Su Kaçağı Tespiti

Yapılacak İşlemSu Kaçağı Tespiti
Temiz Su Tesisatı ÖlçümüVar
Pis Su Tesisatı KontrolüVar
Garantili OnarımVar

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Merkez su tesisatı olarak, son teknoloji cihazları kullanan ve bünyesinde deneyimli ustaları bulunduran firmamız, kameralı su kaçağı tespit ve garantili onarım hizmeti vermektedir.

Su Kaçağı Tespiti

Evde, ofiste veya iş yerinde su kaçağının olması ve bu kaçağın nerede olduğunu bulamamak oldukça can sıkıcı bir durumdur. Evde, iş yerlerinde oluşan kaçaklar karşısında, ev ve iş yerleri sahiplerinin yapacağı çok fazla bir şey ne yazık ki yoktur. Bu gibi durumlarda alanında uzman tesisat ekiplerine ulaşmak gerekir. Su kaçağını bulma çalışmaları için çeşitli cihazlar kullanmaktayız. Yazımızın devamında, kullanılan su kaçağı tespit cihazları hakkında detaylı bilgiye erişebilirsiniz.
30 yılı aşkın süredir aile içinden gelen tesisatçılık mesleği, kurumsal bir yapıya dönüşerek hizmet veren firmamız, tecrübeli ekip ve cihazlar sayesinde yaşadığınız su kaçağı problemlerini çok kolay şekilde tespit edebilmektedir.

Kırmadan Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespitini yapmak için çalışan profesyonel ekiplerimiz su tesisatın geçtiği bütün zemin, fayans ve duvarları termal kamera ile görüntüler, su tesisatının geçtiği yerleri tek tek kontrol eder, bulunan kaçak sonrası onarımı yapar ve kırılan yerleri yeniden yapım aşamasına geçer. Eskiden günleri alan bu işlem hem çok uzun ve yorucu hem de müşterilerin uğraşmak istemeyeceği bir işlem arasındaydı. Teknolojinin ilerlemesi ve ihtiyaç duyulan alanlarda yapılan yenilikler sayesinde hayatımız kolaylaştığı gibi yapılan işlemlerin süresi de kısalmaktadır. Buna verebileceğimiz en güzel örnek kırmadan cihazla su kaçağı tespiti olarak karşımıza çıkar.
Cihazla yapılan işlemlerin ve profesyonel ekibimiz sayesinde su kaçağının olduğu bölge nokta atışıyla tespit edilir hale geldi. Kızılötesi, akustik ve görüntülü cihazlar sayesinde su kaçağının tam olarak nerede ve nasıl olduğunu çok rahat bir biçimde bulmak oldukça kolaylaştı. Bu cihazların kullanımları ve alanları birbirinden farklıdır. Firmamızda hizmet sağlayan uzman kadromuz bu cihazların nasıl kullanıldığı hakkında gerekli eğitimi alarak yeterli bilgiye sahiptirler. Bu nedenle ekiplerimiz kısa zaman içerisinde, kırmadan su kaçağının nereden geldiğini rahatlıkla tespit eder ve gereken işlemleri yapar.

Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Cihazla su kaçağı tespiti işlemi, İstanbul ve ilçelerinde bulunan kişilerin firmamıza ulaşması durumunda en geç 1 saat gibi kısa süre içinde uzman ekibimiz verilen adrese varmış olur. Profesyonel ekibimiz su kaçak tespiti işlemini gerçekleştirmek için öncelikle manometre ile suyun basıncını kontrol etmektetir. Manometre değerinde düşüş olursa en küçük desibeldeki suyun dahi sesini tespit eden akustik dinleme cihazı aracılığıyla su kaçağı dinlenir. Su kaçağı ufak bir çatlaktan sızıntı şeklinde ise ve sesi duyulmuyor ise temiz su tesisatının basıncı arttırılır ve akustik dinleme cihazı ile işlem tekrarlanır. Yapılan işlemin sonunda evdeki su kaçağı kesin olarak tespit edilir.
Su kaçağının olduğu bölge açılır, onarımı ve değişim yapılarak tekrar kapatılır. Onarım ve değişim işlemi bittikten sonra su kaçağı tekrar kontrol edilir. Ekiplerimiz yaşanılan sorunun %100 çözüme kavuştuğuna emin olduktan sonra yaptığı tüm işlerde 1 sene garanti belgesi vererek çalışmalara son verir ve müşterilerimizin memnuniyetini sağlayarak oradan ayrılır.

