Sızan bir su borusu, her ev sahibinin dehşetidir. Açıkta kalan bir sistemle, hasar hızla keşfedilir. Sızıntı acil bir durumda onarılır ve sonuçları sınırlıdır. Ancak evdeki su borularının çoğu yapının kendisinde gizlenmektedir. Banyo ve mutfağa giden su boruları açıkta değildir. Yerden ısıtma da şapın içine serilir. Isıtma sisteminin geri kalanı da temiz suyunu görünmez borulardan alır. Su, uzun süre fark edilmeden birikebilir ve sızabilir. Çatlaklar genellikle küçüktür. Su borularındaki hatalı alaşımlar ve sert su, borularda çatlamaya neden olabilir. Burada, nem hasarı nedeniyle sızıntının görünür hale gelmesi genellikle çok uzun zaman alır. Bu nedenle de su kaçak tespit fiyatları belirlenirken suyun verdiği tahribat fazla olacağından yapılan iş maliyetli hale gelir.
Boru sisteminde birçok sızıntı belirtisi vardır.

Burada belirleyici faktör, suyun hangi yapı malzemesine etki ettiğidir. Sağlam bir tuğla duvarda daha koyu, soğuk noktalar içerideki nemi gösterebilir. Emici gaz betondan yapılmış duvarlarda, küçük bir sızıntıdan sonra görünür suyun algılanması uzun zaman alır. Islaklık, alçıpan üzerinde daha net bir şekilde görülebilir. Duvar kağıdınızda kabarcıklar varsa, bu kesin bir nem belirtisidir. Son olarak, küf gelişimi, bir sızıntıyla bağlantılı olarak nem birikmesine kadar izlenebilir.
Yerden ısıtma sistemi sızdırıyorsa, su önce şapa sızacaktır. Hasarı belirlemeniz biraz zaman alacaktır ve doğal olarak bu da su kaçak tespit fiyatları açısından artışa neden olacaktır. Döşemede yürürken hafif bir esneme fark edebilirsiniz. Parke döşemeleri veya fayans derzleri çatladığında, su genellikle çok uzun süredir orada demektir. Sızan sıvı miktarı da hasar şekli için belirleyicidir. Su duvardan veya tavandan uzun süredir damlıyorsa, büyük miktarda su birikmiş olabilir. Bu, esas olarak boşlukların arkasında birikir. Sadece su kaçak tespit fiyatları değil başka maliyetlere de neden olur.

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

Yapılarda Oluşan Nem Su Kaçağına İşaret midir ?

Ana su sızıntısını bulmanın birkaç yöntemi vardır. Bunun için yapının çoğu zaman zarar görmesi bile gerekmemektedir. Nem ölçümü temel bir hazırlık çalışmasıdır. Islaklık genellikle çıkış noktasında yoğunlaşır. Bazen kaçak, nem ölçülerek bulunabilir.
Su borusundaki bir sızıntıyı bulmanın çok tercih edilen ve kanıtlanmış bir yöntemi termografidir. Buharlaşma nedeniyle, nemli alanlardaki sıcaklık duvarın kuru alanlarından daha düşüktür. Termal görüntüleme kamerası/termografik kamera yardımıyla sızıntının yeri belirlenir.
Boru kamera ile kaçak tespiti başka bir yöntemdir. Hatta açık bir bağlantı üzerinden erişilebilir olmalıdır. Boru kamerası su borusuna içine gönderilir. İletilen görüntü, hasarın türü ve konumu hakkında bilgi sağlar.

Her görüntüleme modeli kendi içinde su kaçak tespit fiyatları konusunda ayrılmaktadır.
Video endoskopi, boşluklardaki hat hasarını yani kaçakları tespit etmek için kullanılabilir. Modern banyolarda böyle çizgiler vardır. Genellikle lambri arkasında tuvalet veya banyoda bulunur. Orada bir sızıntı bulmak için tek yapmanız gereken endoskop için küçük bir giriş açmak.
Tüm bu incelemeler dikkate alındığında su kaçak tespit fiyatları farklılık gösterecektir. Bu farklılıklar yapılan işin süresi ve uygulanacak yönteme göre değerlendirilecektir.

