Lavabolar her zaman saç, yağ, yiyecek ve sabun artıklarıyla tıkanır. Bunu gidermek için birkaç yöntem var. Bazen, lavabo giderindeki ön filtreyi veya süzgeç sepetini birikmiş artıklardan kurtarmak yeterlidir. Yemek artıklarını çöp kutusuna koyun ve tahliye filtresini bir fırça ve bulaşık tableti ile karbonatsız lavabo açma yöntemini deneyerek iyice temizleyin.

En Etkili Karbonatsız Lavabo Açma Yöntemleri

En etkili lavabo açma yöntemi olarak tuz kullanılabilir. İnatçı tıkanıklıkları temizlemese de kötü kokuları nötralize eder. Ve bazen önemli olan tek şey budur. Bunu yapmak için gidere iki yemek kaşığı tuz dökün ve tuzun etkisini göstermesi için yarım saat ila bir saat bekleyin. Ardından soğuk su ile durulayın. Bu sadece mevcut kokulara yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda tekrarlanan koku oluşumunu da önler.
Lavabo açma yöntemleri için ikinci olarak tuz ve sirke denenmelidir. İlk olarak, üç ila dört yemek kaşığı tuzu gidere dökün, ardından hemen yarım bardak sirke ekleyin. Bu karışım gözle görülür bir kimyasal reaksiyona neden olabilir. Tuz ve sirke ile lavabo açma yönteminin çalışması için 10 ila 15 dakika bekleyin. Daha sonra kirleri gidermek için sıcak su ile durulayın.
En etkili karbonatsız lavabo açma yöntemi için bir diğer seçenek de limon tuzu. Limon tuzu ile lavabo açma tıkanmış borular için en etkili ev ilaçlarından biridir. Sadece iki yemek kaşığı limon tuzunu gidere dökün ve hiçbir şey yapmayın. Yarım saat sonra biraz su dökebilirsiniz.

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

Mutfak lavabo tıkandı su gitmiyor ne yapmalıyım?

Sorusuna cevap: Tuz! Gidere iki üç yemek kaşığı sofra tuzu koyun ve yaklaşık yarım saat bekletin. Daha sonra sıcak su ile durulayın. Tuz ile lavabo açma yöntemi inatçı kokular için de oldukça etkili.
Kırmadan lavabo tıkanıklığı açma konusunda birbirinden farklı ev yapımı ürünler bulunur. En etkili lavabo açma yöntemi konusunu şöyle özetleyebiliriz;

  1. Tuz ve sirke karışımı kullanmak
  2. Düzenli olarak sıcak su kullanmak
  3. Limon tuzunun açıcı özelliğinden faydalanmak
  4. Sofra tuzunu tek başına kullanmak
  5. Bulaşık tableti ile tıkanıklığı gidermek
  6. Tıkanmanın temizlenmediği durumlarda bu yöntemler tekrarlanabilir.
  7. İnatçı tıkanıklıklar için yapmanız gereken şey servis çağırmak olacaktır.

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x