Su Kaçağının Çeşitleri Ve Tespiti

Su geçişlerinin olduğu borulardan akan ve sızdırılan sıvıya su akıntısı ismi verilir. Ev, ofis ve iş yerlerinde oluşan su kaçakları genellikle kalorifer, tesisat, pimaş kaynaklıdır. Su kaçağı duvarlarda, banyoda ve bina yüzeyinde tespit edilebilir.
Yerden ısıtmalı ve kalorifer petekleri tesisatında kırmadan su kaçağı tespiti yapan cihazı kullanılarak kolay ve maliyetsiz bir şekilde sorunun kaynağına ulaşım sağlanır.
Zeminde oluşan, parkelerin bitiminden, kalorifer peteklerinden su gelmesi ya da peteklerin nemlenmesi gibi olaylar gözlemliyorsanız su kaçağı ile karşı karşıya kalmış durumdasınız. Kalorifer tesisatındaki su kaçaklarına nadiren denk gelinmektedir. Küçük bir sorun gibi gözükse de böyle bir durum oluştuğunda doğru noktaya müdahale edilmesi için uzman ekiplerden destek alınması gerekir.
Tesisattaki su kaçağı tespitleri için duvar ya da fayansların durumuna bakılır. Duvar ve fayansın nemli olması, derz aralarında oluşan sararma veya küf olması tesisatta kaçak olduğunu kanıtlar niteliktedir. Sık sık karşılaşılan bu durum için firmamız gerekli su kaçağı tespiti cihazları temin etmiş durumdadır. Profesyonel ekibimiz, gerekli ekipman sayesinde rahatlıkla su kaçağının tespitini yapar ve sorunun kaynağına ulaşır. Sorunların kısa sürede ve nitelikli bir şekilde tespit edilmesi sayesinde yeniden yapılandırma faaliyetlerine gerek kalmaz ve sizlere daha düşük maliyetli bir çözüm sağlar.

Su Kaçağı Tespiti Yapılmazsa Ne Olur?

Ortak kullanım alanı olan binalarda su kaçağının olması büyük bir sorun teşkil etmektedir. Bina içinde yaşayan ve ziyarette gelen sakinlerin karşılaştıkları ağır, kötü, küf ve nem kokusu oldukça rahatsız edicidir. Su kaçağı tespiti ve kontrollerinin yapılmaması veya geç yapılması durumunda binanın duvarlarında sararmalar ve dökülmeler başlar. Bu sorun binanın doğal afet olan depreme dayanıklılığını azaltacaktır. Hayatı ve mal kaybına uğramamak için bina içindeki su akıntıları olabildiğince hızlı bir şekilde tespit edilmeli ve onarımı yapılmalıdır.
Su kaçağının en çok tespit edildiği yer şüphesiz banyo ve tuvaletlerdir. Temizlik alanında kullanılan yanıcı ve yakıcı maddeler zamanla fayans aralarındaki derzleri oyar. Doldurulmayan derz aralarından dökülen yanıcı ve yakıcı maddeler su tesisatını oluşturan borulara ulaşır. Borular zamanla delinmeye, tahrip olmaya ve çürümeye başlar. Yıpranan borular sızıntılara zemin oluşturur. Banyo ve tuvaletteki akıntıyı genellikle alt dairede oturan kişilerin şikâyeti üzerine farkına varılır. Banyo ve tuvaletteki su kaçağının tespiti 3 şekilde gerçekleştirilmektedir. Akustik dinleme cihazı, kamera ve nem ölçer cihazı ile banyoda ve tuvalette su kaçağı tespiti yapılır.
Su tesisatı problemlerinden dolayı meydana gelen duvarda oluşan küflenme, nemlenme kabarma, sararma ve kötü kokular oluşması sonucunda vakit kaybetmeden teknik servise ulaşılmalı ve bu durumun önüne geçilmelidir.

