Ücretsiz su kaçağı tespiti yapan firma yoktur. Ciddi bir profesyonellik, bilgi birikimi, deneyim ve teknik ekipman gerektiren su kaçağı bulma işlemi, belli bir ücret karşılığında yapılır. Kırmadan su kaçağı bulma fiyatı dairelerde, 900 TL ile 1.500 TL arasında değişir. Kullanılan yöntemlere ve tespit yapılacak yapıların büyüklüğüne bağlı olarak rakamlar farklılık gösterir.

Merkez Tesisat olarak su kaçağı tespiti noktasındaki ihtiyaçlarınıza profesyonel çözümler üretiyoruz. Gelişmiş cihazlar kullanarak kaçakları nokta atışı olarak buluyor ve bu işlemi yaparken yapılara kesinlikle zarar vermiyoruz. Firma olarak tesisatın türüne uygun ekipmanlar kullanarak su kaçaklarını kısa sürede tespit ediyoruz. Su kaçağı bulma ile ilgili ihtiyaçlarınız için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

Ücretsiz Su Kaçağı Tespiti
Ücretsiz Su Kaçağı Tespiti

Ücretsiz Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Ücretsiz su kaçağı tespiti hizmeti veren firma ya da bireysel çalışan kişiler bulunmamaktadır. Bu işlem, ciddi bir ekipman desteği, profesyonellik, deneyim ve zaman gerektirir. Bundan dolayı da ilgili işlemin ücretsiz yapılması söz konusu değildir.

İstanbul su kaçak tespiti, kesinlikle profesyoneller tarafından yapılmalıdır. Zira kaçakların doğru ve nokta atışı olarak bulunması, ardından ise tamir edilmesi gerekir. Aksi durumda su kaçakları yapılardaki boyalara, sıvalara, duvarlara ve hatta duvarların içerisindeki demirlere dahi zarar verebilir. Su kaçağı tespiti Bağcılar ve diğer ilçelerde, firmamız tarafından profesyonel olarak yapılmaktadır.

Profesyonel Su Kaçağı Tespiti Yöntemleri

Profesyonel su kaçağı tespiti için kullanılan farklı yöntemler ve teknikler vardır. Tesisatın türüne, kaçağın büyüklüğüne ve diğer detaylara göre farklı su kaçağı bulma yöntemlerinden yararlanılır. Yaygın olarak kullanılan yöntemlere dair detaylar şu şekildedir:

·         Kameralı Su Kaçağı Tespiti

Kameralı su kaçağı bulma, en yaygın yöntemlerden biridir. Bu yöntemde iki farklı kamera kullanılır. Pis su tesisatı boruları için normal kameralardan yararlanılırken, sıcak su tesisatı içinse termal kameralardan yararlanılır. Böylece tesisat türüne göre etkili sonuçlar elde edilir.

Pis su tesisatlarında kullanılan kameralar, uzun bir spiral tel ve küçük bir ekrandan oluşur. Telin ucunda kamera ve ışık bulunur. Gider borularının girişinden bu tel gönderilir ve böylece borunun içerisinden görüntü alınmaya başlanır. Alınan görüntüler üzerinden kontrol yapılarak su kaçaklarının meydana geldiği noktalar tespit edilir.

Normal kamera, sadece pis su borularında kullanılabilir. Temiz ve sıcak su borularında kullanılabilen bir yöntem değildir. Boru içerisinden görüntü aktarıldığı için görüntülerin doğru şekilde yorumlanması da çok önemlidir. Dolayısıyla bu işlem için deneyimli ustaların kamerayı kullanması gerekir.

Kameraların kullanıldığı bir diğer yöntem ise termal kamera ile su kaçağı tespitidir. Söz konusu tespit, sadece sıcak su borularında gerçekleştirilir. Sıcak su borularının yaymış olduğu ısı, termal kamera tarafından tespit edilir. Kaçakların olduğu bölgede sıcak su boru dışına çıkar ve bu noktadaki sıcaklık daha yüksek olur. Bu durum ise termal kamera ile anlık olarak tespit edilir.

Ücretsiz su kaçağı tespiti yöntemlerinden biri olmasa da termal kameralar, çok etkili sonuç verir. Üstelik kullanımı kolaydır ve hızlı şekilde tespitin yapılmasını sağlar. Termal kameralar, yalnızca sıcak su borularında istenen sonucu verir.

·         Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Normal ve termal kameralar, temiz su borularında işe yarayan bir yöntem değildir. Temiz su borularında, kırmadan su kaçağı bulma yöntemi olarak da bilinen akustik dinleme cihazları kullanılır. Akustik dinleme cihazları, temiz su borularında akan suyun sesini tespit etme yeteneğine sahiptir.

Bu cihazlar, kaçakların olduğu noktadaki farklı sesleri tespit eder ve böylece kaçakların yeri bulunur. Kameralı yöntemlerde olduğu gibi burada da duvarların veya zeminin kırılmasına gerek yoktur. Akustik dinleme cihazları, aynı zamanda sıcak su borularında da kullanılabilir. Sıcak su tesisatında da etkili sonuç verir.

Ücretsiz Su Kaçağı Tespiti
Ücretsiz Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan Su Kaçağı Tamiri

Kırmadan su kaçağı tamiri, sadece sıcak su borularında ve pis su borularında uygulanabilen bir yöntemdir. Bu borulardaki kaçaklar küçük ve sızıntı şeklinde olduğunda, sızıntı önleyici kimyasallar tesisatın içine dökülerek küçük sızıntıların kapatılmasını sağlarlar.

Kırmadan su kaçağı tamiri sonrasında tesisatın 12 saat kullanılmaması gerekir. Sıcak su tesisatında 12 saatin ardından suyun tamamen yenilenmesi ve kimyasalın sistem dışına çıkarılması önemlidir. Bu yöntemler de ücretsiz su kaçağı tespiti kapsamında değildir.

Bizleri Instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/ Ayrıca Youtube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x