Tuvalet açma teli nasıl kullanılır? Tıkalı tuvalet ve lavaboların açılması için farklı yöntemler olsa da tuvalet açma teli, en etkili sonuç veren seçeneklerden biridir. Lavabolarda da kullanılan bu tel, sadece birkaç dakika içerisinde sorunu etkili olarak çözer. Peki, gider açma teli nasıl kullanılır?

Merkez Tesisat olarak lavabo ve tuvalet açma konusundaki ihtiyaçlarınıza profesyonel çözümler üretiyoruz. Tuvalet açma teli veya farklı yöntemlerle açamadığınız tıkalı tuvaletlerinizi kırmadan açıyor ve problemi kalıcı olarak gideriyoruz. Tıkalı tuvaletlerden ve lavabolardan kurtulmak için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

Tuvalet Açma Teli Nedir?

Tuvalet açma teli; tıkalı tuvaletleri ve giderleri açmak için kullanılan basit bir araçtır. Güçlü metallerden yapılan sarmal bir yay şeklindedir. Bir ucunda küçük bir burgu bölümü bulunurken, diğer ucunda ise teli çevirmek için kullanılan sap vardır.

Güçlü metallerden yapılan bu tel, esnek bir yapıya sahiptir. Sarmal yapısı sayesinde gider boruları içerisinde rahatlıkla ilerler ve tıkanıklık olan noktaya kolaylıkla ulaşır. Sonrasında ise tıkanıklığa neden olan maddelerin ileri itilmesini veya çıkarılmasını sağlayarak problemi giderir.

Tuvalet açma teli, gider açıcı tel ve lavabo açma teli olarak bilinen bu ürünün uzunluğu 3 metredir. Ancak 5 metre uzunluğa sahip olan seçenekler de vardır. Dolayısıyla ilgili tel, gider borusunun önemli kısmına çok rahat bir şekilde ulaşarak problemlerin giderilmesini sağlar.

Tuvalet Açma Teli Nasıl Kullanılır?
Tuvalet Açma Teli Nasıl Kullanılır?

Tuvalet Açma Teli Nasıl Kullanılır?

Tuvalet açma teli, kullanımı son derece basit bir teldir ve basit tıkanıklıkların giderilmesinde etkili sonuçlar verir. Bu teli kullanmak için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

Tuvalet açma teli nasıl kullanılır sorusunun yanıtı genel hatları ile bu şekildedir. Ancak söz konusu telin sadece asit tıkanıklıklarda işe yaradığı unutulmamalıdır. Zorlu tıkanıklıklarda istenen sonucun elde edilmesi mümkün olmamaktadır. Bu tür durumlarda ise profesyonel hizmetler tercih edilmelidir.

Bu tel, aynı zamanda lavabo tıkanıklıklarında da kullanılır. Lavabo açma noktasında da basit tıkanıklıkları giderir. Ayrıca lavabo açma teli nasıl kullanılır sorusunun yanıtı da benzerdir. Buradaki tek fark, işlemin sifon hortumunun takılı olduğu gider borusundan yapılması gerektiğidir. Bu hususa dikkat etmek gerekir.

Tuvalet Açma Teli Nasıl Kullanılır?
Tuvalet Açma Teli Nasıl Kullanılır?

Gider Açma Teli Fiyatları

Gider açma teli fiyatları, 150 TL ile 250 TL arasındadır. Telin kalitesi, markası ve özelliklerine göre fiyatlar değişir. Lavabo açma sustası olarak da bilinen bu telin farklı markaları olsa da genel olarak tamamının benzer özelliklerde olduğunu ifade etmek yanlış olmayacaktır.

Lavabo açma teli BİM ve A101 gibi zincir marketlerde de satılmaktadır. Zincir marketlerin getirdiği aktüel ürünler içerisinde zaman zaman yer alan tıkanıklık giderici tel fiyatları, ortalama olarak 100 TL civarındadır. Ancak enflasyon nedeniyle fiyatların değişkenlik gösterebileceği unutulmamalıdır.

Tuvalet açma teli nasıl kullanılır konusuna dair detaylar bu şekildedir. Ancak ilgili telin sadece basit tıkanıklıkları giderdiği unutulmamalıdır. Ayrıca tıkanıklık giderici tel her zaman kalıcı sonuçlar vermez. Bu yüzde tuvalet ve lavabolardaki tıkanıklıklar için profesyonel hizmetlerin tercih edilmesi daha doğru olacaktır.

Merkez Tesisat olarak bu noktada gelişmiş ekipmanlar kullanıyor ve tıkanıklıkları kırmadan gideriyoruz. Robot adı verilen makinemiz ile en zorlu tıkanıklıkları dahi dakikalar içerisinde etkili olarak gideriyoruz. Siz de yüksek kalitedeki hizmetlerimizden yararlanmak veya pimaş açma hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizleri Instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/ Ayrıca Youtube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x