Su tesisatı yenileme, yıpranmış ve eski tesisat bileşenlerinin yeni tesisat elemanları ile değiştirilmesidir. Tesisatın yenilenmesi denildiğinde akla ilk olarak borular gelse de tesisattaki diğer elemanlar da bu kapsamda değiştirilir ve yenilenir. Bu işlem, hem tesisatta kronik hale gelen su kaçakları gibi problemlerin giderilmesini sağlar hem de suyun daha sağlıklı şekilde musluklara ulaşmasına imkan verir.

Merkez Tesisat olarak su tesisatınızı yeniliyor, modern ve yeni borular kullanarak tesisat ile ilgili tüm problemleri geride bırakmanızı sağlıyoruz. Su tesisatı yenileme ihtiyaçlarınıza profesyonel çözümler bulmak için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

Su Tesisatı Yenileme
Su Tesisatı Yenileme

Su Tesisatı Yenileme Nasıl Yapılır?

Su tesisatı yenileme, hangi tesisatın yenileneceğine bağlı olarak farklı şekillerde yapılmaktadır. Her tesisat için bu süreç kendi içerisinde farklılaşmaktadır. Ancak genel itibariyle tesisat yenilemede aşamalar benzerdir. Bu aşamalar aşağıdaki gibidir:

Tesisatın türüne göre bu adımlar kendi içerisinde özelleşir. Ancak genel itibariyle tesisatın yenilenmesi sürecinde izlenecek adımlar bu şekildedir.

Su Tesisatı Yenileme
Su Tesisatı Yenileme

1 – Sıcak Su Tesisatı Yenileme

Sıcak su tesisatı, kombiden gelen sıcak suyun musluklara ve kalorifer peteklerine gönderilmesini sağlar. Yenileme ile bu borulardaki sorunlar giderilir.

Sıcak suyun borularda sürekli dolaşması, kireçlenme ve tortu birikmesi gibi problemlere neden olur. Bu problemlerin çözümü için petek temizliği yapılması etkili olsa da her zaman kalıcı sonuç vermeyebilir. Bir noktadan sonra ise bu boruların değiştirilmesi adeta zorunlu hale gelir.

Sıcak su tesisatının yenilenmesi çoğunlukla sıva üstü olacak şekilde yapılır. Sıva üstü tesisat sayesinde duvarların kırılmasına gerek kalmadan kombiden sıcak su istenen noktalara kadar taşınır. Evin durumuna ve isteklere bağlı olarak sıva altı yöntemi de tercih edilebilir. Böyle bir durumda ise duvarların bir miktar kırılması ve boruların duvar içerisine yerleştirilmesi gerekir.

2 – Temiz Su Tesisatı Yenileme

Temiz su tesisatının yenilenmesinde de benzer seçenekler vardır. Sıva üstü ve altı yöntemlerinden hangisinin tercih edileceği, beklentilere ve evin genel durumuna bakılarak belirlenir. Bu yöntemlerin gerek maliyetleri gerekse de süreleri farklılık gösterir.

Su Tesisatı Yenileme Avantajları

Su tesisatı yenileme, birçok avantaja ve yarara sahiptir. Söz konusu işlem sayesinde tesisattaki problemler kalıcı olarak giderilir ve tekrar oluşma riski de tamamen ortadan kalkar. Ayrıca tesisattaki problemlere bağlı olarak su kalitesindeki sorunlar da yenileme ile birlikte giderilir. Su tesisatının yenilenmesinin sağlamış olduğu avantajlar aşağıdaki gibi sıralanabilir:

Su Tesisatı Yenileme
Su Tesisatı Yenileme

Sıva Üstü Tesisat Nedir?

Sıva üstü tesisat, tesisat elemanlarının duvarın veya zeminin üzerinde olduğu tesisat türüdür. Burada tüm bileşenler dışarıdadır ve rahatlıkla görülebilir. İşlem sırasında duvarlar veya zeminin kırılmasına gerek kalmaz. Sadece odalar arasındaki geçiş için duvarların uygun noktası delinir ve bileşenler buradan geçirilir.

Sıva üstü su tesisatı, kurulum kolaylığı ve esnekliği ile dikkat çeker. Üstelik bu tesisat türünün maliyeti de diğer seçeneklere kıyasla daha uygundur. Buna karşın toz birikmesi gibi bazı dezavantajlarının olduğu da unutulmamalıdır.

Ev Su Tesisatı Yenileme Fiyatı

Müstakil Ev Su Tesisatı Maliyeti

 

Ev su tesisatı yenileme fiyatı, evin büyüklüğü ve kullanılacak malzemelerin kalitesine bağlı olarak farklılık gösterir. Fiyatlar hakkında daha detaylı bilgi almak için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizleri Instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/ Ayrıca Youtube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x