Gizli Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Gizli su kaçağını anlamak için dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Bunlar:
• Kombinizdeki su barını yeterli seviyeye getirmenize rağmen su barı devamlı olarak eksilmekte ise,
• Zemin, yer, parke ve duvar gibi bölgelerde kabarmalar, ıslaklıklar gözleniyorsa,
• Duvarlarda kabarmalar sonucu boyalar da dökülme oluşmuşsa,
• Duvar renginde değişme ve sararmalar varsa,
• Aşırı rutubet ve küf kokusu bulunuyorsa,
• Duvarlarda terleme şeklinde su damlacıkları oluşuyorsa,
• Tüm muslukların kapalı olması durumda bile su sayacındaki rakamlar değişmekte ise

Su Kaçağı Tespitinde Kullanılan Cihazlar Nelerdir?

Su kaçağının farklı zeminlerde olması sebebi ile birbirinden farklı cihazlar üretilmiştir. Bunlar: termal kamera, boru görüntüleme kamerası, nem ölçer cihazları ve akustik dinleme cihazlarıdır. Bu cihazların kullanım alanları ve işlevleri farklıdır. Sadece uzman kişilerin gerçekleştirebileceği cihazla su kaçağı tespiti ile sorunlara ulaşmak oldukça kolay ve hızlıdır.
Termal kameralar sayesinde gözle görülemeyen sızıntı ya da akıntı gibi durumlar kolaylıkla tespit edilmektedir. Su kaçağı durumlarında en çok tercih edilen termal kameralar sayesinde kırılma, dökülme ve buna benzer işlemler yapılmadan su kaçağı tespiti yapılır.
Su tesisatı gibi kalorifer boruların içleri zamanla eskimeye başlar. İçlerinin de aşınması ve çatlaması sonucu su kaçağı kaçınılmaz bir son olur. Bu durumda termal kameralar devreye girer ve sorun ortadan kalkar.
Nem ölçer cihazlar, çok hassas ve çok kuvvetli bir çalışma sistemine sahiptir. Nem ölçer cihazının küçüklüğü sebebi ile ufak ve sızıntı şeklindeki su kaçağının tespitini çok rahat bir şekilde yapmanıza yardım eder.
Akustik dinleme cihazı suyun sesini dinleyerek sorunun kaynağına kısa yoldan ulaşılmasını sağlar.
Boru görüntüleme kamerası sayesinde boruların röntgeni çekilir ve içten oluşan çürüme ve pas sonucu oluşmuş boruların nerede olduğuna kolaylıkla ulaşmamızı sağlar.

Kameralı Cihazların Özelliği Ve Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı olması durumu can sıkıcı bir sorundur. Günler süren su kaçağı tespiti, kırılan ve yıkılan duvarlar, yüksek sesler bunaltıcı olabilir. Bu olumsuz koşullar kameralı cihazların üretimine kadardı.
Su kaçağı için üretilen kameralı su kaçak tespit fiyatları oldukça uygundur. Ayrıca bu cihazlar oldukça niteliklidir. Su kaçağını nokta atışı ile bulan bu cihaz sayesinde hiçbir tadilata gerek kalmadan su kaçağı tespiti yapılır ve maliyeti çok düşük olmaktadır.
Herhangi bir kırma ve dökme işi olmadığından zamandan da tasarruf sağlar. Kalorifer su kaçakları, ufak su kaçakları, gizli su kaçakları ve daha pek çok gözükmeyen bu tür su kaçakları büyümeden problem olmaktan çıkar. Son teknoloji olarak üretilen kameralar ve cihazlar sayesinde su akıntısı ve sızıntısına sebep olan boru rahatlıkla tespit edilir.
Kameralar sayesinde hızlı tespit, ekonomik sonuç ve zamandan tasarruf sağlanır. Merkez Su Tesisatı olarak, su akıntısının sebebini tespit eden tüm cihazlara sahibiz. Kameralı su kaçak tespit fiyatları konusunda da sizlere en uygun paketleri sunmaktayız. Bu sayede müşterilerimize verdiğimiz hizmet kalitesi en üst seviyededir.

Boru Görüntüleme Kamerası Özelliği Ve Su Kaçağı Tespiti

Su tesisatı içinde yer alan atık su borularında da, akıntılar meydana gelebilir. Boru görüntüleme kamerası, atık su borularındaki kaçağı tespit etmek için icat edilen cihazdır. Atık su borularındaki su kaçağı bulma oldukça zor bir işlemdir.

