Sıcak su borusu patlaması, farklı nedenlerden kaynaklanmaktadır. Borularda yaşanan bu sorunun hızlı bir şekilde çözülmesi gerekmektedir. Aksi durumda sadece tesisat değil, duvarlar ve zemin de zarar görür.

Servisimiz, sıcak su borularındaki patlamalara yönelik profesyonel çözümler üretmektedir. Patlamanın nerede olduğunu, kırmadan su kaçağı bulma yöntemi ile tespit etmektedir. Bu konudaki sorunlarınız ve ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

Sıcak Su Borusu Patlaması Nedenleri

Sıcak su borusu patlaması, günümüzde sık yaşanan durumlardan biridir. Esasında bu problemin temelinde, ısınan ve soğuyan borular bulunmaktadır. Sürekli olarak bu döngünün yaşanması, boruların patlamasına neden olmaktadır. Ancak tek nedenin bu olmadığının unutulmaması gerekmektedir.

Kombi sıcak su borusu patlamasındaki nedenlerinin başında kalitesiz borular gelmektedir. Çünkü ısınma ve soğumaya karşı dayanıksız olan borular, mutlaka bir noktadan sonra patlamakta veya sızdırmaktadır. Normal insanların boru kalitesini bilmeleri zor olduğundan dolayı, böyle problemler yaşamamak için güvenilir yerlerden hizmet alınması gerekmektedir.

Sıcak Su Borusu Patlaması
kombi sıcak su borusu patlaması

Buradaki bir diğer neden olarak da su basıncındaki değişimler gösterilmektedir. Ancak kombilerin girişlerinde bulunan basınç düşürücü vanalar nedeniyle bunun düşük bir olasılık olduğu ifade edilebilir.

 

https://www.merkezsutesisati.com/patlamayan-kalin-su-borusu/

 

Doğalgaz Sıcak Su Borusu Patladı

Evde su borusu patladı gibi şikayetler, tesisattaki problemlerden biridir. Kombi su borusu patladı veya benzer şikayetlerin arkasında sürekli ısınan ve soğuyan borular bulunmaktadır. Kalitesi yetersiz olan borularda genleşme nedeniyle zayıflık meydana gelmektedir. Bundan dolayı da patlamalar er ya da geç yaşanmaktadır.

Eğer tesisattaki boruların kalitesi düşükse, genleşmeye karşı dayanıklı değilse, patlama, çatlama veya benzer arızalar kaçınılmaz olacaktır. Böyle durumlarda zaman kaybetmeden profesyonel su kaçağı tamiri hizmetinin alınması gerekmektedir.

Sıcak Su Borusu Tamiri

Sıcak su borusu patlaması sonrasında ilk olarak sızıntının nereden yaşandığının bulunması gerekmektedir. Zeminin altında veya duvarın içinde olan borularda bu kaçakları bulmak kolay değildir. Ancak gelişmiş cihazlarla (nem ölçer, ses dinleme cihazı, termal kamera) kaçaklar, duvarlar kırılmadan bulunabilmektedir.

Kaçakların bulunmasının ardından ise kaçak olan bölüm kesilmekte ve ilgili bölgeye ek yapılmaktadır. Böylece yaşanan sorun kalıcı olarak giderilmektedir. Ancak istenen sonuç için profesyonel tesisat hizmetleri temel şarttır.

 

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x