Lavabo Açma

İstanbul Avrupa Bölgesinin Tümünde Lavabo Açma Hizmeti Vermekteyiz

Lavabo tıkanıklıkları evde yaygın görülen tesisat sorunları arasında yer alır. Söz konusu tesisat sorunlarının giderilmesi için lavabo tıkanıklığının giderilmesinde kullanılacak teknik malzemelerin olması gerekir.

Kimyasal olmayan organik malzemelerle de lavabo tıkanıklığını açmak elbette mümkün. Fakat aşırı tıkanmış lavabo tesisatı için bu karışımın hiçbir şekilde etkisi olmayacaktır. Bunun için teknolojik termal kamera görüntüleme sistemiyle lavabo tıkanıklığının giderilmesi gerekecek.

 Lavabo Tıkanıklığı Açma

Merkez Tesisat olarak; elimizde bulunan pimaş görüntüleme cihazı ve özel tıkanıklık açan robot makinalarımızla sizlere bir telefon kadar yakınız. Lavabo tıkanıklığı problemlerinizde bizlere ulaşıp, servis kaydı oluşturduğunuz andan itibaren, 1(bir) saat içerisinde bulunduğunuz yere gelerek lavabo tıkanıklığını ortadan kaldırırız. 
 
Nasıl mı ?
Öncelikle, tıkalı lavabo giderini pimaş görüntüleme cihazımızla giderin içindeki tıkanıklığa sebebiyet veren cismi görüntüleriz. O anki duruma göre, özel robot yardımıyla tıkalı olan lavaboyu kırıp dökmeden 30 dakika içerisinde açarız. 
NOT:  Lavabo tıkanıklıklarını açamazsak sizlerden ücret talep etmiyoruz. Eğer lavabo giderinde pimaş kırılması veya çökme gibi sebeplerden dolayı tıkanma olduysa, bu tıkanıklığı açamayız. Bu durumda lavabo gider pimaşlarının yenilenmesi gerekmektedir. 

 Lavabo Tıkanıklığının Sebepleri 

    Yemek artıkları, çay posası gibi etkenler lavabo giderinde kireçlenme ve tortulaşmaya yol açar. Bu da lavabo tıkanıklığına sebebiyet verir.Bu durumda halk arasında yaygın olan lavabo açıcı ve tuz ruhu gibi çeşitli kimyasallar kullanarak, tıkalı lavabonuzu açmaya çalışırsanız; sakın denemeyin!! Çünkü bu kimyasallar, pimaşın özelliğini yok eder. Pimaş zamanla büzüşmeye başlar ve lavabo tıkanıklığına sebep olur.

   Evinizde uygulayabileceğiniz lavabo açma yöntemleri nelerdir ?

- Lavabonuza el pompası yardımıyla basınç uygulayıp açmayı deneyebilirsiniz.
- Lavabo giderine susta dediğimiz kılavuz teli göndererek açmayı deneyebilirsiniz.
- Bahçe sulama hortumuyla lavabo giderine su basarak, tıkalı lavaboyu açmayı deneyebilirsiniz.
 
Not: Bu bahsettiğim yöntemler, ufak çaplı lavabo tıkanıklıkları içindir. Eğer siz de bu yöntemleri deneyip bi sonuca ulaşamadıysanız endişelenmenize gerek yok. Biz bu konuda uzman kadromuzla, son teknoloji görüntüleme ve özel robot makinalarımızla yanınızdayız. 
  İletişim numaralarımızdan bizlere ulaşıp, istediğiniz saate ve güne randevu talep edebilirsiniz. 

