Mutfak bataryası takma, mutfaklardaki temiz su ihtiyacının karşılanması açısından çok önemlidir. Mutfak bataryalarının montajı çok kolay bir işlem olmasına karşın, bu alanda deneyimi olmayanların profesyonel destek alması gerekir.

Merkez Tesisat olarak mutfak bataryası veya farklı bir yerdeki lavabo bataryası montajı ihtiyaçlarınıza çözüm üretiyoruz. Kısa sürede adresinize geliyor ve montajı hızlı bir şekilde tamamlıyoruz. Mutfak bataryası takma ve benzeri tesisat işleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

Mutfak Evye Batarya Montajı

Mutfak evye batarya montajı, kendi içerisinde aşamalardan oluşan bir işlemdir. Bu aşamalara geçmeden önce takılacak olan bataryanın kontrol edilmesi gerekir. Batarya setinde iki adet flexi ve bunların contaları olmalıdır. Contaların sağlam ve esnek olması çok önemlidir. Ayrıca bataryanın sabit durması için sabitleme vidası da set içerisinde yer almalıdır.

Mutfak Bataryası Takma
Mutfak Bataryası Takma

Bataryanın parçalarının eksik ve contanın da yeteri kadar esnek olduğundan emin olunmasının ardından şu adımların izlenmesi gerekir:

Mutfak bataryası takma için izlenmesi gereken adımlar bu şekildedir. Bahsedilen işlemler, ortalama 10 dakika sürer. Contaların sağlamlığı ve doğru yerleştirilmesi ile vidaların normal seviyede sıkılması, buradaki en önemli hususlardır.

Mutfak Bataryası Takma
Duvardan mutfak bataryası Nasıl Takılır

Tezgah Üstü Musluk Nasıl Takılır?

Tezgah üstü musluğu takılması için izlenecek adımlar, neredeyse tüm markalar için aynıdır. Ancak markaların bataryalarının sabitleme vida sayısı farklı olabilir. Artema mutfak bataryası montajı yaparken takılması gereken sabitleme vidası sayısı ile farklı markalardaki sabitleme vida sayısı farklı olabilir.

Eviye batarya olarak da bilinen tezgah üstü musluklar, genellikle mutfaklarda kullanılır. Ayrıca banyo gibi alanlarda da söz konusu musluklar kullanılabilir. Kullanım alanına göre ilgili musluklar farklı özelliklere sahip olabilir. Spiralli, oynar başlıklı gibi farklı seçenekler vardır. Spiralli mutfak bataryası montajı veya farklı tipteki muslukların takılması için izlenen adımlar büyük oranda benzerdir. Temel farklılıklar sabitleme vidası ile ilgilidir.

İşlemin tamamlanmasının ardından son kontrollerin yapılması, su sızıntısı veya benzeri problemlerin yaşanmaması adına önemlidir. Bu kontrollerden önce bağlantı noktalarının tamamen silinmesi gerekir. Bu sayede sonraki süreçte sızıntı olup olmadığı çok daha net bir şekilde tespit edilir.

 

https://www.merkezsutesisati.com/musluk-batarya-montaji-nedir-nasil-yapilir/

 

Lavabo Bataryası Nasıl Takılır?

Lavabo bataryalarının montajı, genel hatları ile benzerdir. Mutfak bataryası takma veya farklı lavabolara batarya takma işlemleri büyük ölçüde benzerlik göstermektedir. Dolayısıyla bu noktada yapılması gereken farklı bir işlem yoktur.

Bataryalar, flexi üzerinden sıcak ve soğuk su vanalarında olan bağlantılara bağlıdır. Buradan gelen suyu kullanırlar. Montaj yaparken buradaki flexi bağlantılarının ve özellikle de contaların yenilenmesi gerekir.

Lavabo bataryası takmak, zor bir işlem olmamasına karşın profesyonellik gerektirir. Bu konuda deneyimi olmayanların kesinlikle böyle bir işlemi denemesi gerekir. Zira vidaların fazla sıkılması ile contalara zarar verilebilir ve su kaçakları meydana gelebilir. Ayrıca sabitleme vidasının fazla sıkılması ile mutfak tezgahında farklı problemler meydana gelebilir.

Lavabo bataryasının takılabilmesi için profesyonel hizmet alınmayacaksa hazır edilmesi gereken bazı araç gereçler vardır. Bunlardan öne çıkanlar şu şekildedir:

Bu araç gereçler sayesinde bataryalar sorunsuz olarak takılır. Contalar ile teflon bant, sızdırmazlık için büyük bir öneme sahiptir. Sorunsuz bir süreç için bu noktada profesyonel destek alınması çok daha doğru olacaktır. Böylece olası olumsuzlukların riskleri büyük ölçüde ortadan kalkacaktır.

Mutfak Bataryası Takma
Mutfak Bataryası Takma

Mutfak Bataryası Takma ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Mutfak bataryası takma sürecinde dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar bulunmaktadır. Bu hususlardan öne çıkanlar şu şekildedir:

Buradaki hususlara dikkat edilmesi, bataryanın sorunsuz olarak kullanılmasına ve su sızıntısı türünden problemler yaşanmasına engel olacaktır.

Mutfak bataryası takma konusundaki ihtiyaçlarınız için direkt olarak bizimle iletişime geçebilir ve profesyonel hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x