Kameralı Su Kaçak Tespit Fiyatları

Su borusundaki bir sızıntı veya kırılma genellikle duvar, zemin veya tavan konstrüksiyonunda gizlenir. Bununla birlikte, çoğu zaman su, su hasarı kaynağının yakın çevresinde bulunur. Ev sahibi sanitasyon veya kurutma önlemlerini başlatmadan önce, su hasarının nedeni tabii ki belirlenmeli ve sızıntının yeri tespit edilmelidir. Su hasarının sıfırdan onarılabilmesini sağlamanın tek yolu budur. Aynı zamanda su kaçak tespit fiyatları konusundaki maaliyeti azaltmaya da yardımcı olacaktır.
Sıcaklık farkı yöntemini kullanarak kaçak tespiti yapılabilir.

Sızıntıları en iyi şekilde tespit edebilmek için farklı türde termal görüntüleme kameraları kullanılır. Sızıntı noktasındaki nemin buharlaşması, bileşen yüzeyinde sıcaklığın düşmesine neden olur. Kuru ve nemli bileşen alanları arasında ortaya çıkan sıcaklık farkı, bir termal görüntüleme kamerası kullanılarak ölçülebilir. Termal görüntüleme kamerası, termal radyasyonu kaydeder ve ekranda görünür hale getirir. Uzman bu nedenle hemen bir sonuç görebilir. Örneğin, bu yöntem, sıcaklık değişiminin bir ısı köprüsünden mi yoksa su hasarından mı kaynaklandığını ayırt etmez. Sızan su miktarı genellikle hemen bir sızıntı olarak algılanamayacak kadar küçüktür. Bir mahfazanın içinden su kaçarsa, ısı genellikle çevreye verilmez ve bu da yanlış yorumlara yol açabilir. Yanlış yorumlanması da su kaçak tespit fiyatları oranlarının zamanla artmasına neden olacaktır.

Daha iyi sonuçlar elde etmek için bazen sıcak suyu soğuk su şebekesine borulamak yararlı olabilir. Bu nedenlerden dolayı, sızıntıları bulmak için bir termal görüntüleme kamerası kullanan termografik incelemelerle birlikte diğer yöntemler sıklıkla kullanılır.
Özellikle yerden ısıtma ve diğer erişilemeyen borulardaki sızıntılar, bir termal görüntüleme kamerası kullanılarak nispeten hassas ve her şeyden önce tahribatsız bir şekilde tespit edilebilir ve yeri belirlenebilir. Böylece duvarda veya alt zeminde gereksiz kırılma noktalarından kaçınılabilir. Aynı zamanda küflenme riski taşıyan alanları ve bileşenleri görünür hale getirmek bile mümkündür. Tüm bunların yani sıra su kaçak tespit fiyatları maliyetinde de azalma sağlayabilir.

Boru sistemlerinde çoğu zaman ulaşılamayan ve görülmesi zor alanlar bulunmaktadır. Su hasarını kontrol etmek için burada görsel incelemenin endoskopik olarak gerçekleştirilebileceği su kaçak tespit fiyatları konusunda uygun cihazlar kullanılmalıdır. Boşluklara, küvetlerin, mutfak kombinasyonlarının, tuğla duvarların veya benzerlerinin arkasında, en küçük delikler bile endoskop kamera ile inceleme yapabilmek için yeterlidir. Boru kameraları aynı zamanda boşluklardaki, yükseltici bölgelerdeki ve tahliye hatlarındaki sızıntıları tespit etmek için de kullanılabilir. Bu kanalizasyon kameraları dar koridorlardan geçer ve su hasarını tespit eder. Sızıntıları fazla çaba harcamadan bulmak için hemen hemen her durum için uygun bir kamera sistemi vardır. Mevcut kamera sistemleri su kaçak tespit fiyatları konusunda geleceğe odaklı düşünüldüğünde en makul değerlere sahip olan yöntemlerdir.
Birbirinden farklı yöntemler ve görüntüleme sistemleriyle yapılacağı gibi tüm yöntemlerin kombinasyonu şeklinde de gerçekleştirilebilen kameralı tespit yönteminde, soruna bağlı olarak işlemler gerçekleştirilir.

Su Kaçak Tespit Cihazı

 

Borularınızdaki su sızıntıları ve yapısal zayıflıklar, içme suyu şebekenizin de yakında arızalanabileceğinin bir işaretidir. Su kaçak tespit cihazı, su sızıntılarının tam yerini erkenden belirlemenize yardımcı olur. Bu, zayıf noktaları belirlemenize ve büyük bir kesintiye neden olmadan önce bunları düzeltmenize olanak tanır.
Su kaçak tespit cihazları, su sızıntılarının yanı sıra riskleri belirlemek, arızalı boruların tam yerlerini belirlemek için ihtiyacınız olan bilgileri size verir. Eskiyen altyapıdaki su sızıntıları, önemli bir sorundur, zaman ve kaynak kaybına neden olur. Bu kayıplar da su kaçak tespit fiyatları oranlarında artışa neden olmaktadır.

