Tesisat firmaları için su kaçak tespit cihazları oldukça önemlidir. Çünkü bu cihazlardan önce su kaçak tespitleri ilkel yöntemlerle yapılıyordu. Genel olarak tesisat ustalarının deneyimlerine dayanarak su kaçak tespiti gerçekleştiriliyordu.
Bu yöntemlerle yapılan tespitler çoğu zaman başarılı olamıyordu. Çünkü su kaçağını tespit edebilmek için birçok yerin kırılıp dökülmesi gerekiyordu.
Bu durum su kaçağını tamir ettirmek isteyen insanlar için külfet demekti. Su kaçaklarını tamir ettireyim derken bir sürü zararla karşılaşıyorlardı.
Ancak su kaçak tespit cihazları ile kırmadan dökmeden kaçak tespiti yapılabildi ve müşterilerin de evleri zarar görmekten kurtuldu.
Bu yazımızda sizlere tesisat firmalarının işine yarayacak bilgiler vereceğiz. Su kaçak tespit fiyatları ve 2.el su kaçak tespit cihazı fiyatları hakkında bilgiler vererek, hangi cihazı almanız gerektiği ile ilgili rehberiniz olacağız.
Ancak sektöre yeni başlayan firmalar için birkaç önerimiz olacak. Bu önerileri anlattıktan sonra hangi 2. El cihazları almanız gerektiği ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

2. El Su Kaçak Tespit Cihazları Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

Kesinlikle tesisat sektöründe olmayan kişilerden kaçak tespit cihazı almayın. Birçok kişi başka firmaların araçlarından çaldıkları cihazları satmak istiyor. Bu duruma karşı firmaların uyanık olması gerekir. Mutlaka cihazı almadan önce seri numarasını sorgulasınlar. Sonra adalet ile sıkıntı yaşanabilir.
Cihazın fiyatının piyasanın çok altında olması şüphe uyandırmalıdır. Bu durumda cihazı satın almadan önce iyice sorgulamanız gerekir.
Piyasada yüzlerce su kaçağı tespiti  yapan makineyi üreten firma var. Hangi markanın iyi olduğunu iyice araştırdıktan sonra satın almak daha mantıklı olacaktır. Biz bu yazımızda sizlere bu konuda elimizden geldiğince bilgi vermeye çalışacağız. Yine de sizlerin de araştırma yapması faydalı olacaktır.
2. el su kaçak tespit cihazı satın almadan önce fiyatını araştırın. 2. Elde olsa sıfırından çok aşağı bir fiyata satın almanızı önermiyoruz. Çünkü ucuza cihaz satın alacağım derken zarar edebilirsiniz. Özellikle uzun vadede.
Cihazın markası önemlidir. Ülke çapında yaygın servis ağı olup olmadığını kontrol edin. Su kaçak tespit cihazlarının geneli yurtdışı menşeilidir. Ancak ülke çapında da servis ağına sahiptir. Eğer sektöre yeni girmiş yurtdışı cihazlarını satın alırsanız, arıza ve değişimde sıkıntı yaşayabilirsiniz. Cihazı tamir ettirmek ya da değişimini sağlamak için yurtdışına göndermeniz gerekebilir. Aylarca beklemek hem zamanınıza hem de paranıza mal olabilir.
Gelelim piyasadaki en iyi su kaçak tespit cihazlarının tanıtımına…

Sewerin Aquaphon A 100

Bu model piyasadaki en iyi markalarından birisidir. Ankara ilinde ve birçok ilde bu cihazın servisini bulabilirsiniz. Minimum 4,5 metre hassasiyetle kaçakları bulabilme özelliğine sahiptir.
Taşınabilmesi ve kullanımı oldukça kolaydır.
Cihazı satın aldığınızda birçok aksesuarla birlikte satın alabilirsiniz. Bu cihazı ikinci el olarak satın almadan önce aksesuarlarını tam olarak belirleyin. Eğer satıcı size aksesuarları eksik verirse satın almayın.
Cihaz:
Kontrol ünitesi,
Kulaklık,
Mikrofon,
Test çubuğu,
Yedek dinleme mikrofonu,
Taşıma kolu ve bağlantı kablosu,
Şarj ünitesi ve
Ayarlanabilir üçgen taşıma askısı
İle birlikte size gelecektir.

