Kırmadan dökmeden su kaçağı tespiti sayesinde evlere veya işyerlerine en ufak zarar vermeden su kaçaklarının yeri tespit edilir. Hatta bu işlem sırasında çoğu zaman eşyaların yerinin değiştirilmesine dahi gerek kalmaz. Üstelik kullanılan teknolojik cihazlar sayesinde su kaçağı tespiti çok kısa bir süre içerisinde ve nokta atışı olacak şekilde yapılır.

Merkez Tesisat olarak kullandığımız yeni nesil cihazlar sayesinde nokta atışı olarak su kaçaklarını buluyoruz. Su kaçağı tespiti sırasında duvarları veya zemini kırmıyoruz. Siz de kırmadan su kaçağı bulma hizmetimizden yararlanmak istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

 

Kırmadan Dökmeden Su Kaçağı Tespiti
Kırmadan Dökmeden Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan Dökmeden Su Kaçağı Tespiti Yöntemleri

İstanbul su kaçağı tespiti için kullanılan farklı yöntemler vardır. Yeni nesil teknolojilerin kullanıldığı yöntemler, duvarların kırılmadan veya evlere zarar verilmeden kaçakların bulunmasını sağlar. Duvarın veya zeminin içerisinden geçen borularda meydana gelen kaçaklar dahi bu şekilde çok rahat bir şekilde bulunur.

Kırmadan dökmeden su kaçağı tespiti için kullanılacak farklı yöntem ve yollar vardır. Bunlara dair teknik detaylar şu şekildedir:

·         Akustik Dinleme Cihazı

Akustik dinleme cihazı, duvarın veya zeminin içerisinden geçen borulardaki kaçakların çıkardığı seslerin tespit edilmesini sağlar. Bu işlem, son derece hızlı sonuç verir ve kırmadan kaçakların bulunmasıyla sonuçlanır.

Akustik dinleme cihazı, gelişmiş mikrofonu ve katıların sesi iletmesi prensibinden yararlanarak çalışır. Kaçakların çıkardığı sesleri zeminden veya duvardan etkili olarak alır. Böylece diğer noktalardan farklı bir sese sahip olan yerde kaçak olduğunu ortaya koyar.

Her ne kadar kullanımı kolay olsa da bu cihazı kullanan kişinin deneyimli olması çok önemlidir. Gelen seslerin yorumlanması, ancak deneyimli ustalarca yapılabilir.

Kırmadan Dökmeden Su Kaçağı Tespiti
Kırmadan Dökmeden Su Kaçağı Tespiti

·         Kameralı Su Kaçağı Tespiti

Kameralı su kaçağı bulma, kırmadan dökmeden su kaçağı tespiti için kullanılan bir diğer yöntem olarak dikkat çeker. Bu yöntemde kullanılan kameralar, pis su tesisatındaki kaçakların bulunmasını sağlar. Pimaş boruların içerisine gönderilen kameralardan gelen görüntüler dikkatli şekilde incelenerek kaçakların hangi noktalarda olduğu nokta atışı olarak tespit edilir.

Kameralı yöntem ile tuvalet ve lavabo giderlerindeki kaçakların tespiti mümkündür. Bunun dışındaki temiz ve sıcak su boruları için kullanılabilir bir yöntem değildir.

·         Termal Kamera ile Su Kaçağı Bulma

Termal kameralar, sıcak su borularında meydana gelen kaçakların tespiti için kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntemde borularda sıcak su varken termal kamera ile boruların olduğu alanlar taranır. Kaçak olmayan yerlerde boruların sıcaklığı daha düşük iken, kaçağın olduğu yerde ise sıcaklık daha yüksek olarak termal kamera ile tespit edilir.

Kırmadan Dökmeden Su Kaçağı Tespiti
Kırmadan Dökmeden Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Fiyatı

Kırmadan su kaçağı tespiti fiyatı, 900 TL ile 2.000 TL arasında değişir. Kullanılacak yöntem, kaçağın zorluğu ve karmaşıklığı arama yapılacak mekanın büyüklüğü  gibi unsurlar bu noktada etkilidir. Kırmadan dökmeden su kaçağı tespiti fiyatları için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kırmadan Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?

Su kaçağı tespiti sonrasında kaçakların tamiri için farklı yöntemler kullanılır. Lavabo ve tuvalet giderlerindeki su kaçakları için kırmadan tamir yöntemleri uygulanabilir. Bu tesisat borularındaki kaçaklar borunun çatlaması veya kırılması sebebiyle oluşmamışsa yani kullanımdan ve meyilsizlikten ötürü oluşan bir su kaçağı söz konusuysa; bu tür gider problemlerini makine ile kırmadan temizleyerek sorunu ortadan kaldırıyoruz.

Kırmadan su kaçağı tamiri yöntemi kalorifer tesisat boruları için de kullanılmaktadır. Ancak kalorifer borularında oluşan su kaçağı için  su kaçağı giderici kimyasal ilaç uygulamasıyla yapılmaktadır. Kimyasal madde eklendikten sonra kombinin 3 saat çalışması gerektiği unutulmamalıdır.

Kırmadan dökmeden su kaçağı tespiti ve kırmadan su kaçağı tamiri için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilir ve bu konulara dair çok daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Bizleri Instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/ Ayrıca Youtube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x