı kalacaktır. Kaçak tespiti yapıldıktan sonra da; kırılan parçaların atılıp, banyo ve tuvaletlerin yenilenmesi gerekmektedir. Bu sebepten dolayı pek tercih edilmeyen bir yöntem olarak dikkat çekmektedir.

Bir diğer su kaçağı tespit etme yöntemi ise akustik dinleme ile yapılmaktadır. Akustik dinleme sayesinde suyun nereden kaçtığı; Firmamız bünyesinde bulunan Kameralı su tesisatçısı arkadaşlarımızın kamerayla yaptığı müdahaleden de kısa bir sürede bulunabilir. Bazen de tesisat üzerindeki yapı oldukça kalın olduğu için akustik dinleme işi uygulanamamaktadır. Bu işlemin uygulanmadığı yerlerde en sık tercih edilen uygulama ise kameralı su tespiti olarak kendini göstermektedir.

Kamera teknolojisi yalnızca su kaçağı tespitinde değil aynı zamanda tıkanıklar da da tercih edilmektedir. Eğer bir tıkanıklık söz konuysa bu durumda ilk olarak kanal tıkanıklığı açma makinesi kullanılır. Eğer bu fayda etmezse; tesisatın tamamıyla görülebilmesi ve öne çıkarılması için kırım işlemleri yapmaya gerek bırakmayan akustik dinleme, ya da kamera ile su tesisatçısı takım arkadaşlarımızın kullandığı cihazlarla tıkanıklığın nerede olduğu nokta konum özelliğiyle bulunmaktadır.

Bu teknoloji, özellikle bina / müstakil ev inşaatların temeline istiflenen boruların içine beton dolmasıyla tıkanan borular için kullanılıyor gibi düşünülse de; yetersiz kalmaktadır. Yine “tıkanıklık meydana geldi” diyerek tüm hattı sıfırdan değişmekte oldukça zordur. Hem zaman, hem de maddiyat kaybına sebep olur.

Böyle bir durumda hem zamandan, hem de maddiyattan tasarruf etmek adına işinde uzman olan bir kameralı su tesisatçısına başvurabilirsiniz. Merkez Su Tesisatçısı olarak sektörde hizmet verdiğimiz 30 yılın sonrasında sadece su kaçağı tespiti değil; su tıkanıklığı hizmetinde de tamamen profesyonel bir şekilde siz değerli müşterilerimizin yanında duruyor, problemlerini ortadan kaldırıyoruz.

Tıkanıklığın nerede meydana geldiğini yine nokta konum özelliğiyle buluyor ve tüm tesisata gerek kalmadan sadece bu alanda kırım işlemi uyguluyoruz. Bu işlemi gerçekleştirirken; Tıkanık boruyu kesiyor ve ya yenisini ekliyor ya da temizleyip tekrardan takıyoruz.

Kameralı su kaçağı tespit işleminin mağduriyet yaratmadan gerçekleştirilebilmesi için kameralı su tesisatçısı olduğunu iddia eden kişilerin yüksek tecrübeye sahip olmaları gereklidir. Aksi takdirde yanlış yer tespiti yaparak mağduriyet yaşatabilir. Merkez Su Tesisatı bünyesinde faaliyetlerine devam eden tüm takım arkadaşlarımız kalite odaklı çalışmakta olup, kameralı su tesisatı konusunda oldukça gelişmiş kişilerdir. 1 saat dahi sürmeden kaçağın nerede olduğunu tespit ederek; hızlı müdahale yöntemi sayesinde müdahalede bulunurlar.

İstanbul’un her bölgesinde çalışma gerçekleştirdiğimiz firmamız için herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Mobil ekiplerimiz, kameralı su kaçağı tespiti ihtiyaçlarınızı gidermek için her daim tetiktedir. Gelen telefon sonucunda hızlı müdahalede bulunarak %100 müşteri anlayışıyla gerekli onarım çalışmalarını yapmaktadır.