Temiz su borusu ölçüleri, evlerdeki veya benzeri alanlardaki tesisat açısından oldukça önemlidir. Doğru seçim, sorunsuz bir temiz su tesisatı demektir. Bundan dolayı seçimlerin profesyonel olarak yapılması gerekmektedir.

Merkez Tesisat, su borusu seçiminde sizlere gerekli bilgilendirmeyi yapmakta ve tesisatınız için ideal seçenekleri bulmanıza yardımcı olmaktadır. Ayrıca temiz su tesisatı ile ilgili her ihtiyacınıza profesyonel çözümler üretmektedir. İhtiyaçlarınız için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

Ev Su Tesisatında Kaçlık Boru Kullanılır?

Temiz su borusu, evlere veya iş yerlerine temiz su getiren borulardır, tesisattır. Temiz su tesisatı, pis su tesisatına kıyasla daha küçük çapa sahiptir. Çünkü temiz suyun, belli bir basınç ve tazyikle evlere, iş yerlerine gelmesi gerekmektedir.

Temiz Su Borusu Ölçüleri
Temiz Su Borusu Ölçüleri

Tazyikin oluşturulması ve oluşan tazyikin ne kadar olacağının hesaplanması için bazı küçük hesaplamaların yapılması gerekmektedir. Çamaşır makinesi muslukları, bulaşık makinesi muslukları, duş bataryaları gibi yerlerdeki basıncın daha yüksek olması istenmektedir. Bundan dolayı bu tür yerlerde genellikle 20’lik borular tercih edilmektedir.

Mutfak ve banyo lavabosu gibi alanlarda ise daha düşük tazyike ihtiyaç vardır. Bundan dolayı söz konusu alanlardaki boruları nispeten daha geniş seçmek gerekmektedir. Bu tür alanlar içinse genellikle 25’lik temiz su boruları önerilmektedir.

Temiz Su Borusu Ölçüleri

Temiz su borusu ölçüleri, ihtiyaçlara yönelik olarak ortaya çıkmıştır. Bu ölçüler, boruların dış çapları dikkate alınarak hesaplanmaktadır. Günümüzde yaygın şekilde kullanılmakta olan boru ölçüleri şu şekildedir:

Borunun türüne, markasına ve tipine bağlı olarak buradaki ölçüler değişebilmektedir. Günümüzde neredeyse istenen tüm ölçülerde boru bulunabilmektedir.

Temiz Su Borusu Fiyatları

Temiz su borusu fiyatları, borunun türüne ve markasına bağlı olarak değişmektedir. Bundan dolayı net bir rakam vermek mümkün olmamaktadır. Ayrıca PPRC, PVC, çelik, demir gibi malzemelerden yapılmış olması, rakamları etkilemektedir.

Temiz su borusu ölçüleri, fiyatlar üzerinde etkilidir. Temiz su borularının metre fiyatları; 25 TL ile 50 TL arasında değişmektedir. Kalitesine göre daha pahalı borular da bulunmaktadır.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x