Lavabo Tıkanıklığı Çözümünde İddialıyız

Firmamızla hemen irtibata geçerek kaliteden ödün vermeden en iyi desteği alabileceksiniz. Bu sayede son derece kaliteli ve de sonuç odaklı hizmet sizi bekliyor olacak. Ortada duran tüm bu nitelikleri çerçevesinde yer verilirse kurumsal tesisat firmamız 7/24 %100 garantili çözüm üretmeye devam ediyor. Bu sayede profesyonel bir şekilde beklentileri dikkate alan yaklaşımla anında en iyi koşullarda kusursuz hizmetten yararlanma ayrıcalığı sizi bekliyor. Bu sayede dünden bugüne değin ortada duran eşsiz nitelikleriyle teknoloji destekli çözümlere devam ediyoruz. 

blank

Bizi 7/24 Whatsapp'tan arayarak ya da bize mesaj atarak her zaman teknik destek almanız mümkün. Bu sayede her türlü tıkanıklık probleminde daima yanınızda olmaya devam eden kurumsal firmamızdan kaliteden ödün vermeden ayrıcalıklı bir şekilde siz de her halükarda en iyi çözümü elde etme ayrıcalığını yakalayarak kusursuz bir lavabo ortamı bulacaksınız.

Öte yandan kurumsal web sitemiz üzerinden yine bizimle iletişim kurarak lavabo tıkanıklığı sorunlarınıza karşı uzman çözüm alabilme şansı yakalayabilirsiniz. Biz yılların getirdiği deneyime dayanarak %100 prestijli güvenilir kurumsal referansları ışığında hak ettiğiniz hizmeti sunuyoruz. Bunun yanı sıra tıkanıklık sorununu yapamadığımız durumlarda paranızı iade ediyoruz. Tüm bu özellikleri ışığında değerlendirildiği zaman kaliteden hiçbir zaman taviz vermeden garantili çözüm sunulan hizmetle iddialı çalışmalar içerisine girildiğini dile getirmemiz gerekir. İrtibat adreslerimiz üzerinden hemen bizimle irtibata geçin iddiamıza siz de tanıklık edin.

Detaylı Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçin

Telefon : 0534 697 4957

E-posta : info@merkezsutesisati.com

En Etkili Lavabo Açma Yöntemleri

En etkili lavabo açma yöntemlerini bu yazıda sizlere anlatacağız. Ancak öncesinde, lavaboların tıkanmasına neden olan etkenleri detaylı bir şekilde açıklamamız gerekiyor. Böylece tıkanmaya neden olan etkenleri ortadan kaldıracak ve ciddi bir sorunla karşılaşmayacaksınız.

Lavabolar Neden Tıkanır?

Mutfak ve banyo lavabolarınızı nasıl kullanıyorsunuz? Eminiz bu soruya ev hanımları daha net cevaplar verecektir. Çünkü günlük hayatta temizlenmemizi ve beslenmemize yardımcı olan alanlardaki eşyaların kullanımını önemsemeyiz. Daha doğrusu mutfak ve banyo alanlarının tüm gün temizliği ile uğraşan ev hanımlarının dışında, diğer aile bireyleri nasıl kullandıklarının farkında bile değildir.

Yani lavabo neden tıkanır sorusunun cevabı yanlış kullanımdır. Birçok kişi mutfak ve banyo lavabolarını yanlış kullanır. Dikkat edilmesi gereken unsurların farkında bile değildir.

Tıkanmaya neden olan unsurların başında, giderlere atılmaması gerekenlerin atılması gerekir. Gelin tıkanıklığa neden olan unsurların neler olduğuna yakından bakalım.

Mutfak Lavabosu Neden Tıkanır?

Mutfak lavabosu tıkanması nedenlerini maddeler halinde aşağıda sıralayarak, mutfak lavabolarının neden tıkandığını net bir şekilde anlatalım.

 • Çeşitli meyve ve sebzelerin lavabo içinde kabuklarının soyulması ve temizlenmesi,
 • Çay telvelerinin lavaboya dökülmesi,
 • Yanmış sıvı yağların lavaboya dökülmesi,
 • Mutfak eşyalarının lavabo içerisinde kırılması ve süzgeçten geçecek kadar küçük olan parçaların gider borusunu tıkaması
 • Tesisat gider borularının olması gerektiğinden daha küçük çapta olmaları,
 • Bulaşık makinesi gideri ile lavabo giderinin ortak olması

Özellikle atık yağların lavabo içerisine dökülmesi, bu yağların diğer cisimlerle boru yüzeyine yapışmasına ve sonuçta da lavabonun tıkanmasına neden olur.

