Kolay fayans sökme, fayansları kırmadan yerinden çıkarmayı ve yeniden kullanmayı sağlar. Diğer yöntemlerde olduğu bu yöntemde fayanslar zarar görmez ve daha sonra yeniden kullanılabilir. Söz konusu yöntem, özellikle aynı fayans desenini bulmakta zorlananlar için geliştirilmiştir.

Merkez Tesisat olarak bu tür ihtiyaçlarınıza yanıt verecek profesyonel hizmetleri sağlıyoruz. Deneyimli ustalarımız, kullandıkları özel yöntemlerle fayanslara zarar vermeden sökme işlemini gerçekleştirmektedir. Kolay fayans sökme ile ilgili detaylı bilgi almak için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

Kolay Fayans Sökme
Kolay Fayans Sökme

Duvardan Fayans Nasıl Sökülür?

Duvardan fayans sökme için kullanılan farklı yöntemler vardır. Bu yöntemlerin çok büyük bir kısmında fayanslar kırılarak sökülür. Yani sökülen fayanslar yeniden kullanılamaz. Benzer durum yer fayans sökme için de geçerlidir.

Duvardan veya yerden fayansların sökülmesi için hilti kullanılır. Hilti, uyguladığı basınç ile fayansların kırılmasını ve ilgili alandaki fayansların hızlı bir şekilde temizlenmesini sağlar. Hilti kullanılmadan da sökme işlemi yapılabilir. Ancak bu defa daha fazla zaman ve daha fazla işçiye ihtiyaç duyulacaktır.

Hilti ile fayans sökülürken bir noktada duvar delinir. Sonrasında ise hiltinin ucu fayansların tam altına gelecek şekilde hilti çalıştırılır ve böylece fayanslar seri bir şekilde sökülür.

Kolay Fayans Sökme Nasıl Yapılır?

Kolay fayans sökme, kendi içerisinde iki farklı kategoriye ayrılır. Bunların ilkinde temel hedef fayansların hızlı ve kolay bir şekilde sökülmesidir. İkincisinde ise temel hedef, fayansların kırmadan sökülmesidir.

Fayansları hızlı bir şekilde sökmek için hilti türünden aletlerin kullanılması gerekir. Bu aletlerin uyguladığı basınç ve darbeler ile fayanslar kırılarak yerlerinden düşer. Fayanslar kırıldığı için yeniden kullanılamaz.

Hilti gibi aletleri olmayanlar ise bir çekiç ve tornavida ile bu işlemi yapabilir. Tornavidanın ucu fayansların alt kısmına getirilir ve çekiçle vurularak fayans kaldırılır. Ancak bu yöntem hilti gibi aletlerle yapılan sökme işlemine kıyasla daha zaman alıcı ve daha zordur.

Kolay Fayans Sökme
Kolay Fayans Sökme

Kırmadan Fayans Nasıl Sökülür?

Kırmadan fayans sökmek, ciddi bir özen ve dikkat gerektirir. Sadece bu alanda deneyimli olanların yapabilecekleri bir işlemdir. Kırmadan fayans sökmek için izlenmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

Kırmadan fayans çıkarma yöntemi, diğer yöntemlere kıyasla daha uzun sürer. Bundan dolayı sadece aynı desenin bulunamadığı durumlarda tercih edilir. Aksi durumda işçilik maliyeti, malzeme maliyeti ile aynı seviyede olabilir.

Bizleri Instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/ Ayrıca Youtube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x