Evlerde Kullanılan Su Kaçak Tespit Cihazları

En temel ev tipi su kaçak tespit cihazları, doğrudan buzdolabı, lavabo, tuvalet veya çamaşır makinesinin altı gibi sızıntıların oluşabileceği zemine oturmak üzere tasarlanmış ve kurulumu çok kolay olan pille çalışan diskler veya küçük kare kutulardır.

Genellikle zeminle temas halinde olan iki veya daha fazla metal sensör terminali ve ayrıca telefonunuza bağlanmak için dahili Bluetooth veya Wi-Fi radyoları bulunur. Ayaklar suyla temas ettiğinde sensör tetiklenir; tipik olarak sadece birkaç damla onu harekete geçirir. Cihaz daha sonra bir push uyarısı veya e-posta gönderir ve bir alarm çalar. Evinizin herhangi bir yerinden duyabileceğiniz, oldukça yüksek sesli bir siren sunan sensördür. Elbette, sızan suyun sensörün bulunduğu yere yakın bir alanda su birikintisi oluşturma olasılığı her zaman vardır. Çok fazla su birikmeden önce bir uyarı aldığınızdan emin olmak için su algılama aralığını genişletmenizi sağlayan birden fazla sensör içeren paketler mevcuttur. Su kaçak tespit fiyatları konusunda gayet uygun olan bu tip su sensörleri bir duvara asılabilir. Tabi kablo zeminde olacak şekilde.

Daha küçük, pille çalışan sensörler bariz yerlerdeki sızıntıları tespit etmek için harika olsa da duvarlarınızın arkasında veya tavanınızda bulunan tesisatta bir sızıntı olup olmadığını size söyleyemezler. Elbette, bir tavan borusundan su sızıyorsa, sonunda anlarsınız. Ancak o zamana kadar, muhtemelen hasarlı tavan döşemeleri ve alçıpan ile olası ahşap çürümesiyle uğraşmak zorunda kalırsınız. Tüm evi korumak için, tüm su dağıtım sisteminizi izleyen bir kaçak tespit sistemi daha genel koruma sağlar. Bu tür sistemler genellikle sıralı olarak, su sayacınıza yakın bir alana kurulur. Ayrıca tesisat sisteminizin bir parçası haline geldikleri için muhtemelen profesyonel kurulum gerektirirler. Su cihazdan akarken, su dağıtım sisteminiz hakkında akış hızı, su basıncı ve su sıcaklığı gibi bilgileri toplar. Zamanla evinizin su sisteminin ayrıntılarını öğrendiğinde, su kullanımınızda ani bir artış olursa veya su basıncınız değişirse bir uyarı gönderir. Su kaçak tespit fiyatları konusunda daha geniş alana sahip olan bu cihazlar ayrıca, sisteminizde bir yerde yavaş bir damlama durumu olup olmadığını ve su sıcaklığınızın boruların patlamasına neden olabilecek ısıda olup olmadığını da size söyleyebilir.

Su Kaçak Tespiti

Su kaçağı her yerde olabilir. Bir evde su kaçağı bulmak her zaman kolay değildir. Ancak, sızıntıların özellikle yaygın olduğu bazı yerler vardır.
Su kaçağı tespiti için kontrol edilecek yerler:
Musluklar: Elbette ilk yapmanız gereken şeylerden biri tüm muslukları kontrol etmektir. Sızıntılar genellikle bağlantı noktalarında meydana gelir.
Tuvalet tankı: Tuvaletlerde sızıntı nadir değildir. Tuvalet tankını açın ve kulaklarınızı dikkat keserek dinleyin. Bir tıslama duyarsanız, bir sızıntı var demektir.
Su sayacı ile ev arasındaki tesisat: Evin dışında bir sızıntı olup olmadığını kontrol etmek için su giriş vanasını kapatın ve su sayacınızı izleyin. Durmazsa, muhtemelen sayacınızı eve bağlayan hatlarda bir sızıntı vardır.

Evinizin sıhhi tesisat programını öğrendikten sonra, sıhhi tesisatı gizleyen duvarlarda nem belirtileri arayın. Kural olarak, sızıntılar bağlantı noktalarında bulunur.
Su kaçağını nasıl anlarsınız?
Bir su sızıntısını bulmak için su faturanız ilk ipucu olabilir. Okuma anında tüketiminiz çok fazlaysa hemen satırlarınızı kontrol etmeyi düşünmelisiniz.