Bina, ofis, iş yerleri gibi yerleşim yerlerinin pis suları tahliye eden borulara atık su borusu ismi verilir. Bu işlem için pimaş dediğimiz borular kullanılır. Pimaş borularının içini görüntülemek adına kullandığımız bu boru görüntüleme kamerası ile su sızıntısı olan yeri tespit etmek eski zamanlara nazaran daha kolay hale gelmiş durumdadır. Boru görüntüleme kamerası sayesinde su kaçağının olduğu bölgenin röntgeni çekilir ve sorunun kaynağı hakkında detaylı bilgiye ulaşılır.

Boru görüntüleme kamerası pimaş borularının içerisinde ilerleyerek her bölgenin görüntülerini alır. Alınan görüntüler sayesinde uzman ekiplerimiz tarafından tıkanan kırılan, çatlayan, delinen ve çürüyen boruların tespiti sağlanır. Atık su sızıntısı olan yerlerde rahatsız edici, ağır ve kötü kokular oluşur. İnsan sağlığı için de zararlı olan bu kokulardan olabildiğince hızlı kurtarılması gerekir. Bu cihaz sayesinde yaşadığınız problemler kısa sürede ortadan kalkar ve yapılan işlemde hata payı olmaz. İstanbul bölgesinde atık su boruları ile sorun yaşayanlar firmamız ile iletişime geçebilir. Uzman kadromuz yaşanılan su kaçağı tespiti ve onarımını en hızlı şekilde gerçekleştirir.

Pimaş Hattında Oluşan Su Sızıntısı Nasıl Bulunur?

Alt komşunuzun tavanında oluşmuş sararma veya su damlası pimaş hattında sorun olduğu anlamına gelebilir. Çünkü pimaş borusunda görülen su kaçaklarında, sızan su devamlı akmaz. Üst katta bulunan kişilerin su kullanımı olduğunda akma yapar. Akan yerin rengi farklı olduğu gibi koku da yapabilir. Bu belirtiler ile karşı karşıya iseniz kaçağın pimaş borusundan olduğu tahmin edebilirsiniz.

Bu sorun cihaz olmadan yerini bulmanız hem çok zordur hem de maliyeti oldukça artırır. Merkez su tesisatı olarak her su kaçak türü için farklı cihazlar temin ederek müşterilerimizin sorunlarını çözmeyi amaç ediniyoruz. Pimaş hattındaki kaçak su tespiti için kameralı görüntüleme cihazı kullanmaktayız. Bu görüntüleme cihazının kamerası pimaş borusunun içine gönderilerek borunun içi dikkatli olarak incelenir. Profesyonel ve deneyimli ekibimiz cihazdaki görüntüleri doğru şekilde yorumlayarak en kısa sürede soruna ulaşır.
 
Cihaz sayesinde ulaşılan görüntülerden borunun kırık, çatlak olması, contalarında sıyırma olup olmadığı, borunun içinin yağlı olması gibi problemlerin hepsi tespit edilir. Tespit işleminden sonra gerekli çalışmalar başlar. Pimaş borusunda oluşmuş çatlak, kırık veya conta sıyırması varsa, borunun tamamının değişmesi gerekir. Bu konuda da deneyimli olan ekiplerimiz gerekli özeni ve dikkati göstererek değişimi yapar ve pimaş borularının sorunsuz kullanıma hazır hale getirir.

Cihazlarla Yapılan Su Kaçağı Tespitinin Sağladığı Faydalar

Cihazla su kaçağı tespiti sayesinde zamandan tasarruf edilir. Hızla ulaşılan sorunlar sonucunda oluşacak nem, küf ve kötü koku gibi can sıkıcı durumların önüne geçilmiş olur. Deneme yanılma yöntemi ile yapılan su akıntısı tespiti maliyet ve zaman açısından büyük kayıplara neden olurken nokta atışı ile yapılan maliyeti en aza indirir.
Cihazlar sayesinde duvar, zemin, parke gibi alanlar fazladan kırılmayacağı için ekstra bir tamirat gerekmez ve maliyet oranı düşer. Erken yapılan teşhis sayesinde, su kaçağının oluşturacağı can ve mal kaybına neden olacak olayların önüne geçilir.

