Ofis ve bina alanları başta olmak üzere tesisatın tıkanması sık yaşanan bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Tıkanıklık açma işlemleriyle bu sorunu giderebilmek mümkün. Ama bu konuda profesyonel yardım almak şart.
Ev ve ofis alanlarındaki tesisatlar da yaşanan tıkanıklık sorununun giderilmesi için bireysel çaba sarf edenler var. Ancak bu çabalar bir yere kadar etkili olabiliyor. Mesela atık su tesisatlarında sert cisimlerden kaynaklanan tıkanıklıklar yalnızca profesyonel personel ve ekipman ile giderilebilir.
Tıkanıklık giderme işlemlerini iki kısımda ele alabiliriz. Atık su tesisatlarında ve temiz su tesisatlarında uygulanan tıkanıklık işlemleri ve bu işlemlerin uygulamasında farklı cihazlar ve yöntemler uygulanır.

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

Mutfak Tıkanıklık Açma

Mutfak alanında:
Bulaşık makinesi,
Mutfak lavabo gideri ve
Mutfak yer süzgeci
Olmak üzere üç farklı tıkanıklığın oluşacağı yer söz konusudur.
Birçok ev ve ofis alanında mutfak gideri ile bulaşık makinesi gideri ortaktır. Aslında doğrusu bulaşık makinesi için ayrı bir gider hattının döşenmesidir. Böylece kısa sürede tıkanıklığın önüne geçilebilecektir.
Mutfak tıkanıklığı açma işleminde öncelikle tıkanıklık tespiti yapılır. Mutfak lavabosu ve bulaşık makinesi giderlerinde tıkanıklık tespit işlemleri, robot adı verilen kameralı özel cihazlar yardımıyla yapılır. Burada amaç, tıkanıklığın türünü tespit etmek ve tıkanmaya neden olan cismin türüne göre yöntem ve makine kullanmaktır.
Mesela sert cisimler için parçalayıcı başlıklara sahip olan tıkanıklık açma makinesi kullanılır. Yarı sert cisimler için ise basınçlı hava ya da su kullanmak yeterli olacaktır. Aynı şekilde yumuşak cisimler için belli bir basınç, tesisat içerisine verilir ve tıkanıklığın giderilmesi sağlanır.

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Mutfak ve banyo alanlarında bulunan lavabolardaki giderlerin tıkanması hemen hemen aynı nedenlere bağlıdır. Banyodaki lavaboların tıkanma nedeni farklı olarak saç ve sabun artıklarından kaynaklanabilir.
Saç ve sabun artıkları tesisat borusu içerisinde bir araya gelirler. Sabun kalıntısı saç kalıntısının boru yüzeyine yapışmasını sağlar. Banyo lavabosunda zamanla kullanım sonucunda tesisat borusu içerisinde biriken atıklar sertleşir ve bir süre sonra tıkanıklığa neden olurlar.
Tıkanıklığın derecesini siz de gözlemleyebilirsiniz. Lavaboda suyu açtığınızda kısa bir süre bekledikten sonra su giderden tamamen gidiyorsa, tesisat borusu içinde sert olmayan cisimler tıkanıklığa neden olmuş demektir.
Eğer su uzun bir süre bekledikten sonra gidiyorsa yarı sert ve hiç gitmiyorsa sert bir cisim tesisat borusunu tamamen tıkamıştır demektir.
Bazı durumlarda tıkanıklık, alt ya da üst komşunuzdan gelen atıklar nedeniyle olabilir. Tesisat boruları en üstten başlayarak en alta doğru giderler. Dolayısıyla üstten ve alttan kaynaklanan atıklardan siz de olumsuz olarak etkilenirsiniz.
Lavabolarda meydana gelen tüm bu tıkanıklığı gidermek firmamız için oldukça kolaydır. Önemli olan tıkanıklığın neden kaynaklandığını tam olarak tespit etmektir. Firma olarak tespit işlemlerini tamamladıktan sonra kısa sürede tıkanmaya neden olan unsurları ortadan kaldırırız.