Diğer ipuçları ise nemdir. En küçük sızıntılar bile büyük nem hasarına neden olur:
Bir iç duvarın ortasında çok sınırlı bir nem parçası görürseniz, arkasında kötü bir şeyler olabilir.
Çok keskin hatlara sahip sarımsı, yeşil veya kahverengi bir nem lekesi, bu noktaya çok fazla su girdiğini gösterir. Duvarda veya tavanda böyle bir leke görürseniz, şüphesiz bir sızıntıyla karşı karşıyasınız demektir. Ortamdaki nemden kaynaklanan bir leke daha küçük ve göze çarpmadan gelişir.
Bir borunun önündeki malzeme deforme olur, kıvrılır, boyası soyulur.
Su, duvarlarınızdan aşağı akar.
Bir yerde sızıntı olduğundan şüphelendiğiniz anda hızlı hareket etmelisiniz. Bir su kaçak tespiti yapmak ve hızlı bir şekilde onarmak, büyük hasarı önlemeye yardımcı olabilir. Bu tür hasarlar genellikle sigorta kapsamında olduğundan, sigorta şirketinizle su kaçak tespit fiyatları konusunda iletişime geçmeyi de unutmayın.

Kırmadan Su Kaçağı Tamiri

Yaygın su sızıntısı türlerinden bir de bahçede patlayan bir borudur. Bunun göstergelerinden bazıları, bahçeye su gelmesi veya önemli bir yağış olmadığında bahçede büyük bir su birikintisi oluşmasıdır. Yeraltında sızan su borusuna ulaşmanın zorluğu nedeniyle, sorunu sizin yerinize çözmesi için yetkili bir tesisatçı çağırmak gerçekten en iyi çözümdür. Kırmadan su kaçağı tamiri, borunun derinliğini ve sızıntının nereden geldiğini belirlemek için bahçenizi kazma zahmetinden kaçınmanız anlamına gelen uygun maliyetli harika bir yol olacaktır.
Sızdıran bir tuvalet, sağlıksız yapısı nedeniyle muhtemelen evdeki en kötü sızıntılardan biri olarak kabul edilir. Ancak, genellikle bazı basit düzeltmeler vardır. Sifonu çektikten sonra klozetin tabanında veya altında bir sızıntı fark ederseniz, bunun nedeni klozetin tabanındaki lastik conta veya klozetinizi yerinde tutan cıvatalardaki bir sorun olabilir. Bir tuvaletin altından sızıntı fark ederseniz ve bunun tabandan olduğundan emin seniz, tuvaleti kullanmayı bıraktığınızdan emin olun. Sızan su klozetten gelen kirli su olacaktır. Sızıntıyı temizlerken elinizin altında bir dezenfektana ihtiyacınız olacak.

Bu tür bir sızıntıyı gidermek için tuvaletin doğru konumlandırıldığından emin olmanız gerekir; cıvataları söküp sıkabilmeniz için yedek bir mum halkanız ve ayarlanabilir bir anahtarınız olmalıdır. Bazı insanlar bu onarımı halletme konusunda kendilerini yetkin hissedebilirler. Bununla birlikte, onarım araçlarına sahip değilseniz, sorunu çözmesi için tesisatçınızı çağırmak genellikle çok daha güvenli ve su kaçak tespit fiyatları konusunda uygun maliyetlidir.

2.el Su Kaçak Tespit Cihazı Fiyatları

Su, ultrasonik transdüserler, optik sensörler ve su akışı izleme gibi bir dizi yöntem kullanılarak tespit edilebilir. Bugün piyasada bulunan sistemlerin çoğu, bir elektrik sinyalinin sızan sudan geçirildiği ve böylece bir devrenin tamamlandığı iletkenlik ilkesine dayanmaktadır. Bu tür algılama yönteminde yanlış bir şey olmasa da ihtiyaç duyulduğunda çalışacak bir sistem seçtiğinizden emin olmak için özen gösterilmelidir. İletkenlik yöntemi, iki metal sensörün aralarında boşluk olacak şekilde yan yana yerleştirilmesiyle çalışır. Su her iki sensöre de dokunduğunda, birinden diğerine bir elektrik sinyali geçer ve burada bir alarm kurmak için kullanılır. Elektroliz, iyonların sudaki hareketidir, iyonlar pozitif sensörden ayrılır ve atomlar olarak biriktikleri negatif sensöre çekilir. Negatif sensörün boyutu artarken pozitif sensörün boyutu küçülür. Geride kalanlar, pozitif sensörün altında bir çamur oluşturur.

