Lavabo gideri su kaçırıyor şikayetlerinin farklı nedenleri vardır. Bazen küçük bir conta arızası bu problemlere neden olabilirken, bazen de daha farklı nedenlere bağlı olarak bu sorun yaşanabilir.

Merkez Tesisat olarak lavabo giderlerindeki kaçakları hızlı bir şekilde tespit ediyor ve sorunu kalıcı olarak gideriyoruz. Siz de bu problemden kalıcı olarak kurtulmak istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

 

Lavabo Gideri Su Kaçırıyor
Lavabo Gideri Su Kaçırıyor

Gider Borusu Su Kaçırıyor

Lavabo giderlerindeki su kaçaklarının farklı nedenleri vardır. Bunlardan yaygın olarak görülenleri şu şekilde sıralanabilir:

İlgili nedenlerden dolayı gider borularında sızıntılar ve kaçaklar meydana gelebilir. Yaşanan sızıntı ve kaçakların önlenmesi, hem hijyen hem de yapıların sağlamlığı bakımından büyük bir öneme sahiptir.

Lavabo su sızdırıyor şeklinde şikayetlere ek olarak gider borusundan su gelmesi şeklindeki şikayetler de benzer nedenlere dayanır. Mutfak gider borusundan su gelmesi, büyük oranda tıkanıklıklara dayalı olarak yaşanan bir problemdir.

Gider borusundaki tıkanıklar, atık suların rahat şekilde tahliye edilmesini engeller. Buna bağlı olarak da lavaboya dökülen sular geri gelir. Ayrıca bulaşık makineleri de suyu bu giderlere verdiği için makinenin çalıştığı süreçlerde de benzer sorunlar yaşanabilir.

Lavabo Gideri Su Kaçırıyor
Lavabo Gideri Su Kaçırıyor

Lavabo Gideri Su Kaçırıyor

Lavabo gideri su kaçırıyor ise profesyonel hizmetlerden yararlanılması gerekir. İlk olarak kaçağın nerede olduğu tespit edilmelidir. Gider borusunun ağızlık kısmında bir kaçak varsa tıkanıklık, bu noktadaki ilk şüphelidir. Tıkanıklık kontrolü için boruya su dökülür ve gitme hızı kontrol edilir.

Yapılan kontrollerde tıkanıklık olduğu anlaşılırsa robot adı verilen özel cihazla tıkanıklık giderilir. Robot, esnek teli ile tıkanıklık olan noktaya kadar gider ve yüksek basınçtaki suyu buraya vererek, tıkanıklığın açılmasını sağlar.

Kontrollerde su direkt olarak gider ve tıkanıklık olmadığı anlaşılırsa sorun büyük olasılıkla contalardadır. Contaların kontrolü gerçekleştirilir ve özelliğini kaybetmiş olanlar yenilenir. Sonrasında ise lavabodan gelen sifon hortumu, özenle gider borusunun girişine yerleştirilir ve işlem böylece tamamlanır.

Lavabo gideri su kaçırıyor şeklindeki şikayetleriniz için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilir ve detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Bizleri Instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/ Ayrıca Youtube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x