Lavabo Açma

0534 697 4957

İstanbul Geneli Tüm İlçelere Lavabo Açma Hizmeti Vermekteyiz

Lavabo tıkanıklıkları evde yaygın görülen tesisat sorunları arasında yer alır. Söz konusu tesisat sorunlarının giderilmesi için lavabo tıkanıklığının giderilmesinde kullanılacak teknik malzemelerin olması gerekir.

Kimyasal olmayan organik malzemelerle de lavabo tıkanıklığını açmak elbette mümkün. Fakat aşırı tıkanmış lavabo tesisatı için bu karışımın hiçbir şekilde etkisi olmayacaktır. Bunun için teknolojik termal kamera görüntüleme sistemiyle lavabo tıkanıklığının giderilmesi gerekecek.

Detaylı Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçin

Telefon : 0534 697 4957

E-posta : info@merkezsutesisati.com

Merkez Tesisat olarak; elimizde bulunan pimaş görüntüleme cihazı ve özel tıkanıklık açan robot makinalarımızla sizlere bir telefon kadar yakınız. Lavabo tıkanıklığı problemlerinizde bizlere ulaşıp, servis kaydı oluşturduğunuz andan itibaren, 1(bir) saat içerisinde bulunduğunuz yere gelerek lavabo tıkanıklığını ortadan kaldırırız. 
 
Nasıl mı ?
Öncelikle, tıkalı lavabo giderini pimaş görüntüleme cihazımızla giderin içindeki tıkanıklığa sebebiyet veren cismi görüntüleriz. O anki duruma göre, özel robot yardımıyla tıkalı olan lavaboyu kırıp dökmeden 30 dakika içerisinde açarız. 
NOT:  Lavabo tıkanıklıklarını açamazsak sizlerden ücret talep etmiyoruz. Eğer lavabo giderinde pimaş kırılması veya çökme gibi sebeplerden dolayı tıkanma olduysa, bu tıkanıklığı açamayız. Bu durumda lavabo gider pimaşlarının yenilenmesi gerekmektedir. 
 

En Etkili Lavabo Açma Yöntemleri

En etkili lavabo açma yöntemlerini bu yazıda sizlere anlatacağız. Ancak öncesinde, lavaboların tıkanmasına neden olan etkenleri detaylı bir şekilde açıklamamız gerekiyor. Böylece tıkanmaya neden olan etkenleri ortadan kaldıracak ve ciddi bir sorunla karşılaşmayacaksınız.

Yemek artıkları, çay posası gibi etkenler lavabo giderinde kireçlenme ve tortulaşmaya yol açar. Bu da lavabo tıkanıklığına sebebiyet verir.Bu durumda halk arasında yaygın olan lavabo açıcı ve tuz ruhu gibi çeşitli kimyasallar kullanarak, tıkalı lavabonuzu açmaya çalışırsanız; sakın denemeyin!! Çünkü bu kimyasallar, pimaşın özelliğini yok eder. Pimaş zamanla büzüşmeye başlar ve lavabo tıkanıklığına sebep olur.
 

   Evinizde uygulayabileceğiniz lavabo açma yöntemleri nelerdir ?

- Lavabonuza el pompası yardımıyla basınç uygulayıp açmayı deneyebilirsiniz.
- Lavabo giderine susta dediğimiz kılavuz teli göndererek açmayı deneyebilirsiniz.
- Bahçe sulama hortumuyla lavabo giderine su basarak, tıkalı lavaboyu açmayı deneyebilirsiniz.
 
Not: Bu bahsettiğim yöntemler, ufak çaplı lavabo tıkanıklıkları içindir. Eğer siz de bu yöntemleri deneyip bi sonuca ulaşamadıysanız endişelenmenize gerek yok. Biz bu konuda uzman kadromuzla, son teknoloji görüntüleme ve özel robot makinalarımızla yanınızdayız. 
  İletişim numaralarımızdan bizlere ulaşıp, istediğiniz saate ve güne randevu talep edebilirsiniz. 

Karbonat, tuz, limon ve sirke maddelerini karıştırarak, lavabo tıkanıklığı sorununu giderebilirsiniz. Eğer tuz ve sirke ile lavabo açma işlemi işe yaramadıysa, uzman tesisat firmasından hizmet almanız yararlı olacaktır.

Mutfak lavabo tıkandı su gitmiyor sorunu, lavabonun altında bulunan spiral borudan kaynaklanıyor olabilir. Öncelikle o boruyu kontrol edin. Boruyu iyice temizleyin. Eğer tıkanıklık pimaş borudan kaynaklanıyorsa, boruyu birleşim yerinden sökün ve su tutun. Yine sorunu gideremezseniz, tıkanıklık daha derinlerde bir yerdedir. Bu durumda uzman bir tesisat firmasından yardım almanız gerekir.

Banyo gideri açma teli ile lavabodaki tıkanıklığı giderebilirsiniz. Ancak boruya zarar vermemeye özen gösterin. Çeşitli kimyasalları kullanarak da tıkanıklık giderme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Mutfak lavabosunda tıkanma, yağ ve yemek artıklarının gidere dökülmesiyle meydana gelir. Banyo lavabosunda ise kıl ve sabun artıkları tıkanmaya neden olur. Bu tür lavabo tıkanması sorununuzu çeşitli kimyasallar ile çözebilirsiniz.

Mutfak gider borusunda su gelmesi durumu tıkanıklığa işarettir. Tıkanıklık lavabonun hemen altındaki spiral borudan kaynaklanıyor olabilir. Zaten en sık karşılaşılan tıkanıklık türü budur. Eğer tıkanıklık daha derinlerdeyse, evde uygulanacak yöntemler pek işe yaramayabilir. Bu durumda uzman bir tesisat firmasına başvurmanız gerekir.

Whatsapp
Call Now Button