Termal kamera, yaşam alanlarınızda meydana gelen su kaçağını tespit etmek için kullanılan etkili bir araçtır. Termal kamera ile su kaçağı tespiti çalışması su sızıntılarının daha fazla hasar vermesini önlemek için kullanılan en etkili yöntemlerden birisidir. Termal kamera, sıcak su borularının geçtiği güzergahta borularda ki ısı değişimlerini algılayarak su kaçağının olduğu yeri noktasal olarak tespit eder. Su sızıntısı bulunan alanların ısısı daha yüksektir ve kamera bunu algılayarak su sızıntısının varlığını gösterir. Su sızıntısının tam olarak nerede olduğunu tespit etmek için, termal kamera ile birlikte çeşitli su kaçak tespit cihazları da kullanılmaktadır.

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

Termal Kamera ile Su Kaçağı Tespiti İstanbul

Firma olarak bünyemizde bulundurduğumuz çeşitli termal kameralı ve akustik su kaçak tespit cihazları ile   ev, iş yeri, fabrika v.b. gibi yapılarda oluşan su kaçaklarını noktasal olarak tespit ediyoruz. Nokta tespit yöntemiyle su kaçağı tespitinde müşterilerimize kalıcı çözümler sunuyoruz. Su kaçağı problemlerinde meydana gelebilecek gereksiz maliyetlerden kaçınmanız sizin için daha iyi olacaktır. Bunun için İstanbul’da termal kamera ile su kaçağı tespiti yapan firmalardan yardım almanız gereklidir. İstanbul’un tüm ilçelerine kesintisiz tesisat hizmeti veren firmamız, yaşadığınız su kaçağı problemlerine termal kamera, akustik dinleme cihazı ve gider görüntüleme kamerası ile su tesisatında meydana gelen tüm su sızıntılarına teknoloji odaklı çözümler sunmaktadır. Tespit edilmesi gereken su sızıntısı için 05346974957 no’lu telefondan bizlere ulaşıp yardım talep edebilirsiniz.

Kameralı su kaçak Tespiti

Kullandığımız atık suların rögara aktarılmasında kullanılan tesisat malzemelerine pimaş boru denir. Gider görüntüleme kamerası ile pimaş borularında meydana gelen su kaçağını tespit etmek mümkündür. Giderlerde kullanımdan dolayı zamanla katı atıklar birikmektedir. Bu katı atıklar borunun içerisinde yapıştığı için suyun rögara aktarılmasına engel olur. Borularda kalan su muhtemelen lavabo ve süzgeçlerden geri gelir veya bulunduğu zemini ıslatır. Gider boruları beton altında olduğu için borulardan sızan su alt komşunuzun tavanında damlama veya ıslaklık olarak görülmektedir. Bu gibi durumlarda kamera ile tespit en kolay yöntemdir. Kameralı su kaçağı tespiti sizleri gereksiz maliyetlerden korur. Kameranın ucundaki oynar başlıklı ve led ışıklı aparat gider borusunun içinde gezdirilerek tesisatta ki problemli bölüm tespit edilir. Hangi boruda problem olduğu kamera ile net bir şekilde tespit edildiği için sadece hasarlı boru değiştirilerek  gereksiz maliyetlerden kaçınılmalıdır.

 

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x