Bulaşık makinesine temizlenmeden yerleştirilen tabak ve bardak gibi mutfak eşyaları da tıkanmaya neden olur. Tabak ve bardakların yüzeyinde bulunan kurumuş artıklar, sıcak suyla birleştiklerinde yumuşarlar ve doğrudan bulaşık makinesinin gider borusuna giderler. Atıklar zamanla ortak olan giderde birikirler ve tıkanmaya neden olurlar.

Banyo Lavabosu Neden Tıkanır?

Tıkanmış lavabo sorunlarından birisi de banyo alanlarında yaşanır. Banyo giderlerindeki tıkanıklıkların nedeni biraz daha fazladır. En sık görülen tıkanma türlerini maddeler halinde anlatmaya başlayalım:

 • Banyo giderlerinde en çok tıkanıklığa neden olan ürün sabundur. Sabun içerisinde çözücü madde olan gliserinin yanı sıra yağ da vardır. Hatta sabunların hayvansal yağlardan yapıldığını biliyoruz. Yüksek oranda yağ zamanla giderlerin tıkanmasına neden olur.
 • Saç ve vücut kılları da hem banyo süzgecini, hem de gider borularını tıkar. Sabun ve diğer kimyasal maddelerle birleştiğinde boru yüzeyine yapışır ve tıkanmaya neden olur. Tıkanma hemen gerçekleşmez. Zamanla bu tür maddelerin birikmesiyle daha ileri boyuta taşınır.
 • Banyo temizliğinde kullanılan kimyasallar, beraberlerinde fayans ve karo gibi yüzeylerden kopardıkları mikro parçaları da götürürler. Bu parçalar küçük parçalar halinde süzgeçten gidere kadar ulaşır. Zamanla boru yüzeyine yapışarak birikirler. Böylece tıkanma meydana gelmiş olur.
 • Klozet giderine atılmaması gereken nesneler yüzünden tıkanmaların meydana gelmesi, sıklıkla karşılaşılan durumdur. Giderlere kağıt havlu ya da tuvalet kağıdı atılması, iç çamaşırlarının atılması, katı cisimlerin yanlışlıkla düşürülmesi tıkanıklığa neden olur.
 • Banyo tesisatının sağlıklı bir biçimde yapılmaması da tıkanıklığa neden olur.

Mutfak ve banyo lavabolarında iki tür tıkanıklık gözlemlenir. Yüzeysel tıkanmalar, bazı kimyasallar kullanılarak giderilebilir. Daha derinde olan diğer tıkanıklık türleri için ise profesyonel araçların kullanılması gerekir. Bu durumda deneyimli tesisat firmalarından yardım almak faydalı olacaktır.

Mutfak Lavabo Tıkandı Su Gitmiyor!

Mutfak lavabo tıkandı su gitmiyor sorununun dereceleri vardır. Giderlerde tıkanma durumu hemen gerçekleşmez. Zamanla meydana gelirler. Giderlere atılmaması gereken cisimler boru yüzeyine yapışır. Diğer kimyasalların da etkisiyle boru çapını yavaş bir şekilde daraltmaya başlarlar.

Bu yüzden önce giderlerden su olması gerektiği gibi gür bir şekilde akar gider. Tıkanma belirli bir boyuta geldiğinde, giderden su daha uzun bir zamanda gitmeye başlar. En sonunda da lavabo ya da küvet gibi alanlarda su birikmeye başlar. Tıpkı süzgece tıpa yapıştırmışsınız gibi…

Suyun hiç gitmediği zamanlarda ise mutfak ya da lavabo giderleri tamamen tıkanmış demektir.

