Kırmadan pimaş tamiri, özel bir kimyasal kullanılarak yapılır. Böylece pimaş borulardaki kırık, çatlak veya deliklerin tamiri için duvarların ya da zeminin kırılmasına gerek kalmaz. Dışarından yapılacak müdahale ile bu kırıklar ve çatlaklar etkili olarak giderilir.

Merkez Tesisat olarak pimaş borulardaki kırık ve çatlakları kırmadan tamir ediyoruz. Kullanmış olduğumuz gelişmiş ekipman ve özel kimyasallar ile kesin ve kalıcı sonuç alıyoruz. Kırmadan pimaş tamiri hakkında daha fazla bilgi almak için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

Kırmadan Pimaş Tamiri
Kırmadan Pimaş Tamiri

Pimaş Borularda Su Kaçak Tespiti

Pimaş borularda meydana gelen kırıkların ve kaçakların tamir edilebilmesi için öncelikle kaçakların nerede olduğunun bulunması gerekir. Bu işlem ise su kaçağı tespiti ile gerçekleştirilir. Su kaçak tespiti, hem kaçakların nerede olduğunu nokta atışı olarak gösterir hem de kaçakların durumunu ortaya koyar.

Su kaçağı tespiti, boruların türüne bağlı olarak farklı şekillerde ve farklı yöntemlerle yapılır. Bu durum pimaş borular için de geçerlidir. Pis su tesisatında kullanılan bu borulardaki kaçaklar, özel bir kamera yardımı ile bulunur. Söz konusu işlem için izlenmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

Bu adımlar, kırmadan pimaş tamiri işlemi olmayıp, kırmadan su kaçağı bulma işlemidir.

Kırmadan Pimaş Tamiri Nasıl Yapılır?

Pimaş borulardaki çatlakları kırmadan tamir etmek için plastik boru çatlak tamiri kimyasalları kullanılır. Bu kimyasallar, yapıları gereğince küçük çatlak ve delikleri etkili olarak giderir. Ancak büyük deliklerde ve çatlaklarda istenen sonucu vermez. Bu kimyasallarla kırık pimaş boru tamiri yapmak için izlenmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

Kırmadan Pimaş Tamiri
Kırmadan Pimaş Tamiri

Kırmadan Pimaş Tamiri Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özel olarak geliştirilen kimyasallar ile bütün pimaş borular tamir edilebilir. Ancak bu noktada bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır.

Öncelikle sızıntı önleyici kimyasal ile balkon gider borusu tamiri veya farklı gider borularının tamiri gerçekleştirilebilir. Ancak bu yöntemin kullanılabilmesi için çatlak veya deliğin küçük olması gerekir. Büyük çatlaklarda ve deliklerde kimyasal ile yapılan tamir işe yaramayacaktır.

Bu alanda geliştirilmiş olan farklı kimyasallar bulunur. Her ne kadar bunların tamamının işlevi benzer gibi görünse de aralarında kalite farkı vardır. Bu yüzden kırmadan pimaş tamiri için mutlaka profesyonel hizmetlerden yararlanmak gerekir. Yapı marketlerden sızıntı önleyici kimyasalı alıp, yanlış bir şekilde uygulamak, tesisat borularında çok ciddi sorunlara yol açabilir.

PVC atık su borusu tamiri profesyonellik gerektirir. Borunun durumuna göre özel kimyasalla veya klasik yöntemlerle tamir gerçekleştirilebilir. Kırmadan pimaş tamiri hakkında detaylı bilgi almak için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizleri Instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/ Ayrıca Youtube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x