Kameralı Su Kaçağı Tespiti

Kalorifer tesisatında su kaçağını kombi basınç göstergesinden tespit edilebilir. Her defasında kombinin basıncı düşüyorsa ve devamlı olarak su takviyesi yapmak zorunda kalıyorsanız kombi tesisatında su kaçağı olabileceği anlamına geliyor. 3-4 ayda bir yarım bar oranında azalma mevcutsa, bu normal bir durumdur.
Kameralı su kaçağı tespiti için bu işi yapan tesisat firmalarından yardım almanız gerekir. kalorifer kaçağı tespitinde termal kamera kullanılır. Termal kamera sayesinde sıcak olan kalorifer boruları beton altında olsa bile görünür. Bu sayede kalorifer borularında kırık varsa su kaçağı anında tespit edilir. Bu tespitle, o bölgede ufak çaplı bir kırma işlemi yapılır. Sonrasında borunun kırık olan bölümüne ulaşılır. Tamiri kısa sürede yapılarak kullanıma hazır hale getirilir.

Parke Altındaki Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Parkelerde kabarma, parkelerin süpürgelik kısmında su birikintisi veya ıslaklığın olması, parkelere bastığınızda yumuşaklık hissediyor gibi durumlarda mutlaka parke altında su kaçağı vardır. Bu sonuca varıldı ise su sızıntısının nereden geldiğine ulaşmak gerekir. Firmamızda bulunan kameralı su kaçak tespiti için kullanılan cihaz ile kolaylıkla sorunun kaynağına ulaşabiliriz. Cihazımız sayesinde ulaşılan sorunu ekip arkadaşlarımız kontrol altına alır ve gereken tamiri gerçekleştirir.

Kameralı Cihazlarla Yapılan Su Kaçağı Tespiti Doğru Sonuç Verir Mi?

Teknolojinin gelişmesi ile hayatımıza birçok yenilik gelmiştir. Hemen hemen her alanda geliştirilen teknolojik aletlerin amacı işi kolaylaştırmak ve doğru sonuçlara ulaşmaktır. Tesisat işinde çalışan ekipler, eskiden su kaçağı tespiti işlemini nokta atışı ile tespit edemezdi ve çalışmaları saatleri, hatta günleri almaktaydı. Tespit yapılana kadar araştırma yapılan bölge adeta inşaat haline gelir ve işlem bittikten sonra tadilat aşamasına geçilirdi.
Doğru yer tespit edilene kadar zeminlerde şişme, duvar boyalarında dökülme, sararma, küf, nem ve kötü kokular oluşurdu.

 Şimdi ise teknolojinin yardımı ile yaşanılan sorunlar kolaylıkla çözülür hale gelmiş durumdadır. Kameralı cihazlar, su kaçağının olduğu yerde devreye girerek sorunlu tesisat ya da pimaş borusundaanında sağlanır ve hızlı bir şekilde tamiri yapılır. Zamandan ve maliyetten oldukça tasarruf sağlar. Firmamızda çalışan ekiplerimiz kameralı su kaçağı cihazı sayesinde doğru tespitlere ulaşarak müşterilerimizde memnuniyet oluşturur.

Su Kaçağı İle İlgilenilmez İse Ne Olur?

Su kaçağı, küçük bir sorun gibi gözükse de zamanla yaşanılan sorun artar ve can sıkıcı bir durum haline gelir. Su kaçakları ile zamanında su akıntısı bütün yüzeye yayılır. Yayılan yüzey parke ise kabarmasına, duvar ise boyasının ve sıvasının kalkmasına, fayans ise sararmasına sebep olacaktır.
Su, akıntı olan boruda çürüme yaparak genişlemesine ve suyun artmasına zemin hazırlar. Yaşanılan tüm bu aksilikler sonucu duvarda nem, rutubet ve küf oluşacak ve ortamdaki kötü koku sebebiyle sağlıksal sorunlar oluşacaktır.

