Bir binaya zarar vermemek için erken dönemde yapılacak su kaçağı tespiti ve tamiri önemlidir. Bir su sızıntısının derhal fark edilmesi ve mal sahibine veya sorumlu kişiye ne olduğunun bildirilmesi gerekir. Suyun istenmeden sızdığına dair saf bilgiye ek olarak, ana hatta bir küresel vana kullanarak su akışını durdurup hasar riski en aza indirilebilir.
Bir su sensörü yardımıyla, doğrudan hat arızasının bulunduğu yerde sızıntı tespit edilebilir. Lavabo, çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi gibi cihazlarda su sensörlerinin kullanılması önerilir. Su tesisatının bina içinde geçtiği durumlarda, kaçaklar burada daha az meydana gelse de tespit edilmedikleri takdirde binada büyük hasarlara yol açabilirler.

Su Kaçak Tespit ve Tamir Fiyatları

Ticari alanda olduğu kadar özel sektörlerde ve kişisel alanlarda da oldukça hassas yapı kısımları mevcuttur. Bir içme suyu sisteminde kırık bir borudan ya da bağlantı teknolojisindeki zayıf noktalardan kaynaklanan sızıntılar, saatlerce veya günlerce fark edilmeden odalara su sızdırabilir.
Son teknoloji cihazlar ile sızıntılar için özel tespit cihazları sayesinde uzmanlar, önce duvarları kırmak zorunda kalmadan sızdıran bir boruyu veya benzerini hızlı bir şekilde tespit edebilir. Bu hem su kaçağı tespit tamir fiyatları hem de sızıntıyı tespit etmek için gereken süreyi önemli ölçüde azaltır. Su kaçak tespit fiyatları 300 liradan başlayarak alanın büyüklüğüne göre 1000 liraya kadar ulaşmaktadır.  Tespit ve tamir fiyatları hakkında net bilgi için arayınız.

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti yapılırken genellikle hariç tutma ilkesi kullanılır. Sızıntı bulunana kadar tüm hatlar ve bileşenler dikkatlice incelenir. Hasar durumuna ve koşullara bağlı olarak, hedefe götüren çeşitli yöntemler kullanılabilir. Tahribatsız su kaçağı tespit ve tamiri özellikle su boruları, drenaj boruları veya ısıtma sistemlerindeki sızıntıları tespit etmek için uygundur. Ancak, sızıntı duvarlardaysa ve yapısal sebepleri varsa, tüm bina dokusunun kapsamlı bir şekilde kontrol edilmesi şarttır.Kapsamlı bir nem alma ve kurutma işleminin başlaması için nem hasarının mümkün olan en kısa sürede tespit edilmesi ve sebebinin bulunması çok önemlidir. Su sızıntı tespiti ve tamiri hızlı ve verimli bir şekilde lokalize edilebildiği kaçak tespiti burada devreye giriyor. Su hasarı tespitine aşina olan profesyonel bir kaçak tespit firmasına kaçak tespiti yaptırmak doğru bir seçim olacaktır. İşinde profesyonel bir ekiple çalışmak hem su kaçağı tespiti ve tamiri fiyatları konusunda hem de işlemin doğru yapılması konusunda önemli bir ayrıntıdır.

Su Kaçak Tespit Fiyatları 2022

Sızıntı tespitine yönelik prosedürler ne kadar çok ve çeşitli olsa da çok fazla zaman ve para alabilirler. Su kaçak tespit fiyatları 2022 yılı içinde farklı oranlara sahiptir. Bunun nedeni; yapılacak işin büyüklüğü, tespit için kullanılacak makinaların çeşitliliği ve yaşanılan yerin büyüklüğü şeklinde sıralanabilir. Detaylı fiyat bilgisi için ön bilgi almamız gerektiğinden iletişim kanallarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Kameralı Su Kaçak Tespit Fiyatları

Sızıntının türüne bağlı olarak, farklı su kaçağı tespiti ve tamiri yöntemleri kullanılabilir. Hatlara kamera başlıklı bir hortum sokup çatlak veya tıkanıklık aranabilir. Hasarlı bölgenin fotoğraflarını çekilir ve kameralı su kaçak tespit fiyatı bu işlemlerinin sonunda yapılacak işin büyüklüğüne ve tekniğine göre değişiklik gösterir.

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

Kırmadan Su Kaçağı Tamiri

Bir sızıntıyı kırmadan tespit etmenin başka yöntemleri de vardır. Su pompası dediğimiz ekipman, hatta bağlanır ve suyun akış sesini analiz etmek için akustik hassas dinleme cihazı kulaklık kullanılır. Temiz ve pis su tesisatında yapılan onarım kırılmadan yapılması mümkün değildir. Ancak ısıtma sistemlerinde kılcal çatlaklar için kullanılan özel kimyasal ilaçlarla kırmadan su kaçağı tamiri yapmaktayız. Su taşıyan borularda su kaçağı tespiti ve tamiri sırasında elektro-akustik kaçak tespiti veya izleme gazı teknolojisi gibi çeşitli prosedürler uygulanır.
Bu sayede su kaçağı tamiri hassas ve profesyonel bir şekilde giderilir ve yüksek maliyetli hasarlar önlenebilir.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan su kaçağı tespiti için ultrasonik lokalizasyonda, ultrasonik dalgaları kulaklık aracılığıyla işitilebilir akustik sinyallere dönüştüren hassas kaçak tespit cihazları kullanılır.
Su kaçağı tespiti ve tamiri için farklı birçok yöntem izlenebilmektedir. Burada önemli olan nokta işinde profesyonel bir ekiple birlikte çalışmaktır.

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x
Whatsapp
Call Now Button