Teras su yalıtım malzemeleri, terasların su yalıtımını etkili şekilde yapar ve suyun olumsuz etkilerinin engellenmesini sağlar. Bu malzemelerin kendi içerisinde farklı türleri vardır. Terasın durumuna bağlı olarak bunlardan uygun olanlar kullanılır.

Merkez Tesisat olarak teras su yalıtım malzemeleri ile ilgili ihtiyaçlarınıza çözümler üretiyor ve ihtiyacınız olan malzemeleri sağlıyoruz. Su yalıtımı malzemeleri ve konuya dair diğer hususlar hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

 

Teras Su Yalıtım Malzemeleri

Teras Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir?

Teras su yalıtım malzemeleri, teraslardaki su sızıntılarını engellemek ve yapıların sudan etkilenmesini önlemek için kullanılır. Bu malzemelerin temel özelliği, suyu hiçbir şekilde ve hiçbir oranda sızdırmamasıdır. Etkili olarak su yalıtımı sağlayan söz konusu malzemeler, bu alandaki ihtiyaç ve beklentileri karşılar. Teraslarda su yalıtımının yapılması için kullanılan malzemelerden bazıları şunlardır:

·         Çimento Bazlı Yalıtım Malzemeleri

Yaygın olarak kullanılan yalıtım malzemelerindendir. Betonarme yüzeylerde kullanılan bu malzeme, tıpkı çimento gibi hazırlanır ve ilgili yüzeylere uygulanır. Uygulama sonrasında kuruyan ürün sert bir tabaka oluşturur. En ekonomik yalıtım yöntemlerinden biridir ve son derece ekonomiktir.

·         Kristalize Yalıtım Malzemeleri

Uygulama sonrasında kristalleşerek suyun geçmesine izin vermeyen ve etkili şekilde yalıtım sağlayan malzemelerdir. Teras su yalıtım malzemeleri içerisinde suya ve kimyasallara karşı en dayanıklı olan seçeneklerden biridir. Betonarme yüzeylere direkt uygulanabilir.

·         Bitüm Kauçuk

İçerisinde bitüm ve kauçuk bulunan ürünlerdir. Esnek yapıya sahip olan bu ürün, özellikle delikleri ve çatlakları kapatmada etkili sonuç verir. Böylece yalıtıma önemli katkılar sunar.

·         Akrilik Likit Membran

Akrilik ile solvent karışımından meydana gelen bu ürünler, ilgili yüzeye direkt sürülerek uygulanır. Kuruduktan sonra ise sert bir tabaka oluşur ve sızdırmazlık meydana gelir. Söz konusu malzeme UV ışınlarına ve suya karşı yüksek dayanıklılığa sahiptir.

·         Bitümlü Membran

Betonarme yüzeylere yapıştırılarak uygulanan bir malzemedir. Suya ve kimyasallara karşı dayanıklıdır.

Su itici, şeffaf görünüm gibi farklı özelliklere sahip olan farklı yapıda yalıtım malzemeleri vardır. Ayrıca bu alandaki ihtiyaçlara yönelik farklı malzemeler de zaman içerisinde piyasaya sürülebilir.

Teras Su Yalıtım Malzemeleri
Teras Su Yalıtım Malzemeleri

Teras Su Yalıtım Malzemeleri Fiyatları

Teras su yalıtım malzemeleri, ürünün markasına, kalitesine, türüne ve miktarına göre değişir. Dolayısıyla yalıtım malzemesi fiyatları hakkında net rakam vermek mümkün değildir.

Bu malzemeler hakkında detaylı bilgi almak ve fiyatları öğrenmek için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Açık Teras Su Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Gezilebilir teras izolasyonu kapsamında yapılan su yalıtımı, teras olarak kullanılan alanların sızdırmaz olmasını sağlar. Terasın durumuna göre bu noktada farklı yöntemlerden yararlanılır. Beton su teras yalıtımı için betonarme yüzeylerin üzerine uygulanabilen veya boya gibi sürülen yalıtım malzemeleri kullanılabileceği gibi bitümlü membran gibi ilgili alanlara uygulanan farklı malzemeler de vardır.

Tesisat su yalıtım malzemeleri özelliklerine göre bu noktadaki uygulamalar farklılık gösterir.

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x
Whatsapp
Call Now Button