Musluklar, uzun süre sökülmediğinde veya yerinden çıkarılmadığında paslanmakta, oksitlenmekte ve bunlara bağlı olarak sıkışmaktadır. Böyle durumlarda sökülmeyen musluk nasıl sökülür sorusu gündeme gelmektedir.

Sökülemeyen, sıkışan, paslanan ve oksitlenen muslukların sökülmesi için profesyonel yardım almanız gerekmektedir. Merkez Tesisat olarak bu noktadaki ihtiyaçlarınıza çözümler üretiyor ve sıkışan musluklarını hızlı bir şekilde söküyoruz.

Sökülmeyen Musluk Nasıl Sökülür?
Sökülmeyen Musluk Nasıl Sökülür?

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

Oksitlenen Musluğu Sökme

Uzun süre yerinden çıkarılmayan musluklar, zaman içerisinde paslanabilmektedir. Paslı musluk nasıl sökülür, oksitlenmiş musluk nasıl sökülür soruları, böyle zamanlarda sorulmaktadır. Bu problemi çözmek için farklı yöntemler ve teknikler bulunmaktadır.

İlk olarak bir çekiç ve bir tornavidayı hazırlamak gerekir. Sonrasında ise musluğun üst kısmı sökülmektedir. Bu aşamadan sonra önce normal anahtarlar ile musluk göbeği (salmastra) çıkarılmaktadır. Eğer bundan sonuç alınamaz ise tornavida uygun noktaya yerleştirmek ve çekiç ile hafif hafif vurmak gerekmektedir.

Tornavidayı, göbeğin dönme yönüne göre alt kısma yerleştirmek gerekir. Sonrasında ise çok şiddetli olmayacak şekilde vurmak önemlidir. Aksi takdirde muslukta farklı sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bir süre sonra göbek döner ve böylece musluk çıkar.

Sökülemeyen Musluk Nasıl Sökülür?

Musluklar, aşırı kireçlenmeye bağlı olarak sıkışmaktadır. Kireçlenmiş musluk nasıl sökülür sorusunun cevabı ise kirecin sökülmesinde gizlidir. Bu noktada yine aynı yöntemin uygulanması gerekmektedir.

Salmastranın çıkarılması için 16-17 numaralı anahtar yeterli olacaktır. Ancak anahtarı kullanırken yalama yaptırmamaya özen göstermek gerekmektedir. Aksi takdirde salmastranın çıkarılması mümkün olmayacaktır.

Anahtar ile çözüm üretilemez, yani salmastra sökülemez ise yine tornavida ve çekiç yönteminin kullanılması gerekmektedir. Bu yöntem, en etkili çözümdür. Ancak tornavidanın kaymamasına dikkat edilmelidir. Böylece birkaç saniye içerisinde sıkışan ve sökülemeyen musluk sökülmüş olacaktır.

Muslukların sökülmesi sırasında mutlaka vanaların kapatılması gerekir. Zira salmastra çıkarıldığında borudan tazyikli su gelecek ve etrafı ıslatacaktır. Bu olayın yaşanmaması için mutlaka vananın kapatılması ve su akışı tamamen kesilmesi gerekmektedir.

Sıkışan, oksitlenen salmastra çıkarıldıktan sonra sorunsuz olan musluk takımı ile değiştirilmektedir. Böylece işlevini kaybeden musluktaki sorun kalıcı olarak çözülmüş olur. Bu tür sorunlarda profesyonel destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x