 Su kaçağının elektrik kablolarını damlaması veya teması olması halinde elektrik aksamında sorunlar oluşarak can veya mal kaybına kadar büyük sorunlar meydana gelebilir. Apartman dairesinde bulunan kişilerin alt komşularına su akması sonucu karşılıklı iletişim bozukluğuna da sebep olabilir. Bu sorunların önüne geçmek için su kaçağına zamanında müdahale edilmesi gerekir. Böyle bir durumda su kaçağı tespit fiyatları neler inceleyebilir ve kampanyalarımızdan yararlanarak en kısa zamanda kaçak tespiti için ekibimizi çağırabilirsiniz.

Birden Fazla Su Kaçağı Olursa Ne Yapılır?

Bu durumun tespiti için öncelikle tesisatçıların her su kaçak tespitte yaptığı gibi dairenin temiz su tesisatını test eder ve kullandığı ekipmanla su kaçağının yerini tespit eder ve tespit edilen borudaki patlak tamir edilir. İşte tüm bu işlemler yapıldıktan tesisat tekrar test edilip manometre de basınç düşüş meydana geldiğinde anlaşılır birden fazla su kaçağı olup olmadığı. 

Bunun dışında başka türlü anlaşılması zor bir durumdur. Eğer var ise, su kaçak tespit ücreti alınmaz fakat onarım ücreti yansıtılır. Merkez tesisat olarak tecrübeli ustalarımız ve son teknoloji cihazlarımız sayesinde yaşam alanlarınızda oluşan, birden fazla su kaçağı problemlerinde bile siz değerli müşterilerimizi mağdur etmeden kısa süre içerisinde su kaçağı probleminizi garantili bir şekilde çözüme kavuştururuz.

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su tüketimini evimizin hemen hemen her alanında kullanırız. Bundan dolayı her alanda su kaçağı sorunu çıkabilmektedir bu kimi zaman mutfak dolabının altı kimi zaman tuvalet veya duşa kabin altı gibi alanlarda su kaçağı problemi ile karşılaşılmaktadır. Dolayısıyla su kaçaklarının yerinin tespit edilmeden su kaçağı tespit fiyatlarını belirleme ihtimali çok zordur. 

Alanında uzman olan ustalar, su kaçaklarının temelini bularak, onarım ve tamiratını yapar. Yaşanılan su kaçağını ortadan kaldırır. Su kaçağıyla ilgilenen ekibimiz çıkan problemin içeriğine ve bulunduğu yere göre fiyat belirlerler. Su kaçağının bulunduğu ortama ve kullandıkları alet ve malzemeye göre fiyat değişiklik gösterebilir.
 

Küçük bir evin ısıtma alanında borudan sızan su ile işletme alanındaki temel boruların patlaması ile ortaya çıkan su kaçağının tespit ve onarımı arasında fiyat farkı bulunur. Bu tarz işlerde çalışılan iş günü ve mesai saati üzerinden projenin büyüklüğüne göre fiyat değişiklik gösterebilir. Küçük bir sızıntı için ekipler yarım saat içerisinde hallederek uygun bir ücretle çalışabilirler.

Su kaçağı tespiti yaparken gözlemleyerek bir sonuca ulaşılamıyor ise cihazla su kaçağı tespiti işlemine geçilir. Kullanım alanına göre uygun cihaz seçilir ve sorunun kaynağına kısa yoldan ulaşılır. Yerini tespit eden ekibimiz zaman kaybetmeden gereken boru değişimi ve parça onarımı gibi işlemleri yürütmeye başlar. İşlemler sırasında kullandığımız cihazlar, son teknoloji ürünleri olmakla beraber değişen borularda kaliteli olmaktadır. Ekiplerimiz, hizmetimize ve kullandığımız malzemelerde hiçbir zaman kaliteden ödün vermeden en iyi hizmeti sağlamaya çalışmaktayız.

Bizimle İletişime Geçin

Servis kaydı oluşturmak veya hizmetlerimize ilişkin sorular sormak için:

Biz Sizi Arayalım

Numaranızı yazıp gönderin, müşteri temsilcimiz sizi kısa sürede arasın

  Fiyat Teklifi İsteyin

  Talep ettiğiniz hizmet için firmamızdan fiyat teklifi isteyin

   Sms ile bilgilendirBeni arayarak bilgilendir

   0 0 oylar
   Article Rating
   Subscribe
   Bildir
   guest
   0 Yorum
   Satır İçi Geri Bildirimler
   Tüm yorumları görüntüle
   0
   Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x