Gider Açma

Lavabo giderlerine nazaran, banyo, tuvalet, balkon ve mutfak alanlarında yer alan giderlerdeki tıkanıklıklar hem daha çabuk meydana gelir, hem de tıkanıklığa neden olan cisimler daha fazla ve çeşitlidir.
Mesela banyodaki klozete yanlışlıkla çamaşır düşürülmüş ve tıkanmaya neden olmuş olabilir. Ya da tuvalet kağıdı ve havlu kağıt benzeri cisimlerin klozet içine atılması ve bu cisimlerin diğer atık cisimlerle birleşmesi sonucunda tıkanıklık meydana gelmiş olabilir.
Bu tür cisimlerin neden olduğu tıkanıkları ilk başlarda gidermek kolaydır. Mesela lavabo açıcıları ve diğer daha kuvvetli kimyasallarla bu tür tıkanıklıklar evde yapılabilir.
Ancak çamaşır diğer sert cisimlerden kaynaklı tıkanıklıklar, güçlü dahi olsalar kimyasallar ya da diğer mekanik cisimler tarafından yapılamazlar. Bu tür problemlerde gider açma işlemi için profesyonel yardım almak gerekir.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Banyo ve tuvalet alanlarındaki tıkanıklıklar birbirine oldukça benzer. Bu tür alanlarda meydana gelen tıkanıkların en kötüsü, harç ve taş gibi benzeri cisimlerin gidere düşürülmesi sonucu oluşabilir.
Mesela evinizi tadilat yaptırıyorsunuz ve tuvalet giderleri yeterince koruma altına alınmamış. Tadilat sırasında meydana gelen taş ya da moloz parçası giderin içine düşebilir ve o anda fark edilmeyebilir.
Daha sonra giderin tıkanmasıyla bu durum anlaşılabilir.
Tıkanıklığın derinlerde olması, mekanda yaşayan kişiler tarafından giderilmesini zorlaştırır. Bu gibi tıkanıklıklarda mutlaka firmamızdan profesyonel yardım almalısınız. Deneyimli personelimiz ve kullandığımız son sistem cihazlarla tıkanıklığın tam olarak neden kaynaklandığını ve yerini tespit ediyoruz. Daha sonra cihazlarla tıkanıklığı kısa sürede gideriyoruz.
Tuvalet açma ve diğer tıkanıklık açma işlemlerini sorunsuz ve kısa sürede çözüyoruz.

Kameralı Tıkanıklık Açma

Lavabo açma ve diğer tıkanıklık gideri açma işlemine öncelikle tıkanıklığa neden olan cismin tespiti ile başlıyoruz.
Tıkanıklık açma işlemlerinde, tıkanıklığa neden olan unsuru tam olarak tespit edebilmek adına kameralı robot cihazı kullanıyoruz.
Bu cihaz çelik spiral boru ucuna bağlı olan kameradan ibaret. Kameranın çevresinde ise küçük led aydınlatmalar var. Çünkü tesisat borusunun içi tamamen karanlıktır ve sağlıklı bir görüntü alabilmek ve cismi tam olarak görebilmek için aydınlatmalı kameranın kullanılması şarttır.
Kameralı tıkanıklık açma çalışmasından sonra cismin türünü belirleyip, tıkanıklık açma işleminde kullanacağımız başlık aparatlarına karar veriyoruz. Mesela yumuşak cisimler için yalnızca belirli bir basınca sahip su kullanabiliyoruz. Daha sert cisimler için ise parçalayıcı başlıkları kullanıyoruz.
Tüm tıkanıklık işlemlerini makinelerle gerçekleştirdikten sonra, tesisat borusu yıkama işlemini gerçekleştiriyoruz. Böylece tesisat borusu içerisinde yüzeye yapışıp kalan kalıntıları da tamamen gidermiş oluyoruz.
Yalnızca bina içi değil, bina dışındaki bağlantı rögarlarında oluşan tıkanıklıkları gidermek için de çalışıyoruz. Bina dışında meydana gelen tıkanıkların giderilmesi işlemlerinde, tıkanıklığın tespiti için daha büyük ebatlarda olan kameralı robot cihazını kullanıyoruz.
Bina etrafındaki atık su tesisatlarındaki tıkanıklıkların giderilmesi için yüksek basınçlara sahip cihazlar kullanıyoruz. Bu cihazlardan basınçlı suyu tesisat içerisine veriyoruz. Son olarak yıkama işlemini gerçekleştiriyoruz ve işlemi tamamlıyoruz.
Detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

Tıkanıklık Açma Fiyatı

Lavabo ve gider tıkanıklığı giderme ve açma işlemleri için belirlediğimiz fiyatlar var. Fiyatlarımızı yaptığımız işin türü ve çalıştığımız süreye göre belirliyoruz. Bu yüzden doğrudan ve net bir fiyat veremiyoruz.
Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak için bizleri hemen arayın. Uzmanlarımız sizlerden gerekli bilgileri aldıktan sonra net fiyat konusunda yardımcı olacaktır.
Tıkanıklık açma işlemleriyle ilgili bizlere her zaman danışabilirsiniz. Tek yapmanız gereken web sitemizin iletişim kanallarından bizlere ulaşmak olacaktır.

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x