Taslı lavabo sifonu ne işe yarar? Lavabolarda kullanılan ve diğer sifonlara kıyasla çok daha farklı bir yapıda olan taslı sifonların ne işe yaradığı ve neden böyle bir yapıda olduğu merak edilir. Taslı sifonlara dair detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Tuvalet veya lavabo sifonu konusundaki ihtiyaçlarınıza, Merkez Tesisat olarak profesyonel çözümler üretiyoruz. Profesyonel hizmetlerimizden yararlanmak veya detaylı bilgi almak için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tuvalet Sifonu Nedir?

Tuvalet sifonu, atıkların tuvaletten tahliye edilmesini sağlayan bir tesisat bileşeni olarak ifade edilebilir. Basit bir mekanizmaya sahiptir. Kendi su deposuna (tankına) depoladığı suyu, hızlı bir şekilde klozete veya tuvalete bırakır. Böylece suyun güçlü etkisi ile klozetin temizlenmesini sağlar.

Temizlik ve hijyen açısından son derece önemli olan tuvalet sifonları, bütün süreci daha kolay hale getirme özelliğine de sahiptir.

Taslı Lavabo Sifonu Ne İşe Yarar?

Taslı lavabo sifonu; mutfak ve banyolarda bulunan lavaboların tahliye edilmesi için kullanılan bir tesisat elemanıdır. Özel tasarımı ve yapısındaki tas sayesinde sifon etkisi oluşturur ve lavabolardaki atık suların kanalizasyon sistemine ulaşmasını sağlar.

Sifon ne işe yarar mutfak veya banyoda nasıl kullanılır sorusunun yanıtını net şekilde verebilmek için öncelikle taslı sifonların yapısını incelemek gerekir. Tas, boru ve süzgeç kısmından oluşan bu tesisat elemanı, normal lavabo sifonlarından farklı olan şu işlevlere sahiptir:

Taslı lavabo sifonu ne işe yarar sorusunun kısa yanıtı bu şekilde olup, sağlamış olduğu avantajlar nedeniyle bu ürün yaygın olarak kullanılmaktadır.

Taslı Lavabo Sifonu Ne İşe Yarar?
Taslı Lavabo Sifonu Ne İşe Yarar?

Körüklü Lavabo Sifonu Fiyatı

Körüklü lavabo sifonları, körük bölümü sayesinde istenilen miktarda uzatılır. Ayrıca yine körük kısmı kullanılarak borunun S şeklini alması da sağlanır. Bu husus ise kötü kokuların gelmesini engeller. Körüklü lavabo sifonu fiyatı; 50 TL ile 150 TL arasında değişir.

Taslı Lavabo Sifonu Ne İşe Yarar?
Taslı Lavabo Sifonu Ne İşe Yarar?

Bizleri Instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/ Ayrıca Youtube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x