Elektroliz etkisinin üstesinden gelmek için alternatif bir sinyal kullanılmalıdır. İletkenlik yöntemini kullanan diğer bir sorun, yoğuşma suyu, deiyonize su veya damıtılmış suyu tespit etmeye çalışırken ortaya çıkar. Saf haliyle su iletken değildir ve yalnızca iyonlar içinde çözündüğünde iletken hale gelir. Bununla birlikte, suyun iyonları emmede iyi olduğuna dikkat edilmelidir, bu nedenle, suyun zemin veya damlama tepsisi gibi bir yüzeye temas etmesi koşuluyla, iletken yöntemi kullanan damlama tepsisi tespiti, sinyalin sınırlı sayıdaki iyonları kullanacak kadar hassas olması koşuluyla kullanılabilir. Bu nedenle algılama sinyalinin hassasiyet ayarına sahip olması önemlidir.
Tüm bunlar dikkate alınarak ikinci el bir tespit cihazı almak gerekir. 2.el su kaçak tespit cihazı fiyatları ise cihazın büyüklüğüne, markasına, yaşına ve diğer özelliklerine göre farklılık gösterecektir.

Kameralı Su Kaçak Tespit Fiyatları Ankarada Ne Kadar ?

Küf lekeleri, nemli veya artan su faturaları olası bir sızıntıya işaret eder. Bu durumda, sızıntıyı tespit edip durdurabilecek bir su kaçağı uzmanına ulaşmak en iyisidir.
Su kaçağınız olduğundan şüpheleniyorsanız, su kaçak tespit fiyatları konusunda düşünmeye başlarsınız ve bu gerçek bir baş ağrısı olabilir. Çoğu zaman, bir sızıntı tavanlarınıza, zeminlerinize veya duvarlarınıza önemli ölçüde zarar verdiğinde çok geç fark edilmiş olur. Ancak bir sorununuz olup olmadığını kontrol etmenin birkaç yolu vardır. Kameralı su kaçak tespit fiyatları Ankara merkezli firmalarda farklı oranlara sahiptir. Fiyatlar değişkenlik gösterebilir ve bu değişkenlikler bir dizi faktöre bağlıdır:
Nerede oturuyorsunuz?
Sızıntı ne kadar büyük?
Hangi hizmeti seçiyorsunuz?

Bir sızıntınız varsa, su kapatma vanası taktırmak, her şey tamir edilirken mülkünüzdeki su akışını durdurmanızı sağladığından, sizi birçok zahmetten ve baş ağrısından kurtaracaktır. Su kaçak tespit fiyatları ekipmanı olarak çoğu tesisatçı aynı ekipmanı kullanacaktır:
Görüntüleme ekipmanları ve yardımcı program izleyicileri
Akustik dinleme ve korelasyon
Kızılötesi kameralar
Boroskop kameraları

Genel olarak su hattı onarımı için malzemelere ek olarak su kaçak tespit fiyatları için saat başı hizmet bedeli ödenmesi gerekir.
Su kaçağı tespiti için ‘termografi’ olarak bilinen termal görüntüleme, bir nesneden üretilen termal enerjiyi algılamak için ölçüm kameraları ve kızılötesi görüntüleme kullanır. Bu akıllı kameralar, kendi gözlerimizle göremediğimiz sorunlu alanları ortaya çıkararak gizli su sızıntılarını tespit eder. Bir termal görüntüleme kamerası kullanmak, gizli nem ve su sorunlarını tespit edebilir ve daha kısır test tekniklerine başvurmaktan kurtarır. Termal görüntüleme kameraları duvardaki nemi ayırt edemez, ancak suyun varlığını keşfetmek için ince sıcaklık farklılıklarını ve modellerini bulabilir.