Evde Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır

Profesyonel lavabo açma yöntemine geçmeden önce, yüzeysel tıkanıklıklarda ne gibi çözümler uygulayabileceğinizden kısaca bahsedelim. Ancak şunu da belirtelim; yüzeysel tıkanıklıkları aşağıda anlatacağımız yöntemlerle giderebilirsiniz. Ancak daha derinde oluşan tıkanıklıkları gidermek için mutlaka profesyonel yardım almanız gerekir.

Yoksa gider borularınızda daha ciddi sorunlar meydana gelebilir ve yüksek tamir masraflarına katlanmak zorunda kalabilirsiniz.

Artık evde tıkalı lavaboların nasıl açılacağını anlatmaya başlayabiliriz.

Evde Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır Pratik Yöntemler

Aktarlardan ya da marketlerden alacağınız malzemeleri kullanarak, yüzeysel tıkanıkları giderebilirsiniz. Bunun için uygulayabileceğiniz birkaç yöntem var.

Tuz ve Sirke ile Lavabo Açma

Tuz ve sirke ile lavabo açma en bilinen yöntemlerdendir. Tuzun içerisinde bulunan sodyum çözücü özelliklere sahiptir. Sirke ile kimyasal reaksiyona girdiğinde ayrıştırma ve çözme özelliği daha da artar.

Sirke ile tuzu aynı kaba koyun ve birazcık sıcak su ekleyin. Karşımı gidere dökmeden önce, 2 litre kadar kaynar suyu giderden boşaltın. Birkaç dakika bekleyin. Sonra karışımı gidere boşaltın. Ardından 2 litre kaynar su dökün. Bu işlemi birkaç defa tekrarlamanız gerekebilir.

Eğer tıkanıklık yüzeyselse, mutlaka anlattığımız yöntemle giderilecektir.

Kola ile Lavabo Açma gerçek mi?

Kolanın içinde sitrik asit, karbondioksit ve fosforik asit bulunur. Sitrik asit her ne kadar güçlü çözücü özelliklere sahip olsa da bir noktadan sonra daha katı olan cisimlere etki edemez. Ancak yine de yüzeysel tıkanıklıkların giderilmesinde kullanılabilir.

Kola ile lavabo açma konusunda hala birçok şüphe bulunmaktadır. Ancak deneyen sayısının fazla olması ve olumlu sonuç elde edilmesi, lavabo açma konusunda yöntemi güvenilir kılar.

Günümüzde gümüşlerin parlatılması, fayans ve karo gibi yüzeylerin temizlenmesinde kola sıklıkla kullanılır. Lavabo açma özelliği ise birçok kişi tarafından bilinmez.

Yukarıda bahsettiğimiz yöntemi uygulayarak, kola ile lavabo tıkanıklıklarını giderebilirsiniz. Gidere mutlaka gerektiği kadar kaynar su ilave edin. Böylece katı cisimlerin yumuşatılmasını sağlayarak, asitlerin çözücü etkilerini artırabilirsiniz.

Kırmadan Dökmeden Profesyonel Lavabo Açma

Süzgeçlerde ya da süzgeçlerin hemen altında meydana gelen tıkanıklıkları gidermek kolaydır. Ev sahibi porçöz ya da diğer güçlü kimyasallarla bu tür tıkanıkları kolaylıkla giderebilir.

Ancak hem mutfak, hem de banyo alanlarında gider borularının daha derinlerinde oluşan tıkanıklıklar, yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerle giderilemez.

Profesyonel tesisat firmaları, lavabo açmak için sıra dışı yöntemler kullanırlar. Ellerindeki basınçlı makinelerle, gider borularına basınçlı su verirler. Ancak öncelikle tıkanıklığı yine özel cihazlarla tespit ederler.

Tıkanıklığın durumuna göre uygulayacakları yöntemleri belirlerler. Bazı tesisat firmaları güçlü çözücü kimyasalları lavabo açma işlemlerinde kullanırlar. Bu kimyasallar gerçekten de giderlerdeki tıkanıklıkları kısa zamanda yok ederler. Ancak çevreye de zarar verirler.

TOP
Hemen Ara
WhatsApp