Pimaş Açma

İstanbul Avrupa Bölgesinin Tümünde Pimaş Açma Hizmeti Vermekteyiz

Pimaş pisliklerin kanalizasyona ulaşmasını sağlayan boru hattıdır. Pimaş boru hatları çeşitli nedenlere dayanarak sıklıkla tıkanır. En çok tıkanan ise banyo ve tuvalet pimaş boru hatlarıdır. Özellikle banyoda kıl dökülmesinin neden olduğu durumlarda pimaşın ağzı tıkanarak belli bir süre sonra suyun pislikleri gidermesi imkansız hale gelir. Bu da pimaş ağzının tıkanmasıdır.

Pimaş tıkanıklığını açmada 3D görüntüleyici sistem kullanıyoruz. İşte o yöntemlerimiz:

  • Kamera destekli pimaş açma
  • Bilgisayar destekli termal pimaş açma
  • Spiral pimaş teli

Günümüzde pimaş tıkanıklıklarının temizliğinde kullanılmaktadır.

Detaylı Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçin

Telefon : 0534 697 49 57

E-posta : info@merkezsutesisati.com

  • Önce kameralı robot cihazın aparatı pimaşa yerleştirilir.
  • Cihaz led ekran üzerinden kontrol edilir.
  • Tıkanıklığa neden olmuş cisim varsa bez yardımıyla çıkarılır.
  • Gerekli görülmesi durumunda kimyasal ilaç tercih edilir.

Bu sayede sadece 30 dakika gibi çok kısa süre içerisinde pimaş tıkanıklığının temizlik işleminin anında yürütülmesi mümkün hale gelir. Bu da her anlamda en ufak sorunlara neden olmadan kısa süre içerisinde bütün sorunlardan anında kurtulma adına son derece önem teşkil etmeye devam eden kriterlerden birisidir.

Porçöz gibi piyasada satılan gider açıcı maddeler kısmen etkilidir. Yumuşak ve orta yumuşak nitelikteki maddelerin neden olduğu tıkanıklıkları giderebilirler. Eğer gidere sert bir cisim takılmışsa, tıkanıklık ancak gelişmiş cihazlarla açılabilir.

Pimaş boru açma ilacı ve benzeri kimyasal ürünleri deneyerek, borudaki tıkanıklığı giderebilirsiniz. Eğer kimyasallar bir işe yaramamışsa, muhtemelen tıkanıklık ileri boyuttadır. Bu durumda profesyonel tesisatçılardan yardım almanız gerekir. Gelişmiş aletlerle tesisatçı sorununuzu çözecektir.

Sert cisimlerin neden olduğu gider tıkanıklıklarında gelişmiş cihazlar kullanıyoruz. Cihazın ucunda bulunan aparatlarla sert cisimleri parçalarına ayırıyoruz. Bunun haricinde gider tıkanıklığı işlemini kısmen de olsa siz de yapabilirsiniz. Yumuşak cisimlerin neden olduğu tıkanıklıklarda, pompa ya da askı teli gibi malzemeleri kullanabilirsiniz. Bazı kimyasal maddeler de tıkanıklık gidermede işe yarayabilir.

Balkon gider borusu genelde dış ortamdan gelen cisimler nedeniyle tıkanır. Toz ve toprak gibi malzemeler, balkonda bulunan diğer maddelerle birleşerek tıkanıklığa neden olurlar. Bu durumda gidere tel sokarak tıkanıklığı gidermeye çalışabilirsiniz. Eğer balkon gider borusu tıkanıklık sorunu devam ediyorsa, tesisatçı yardımı almanız gerekebilir.