Kaçak Tespit Maliyetlerini Etkileyebilecek Faktörler

Sızıntının Yeri: Döşeme sızıntıları, evinizin yani yer altında meydana gelen sızıntılardır. Profesyoneller, bu sızıntıları tespit ederken, sızıntının çıkış noktasını bulmak için elektronik konum belirleme ekipmanı ve akustik araçlar kullanacaklardır. Bu hizmetler, sorunun ne kadar derin ve ciddi olduğuna bağlı olarak değişmektedir.
Tavan sızıntıları, tavanınızdan aşağı damlayan su ile karakterize edilen en bilinen sızıntı türleridir. Bu tür bir sızıntı, kızılötesi kameralar ve diğer ekipmanların kullanımını gerektirir.
Bodrumdaki sızıntılar, evinizdeki en alçak nokta olduğu için daha yaygındır. Bunlar, giderilmesinin zorluğu nedeniyle en pahalı kaçak türleridir.
Küf gibi görünen semptomları fark etmeye başlamak uzun zaman aldığı için çatı sızıntılarını bulmak zordur.

Sızıntı Tipi: Sızıntı türü, kaçak tespit maliyetinin ne kadar olduğu konusunda da rol oynar. Kara su kaçakları olarak bilinen kategori 3 kaçaklar, düzeltilmesi en pahalı ve acil olanlardır. Bunun nedeni, insanlar ve hayvanlar için tehlikeli olan maddeler veya sıvılar içermeleridir. Kategori 1 ve 2 sızıntıları hala şiddetli olabilir ve acil müdahale gerektirebilir ancak daha ucuzdur.

İhtiyaç Duyulan Hizmet Türü: Sızıntıları tespit etmenin başka birçok yolu vardır, ancak başlıca iki yöntem şunlardır:
Hidrostatik su testi, tankları ve boruları sızıntılara karşı test etmek için kullanılan bir testtir. Bu testte borular, kaba basınç uygulayan su ile doldurulur. Ardından, boru basınçtaki değişiklikler için izlenir. Basınçtaki herhangi bir değişiklik, sistemin tehlikeye girdiğini ve onarılması gerektiğini gösterir.
Duman testi, suni dumanın bir boru sisteminden geçirilmesi ve herhangi bir sızıntı olup olmadığının izlenmesidir. Bu, hidrostatik su testine göre daha basit bir alternatiftir. Çünkü sızıntılar olmaması gereken bir yerden duman çıktığında tespit edilir.
Gerekli Ekipman: Akustik aletler gibi herhangi bir özel ekipmana ihtiyaç duyulursa kaçak tespit hizmetinin fiyatı da artacaktır.

Ücretsiz Su Kaçağı Tespiti

Hem iOS hem de Android cihazlar için tasarlanan Leak Detector, ücretsiz su kaçağı tespiti yapabileceğiniz bir uygulamadır. Bu özel uygulama, evinizin zemini, duvarları ve tavanındaki gizli su sızıntılarını tespit etmek için kullanılabilir. Bu uygulama aynı zamanda üretim oranını hesaplamanıza yardımcı olur, böylece sızıntıları giderebilirsiniz. Bir su sızıntısını tespit etmek için, akıllı telefonunuzu sızıntının olduğundan şüphelenilen konumun birkaç metre yakınına yerleştirin ve uygulamayı etkinleştirin. Ardından uygulama, telefonunuzun yerleşik mikrofonunu kullanarak, daha düşük bir frekansta oynatmadan önce dar bir bantta, tıslamayı dinleyebilir ve bir sızıntının varlığını gösteren kırmızı/yeşil ekrana bakabilirsiniz.
Bu şekilde farklı uygulamalar olsa da yine de en kesin çözüm bir profesyonelle çalışmaktır. Su kaçak tespit fiyatları konusunda ileriye dönük düşünüldüğünde profesyonellerle çalışmak ve tamamen iyileştirme yapılması çok daha iyi bir seçim olacaktır.

Cihaz Olmadan Su Kaçağı Tespiti

Tesisat sızıntıları maalesef yeni evlerde bile oldukça yaygındır ve muhtemelen her evin en az birinden muzdarip olması muhtemeldir. Dahası, tüm sızıntılar bariz değildir ve fark edildiğinde su kaçak tespit fiyatları olabilecek en yüksek değerlerde karşınıza çıkar. Aslında, son derece sinsi olabilirler, bu da bir sızıntıyı mümkün olan en kısa sürede yakalayıp onarmayı önemli hale getirir. Cihaz olmadan su kaçağı tespiti için evde uygulanabilecek ve dikkat edilebilecek bazı noktalar vardır.
Su faturası takibi
Su sayacı takibi
Diğerlerinden daha yeşil olan çim bölgelerinin kontrolü
Tuvalete boya testi yapılabilir
Duvarda renk değişimi olması
Kabaran boya ya da duvar kâğıdı
Küf kokusu

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x