Petek yerinden nasıl çıkarılır? Isınma ihtiyacının giderilmesi için kullanılan peteklerin (radyatörler), temizleme ve değişim gibi farklı amaçlar için yerinden çıkarılması gerekebilir. Doğru yöntemler kullanılarak petekleri yerinden çıkarmak ve sonrasında yerine takmak mümkündür. Yazımızın devamında petek sökme takma süreçlerine dair merak edilen detayları bulabilirsiniz.

Merkez Tesisat olarak peteklerini yerinden profesyonel yöntemler kullanarak çıkarıyoruz. Bu işlem sırasında sıcak su tesisatına, borulara, vanalara, peteklere ve duvarlara kesinlikle zarar vermiyoruz. Petek sökme fiyatları ve süreç hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

 

Petek Yerinden Nasıl Çıkarılır?
Petek Yerinden Nasıl Çıkarılır?

Petek Duvardan Nasıl Sökülür?

Kalorifer petekleri duvarlara farklı yöntemlerle sabitlenir. Bazı petekler, peteğin arka bölümünden duvarlara vidalarla sabitlenirken, bazıları ise daha önce duvara yerleştirilen ilgili bölümlere asılır. Dolayısıyla her peteğin yerinden sökülmesi için izlenmesi gereken adımlar farklıdır.

Peteklerin yerinden çıkarılmasındaki bir diğer detay ise su bağlantılarıdır. Bilindiği gibi kalorifer radyatörlerinde sıcak su girişi ve çıkışı olmak üzere iki bağlantı vardır. Bu bağlantılarda vanalar bulunur ve peteği sökmek için ilgili vanaların da petekten ayrılması gerekir.

Bu noktada dikkate alınması gereken son detay ise peteğin içerisindeki sudur. Sökme işleminden önce bu suya dair önlemlerin alınması gerekir. Aksi durumda petekteki su dökülecek ve ilgili alan zarar görecek veya kirlenecektir. Ayrıca peteklerin içerisindeki suyun temiz su olmadığı, içerisinde tortuların bulunabileceği de akıldan çıkarılmamalıdır.

Petek Yerinden Nasıl Çıkarılır?

Peteklerin yerinden çıkarılması, profesyonellik ve deneyim gerektiren bir işlemdir. Eğer bu alanda deneyiminiz yoksa ve eliniz bu tür işlere yatkın değilse profesyonel hizmet almanız gerekir. Aksi durumda petek, duvar, borular veya vanalar zarar görebilir. Bütün bunlar ise ekstra maliyet anlamına gelmektedir.

Petekleri sökmek için gerekli olan aletler şu şekildedir:

Peteklerin yerinden çıkarılması (sökülmesi) için izlenmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

Petek yerinden nasıl çıkarılır sorusunun yanıtı genel hatları ile bu şekildedir. Peteğin montajına bağlı olarak buradaki işlemlerin farklılık gösterebileceği unutulmamalıdır.

Petek Yerinden Nasıl Çıkarılır?
Petek Yerinden Nasıl Çıkarılır?

Petek Sökme Fiyatları

Petek sökme fiyatları için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilir ve kaliteli hizmeti, uygun fiyata almanın avantajını yakalayabilirsiniz. Merkez Tesisat olarak sizlere uygun fiyatlı profesyonel hizmetler sunduğumuzu hatırlatmak isteriz. Ayrıca petek temizleme gibi diğer hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için de bize ulaşabilirsiniz.

Bizleri Instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/ Ayrıca Youtube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x