Mutfak evye batarya montajı, uygun aletler ve doğru adımlarla yapılması gereken bir işlemdir. Uzman bir tesisatçı tarafından yaklaşık 10 dakikada gerçekleştirilen bu işlem, hem mutfaklardaki su ihtiyacını karşılar hem de mutfaklara ayrı bir şıklık katar.

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

Mutfak Evye Batarya Montajı Nasıl Yapılır?

Mutfak evye batarya montajı, mutfaklardaki mermer üzerinde yer alan oyuklara yapılmaktadır. Bu oyuklar, eviye olarak isimlendirildiğinden, ilgili bataryalara da evye batarya denilmiştir. Montaj için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

Bu adımlar, aynı zamanda tezgah üstü musluk nasıl takılır sorusunun da cevabıdır. İlgili bataryalar, tezgah üstü musluk olarak da bilinmektedir. Ayrıca banyo ve tuvalet lavabolarındaki bataryaların takılma işlemi de benzer şekilde yapılmaktadır.

https://www.merkezsutesisati.com/musluk-batarya-montaji-nedir-nasil-yapilir/

Oynar Başlıklı Musluk Nasıl Takılır?

Oynar başlıklı musluk veya spiralli mutfak bataryası montajı için izlenmesi gereken adımlar da benzerdir. Bilindiği gibi oynar başlıklı muslukların başlık bölümü istenen yöne dönerken, spiralli bataryaların ise içerisinde hortum sistemi bulunmaktadır.
Spiralli, oynar başlıklı ya da mutfak evye batarya montajı sırasında dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar vardır. Bunlar;
Flexi borularında contaların olup olmadığı kontrol edilmelidir.
Contalar, esnek ve sağlam olmalıdır. Esnek olmayan ve üzerinde çatlaklar bulunan contalar işlevini yerine getirmeyecektir.
Flexi borular ve sabitleme vidaları aşırı sıkılmamalıdır. Flexi hortumların el ile sıkılması dahi yeterli olacaktır. Sabitleme vidaları ise uygun bir anahtar ile aşırı olmayacak şekilde sıkılmalıdır.

 

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x
Whatsapp
Call Now Button