Fisher XLT 17 Su Kaçağı Arama Cihazı


Amerikan menşeli olan bu ürün de piyasadaki en iyi su kaçak tespit cihazlarındandır. Taşıma çantası ile birlikte sıfır ürün satılır.
Bu modelde kulaklık, kablo, dinleme ünitesi, kontrol ünitesi, şarj cihazı, elektrik kabloları ve boyun askılığı gibi aksesuarlar bulunmaktadır.
Uzatma çubukları ve multisensör probu sayesinde kullanımı oldukça kolaydır.
Genel olarak bina içerisindeki küçük kaçakları bulabilmek için duvar probu adı verilen bir aksesuara sahiptir.
Bu cihazı ikinci el olarak satın alırken yukarıda sıraladığımız aksesuarların olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz.
Ülkemizde yaygın servis ağına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Yani bu cihazı satın aldığınızda tamir ettirmeniz gerektiğinde ve değişim söz konusu olduğunda sıkıntı yaşamayacağınızı söyleyebiliriz.

Rothenberger Su Kaçak Tespit Cihazı


Ülkemizde tesisat firmaları tarafından en çok tercih edilen markalardan bir tanesidir. Alman markası olan bu cihaz oldukça kalitelidir. Su kaçaklarını tespit etmek için özel olarak tasarlanmıştır.
Yaygın servis ağına sahip olduğunu bu arada belirtmiş olalım.
Farklı boru türleri arasında bile netlikle su sızıntısının tespitini sağlar.
20 metreden fazla kablosuz ses iletim sinyali özelliğine sahiptir. Wireless teknolojisini en iyi kullanan cihazlardan birisidir.
Optik sesli gösterge ve oldukça hassas özelliklere sahip mikrofonu ile piyasanın en iyilerinden bir tanesidir.
Bu cihazı ikinci el olarak satın almanız biraz daha kolay olacak. Çünkü birçok tesisat firması tarafından tercih edilen bir markadır. Ancak bu özelliği büyük bir dezavantajı da beraberinde getiriyor.
Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi çalıntı cihazlardan kesinlikle uzak durmalısınız. Ayrıca cihazı ikinci el satın alırken aksesuarlarının tam olmasına dikkat etmelisiniz.
Bu cihazın en gelişmiş servisi Ümraniye semtinde bulunmaktadır. Şerifali servisi ile irtibata geçerek servis hizmeti alabilirsiniz.

Trotec LD6000


Bu cihazı hem dış alanlarda hem de iç mekanlarda kullanabilirsiniz. En az yukarıda sıraladığımız cihazlar kadar yaygın olduğunu söyleyebiliriz.
Bu cihazla yalnızca su kaçaklarını değil aynı zamanda:
Hidrojen gazı kaçakları
Kazanlar
Vanalar
Basınçlı hatlar ve
Her çeşit pompa istasyonlarındaki
Kaçakları kolaylıkla tespit edebilirsiniz.
Diğer cihazlarda olduğu gibi gürültülü alanlarda bile bu cihazla sızıntı ve kaçak tespiti yapabilirsiniz.
Hassas zemin mikrofonu, temaslı çubuk ve çubuk mikrofonu gibi kapsamlı ekipmanları bulunmaktadır.
Kolay kullanıma sahip kontrol ünitesi, hassas yapıda zemin probu ve en gürültülü ortamlarda bile etkili bir yalıtım sağlayabilen kulaklığı ile işiniz son derece kolay.
Bu cihazı sıfır aldığınızda:
Ölçüm cihazı
Gürültü korumalı kulaklık
Mıknatıslı adaptörlü universal mikrofon
Üç ayaklı adaptör
Uçlu tarama çubuğu uzatması
Taşıma kayışı
PC bağlantı kablosu ve
Taşıma çantasıyla birlikte
Satın almış olacaksınız. Aynı şekilde ikinci el satın almalarda yukarıda saydığımız aparatları eksiksiz almaya özen gösterin.
İkinci el su kaçak tespit cihazı satın almadan önce yetkili bir servise cihazı göstermeniz yararlı olacaktır. Eğer cihazda herhangi bir arıza ya da giderilemeyecek bir hata varsa, yetkili servis bunu size söyleyecektir.
Çünkü satın alacağınız cihaz yüksek ihtimalle garanti kapsamı dışında olabilir. İkinci el cihaz almanın en büyük sıkıntılarından birisi de arızalandığında yüksek tamir bedellerinin çıkmasıdır.
Bu yazımızda sizlere piyasada en çok tercih edilen su kaçak tespit cihazlarını tanıttık. Sipariş için iletişim numaralarımızdan bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x