Tuvalet Açma

Tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır?

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Evinizde en dikkatsiz davrandığınız yer muhtemelen tuvaletinizdir ancak onların ne kadar narin eşyalar olduğunun farkına vardığınızda iş işten çoktan geçmiştir. Tuvalet tıkanıklığı açma rehberimiz sayesinde bulunduğunuz durumdan hızlıca kurtulabilirsiniz.  

 • Bir saat içerisinde servis göndermekteyiz.
 • Tıkanıklığı kırmadan robot makine ile açmaktayız.
 • Güven odaklı çalışmaktayız.
 • Tam donanımlı servis hizmeti sağlanmaktadır. 

 

Tuvalet Tıkanıklığına Ne Sebep Olur?

 • Attığınız ıslak mendiller,
 • Çimento kalıntıları,
 • Küçük sert parçalar veya yanlışlıkla düşen oyuncaklar,
 • Rulo olarak atılan veya erimeyen tuvalet kağıtları,
 • Peçeteler
 • Poşet ve bebek bezi gibi çöpe atılması gereken şeyler,
 • Evcil hayvanlar için alınan kedi kumu ve saksı toprağı tuvaletinizde tıkanma yapabilmektedir.

Yaşanılan Tuvalet tıkanıklığı probleminin  önüne geçebilmek için tuvalete mümkün olduğu kadar az parçalanmayan malzeme (ıslak mendil ve türevleri) atılmamalıdır. Atılmamasına özen gösterilmeli ve önlem alınmalıdır. Örneğin; suda çözünen kağıt peçeteleri kullanmak ileride yaşanabilecek tıkanıkların önüne geçer. Tuvaletlere uygun kullanım hakkında bilgilendirici uyarı yazısı asmak faydalı olmaktadır.

Detaylı Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçin

Telefon : 0534 697 49 57

E-posta : info@merkezsutesisati.com

Tuvalet gider borusu ya da banyo gider borusu tıkandıysa, birkaç yöntem deneyerek, tıkanıklığı giderebilirsiniz. Kimyasal maddelerle gider borusunu açabilirsiniz. Ya da karbonat, tuz ve benzeri maddelerle açmayı deneyebilirsiniz. Eğer gider borusuna sert bir cisim sıkışmışsa profesyonel bir tesisat firmasından yardım almanız gerekir.

Alaturka tuvalet açma sorununuz ufak ise pompa ya da tel yardımı ile tıkanıklığı giderebilirsiniz. Bazı kimyasal maddeleri kullanarak da tıkanıklık giderilebilir. Ancak tüm bu işlemlere rağmen tıkanıklığı giderememişseniz, tuvalet açma hizmeti almanız gerekir.

Tuvalet tıkanıklığı nedenlerinden birisi de, tuvalet giderine yumuşak ya da sert cisimlerin düşürülmesidir. Bez gibi yumuşak türde bir nesne tuvalet giderine düştüyse, pompa yardımıyla bu cismi çıkarabilirsiniz.

Kimyasal ve organik maddeleri kullanarak, tuvalet tıkanıklığı açma evde yapılabilir. Tabi bu saydığımız maddeler, yumuşak ve orta yumuşaklıktaki tıkanıklıklar için geçerlidir.

Tuvalet tıkandı sorunu ile karşılaşmışsanız, birkaç yöntem deneyebilirsiniz. Tıkanan tuvaletinizde su gitmiyorsa, muhtemelen sert ya da orta sertlikte bir cisim tarafından tıkanmış demektir. Askı teli, pompa ve demir çubuk yardımıyla tıkanıklığı gidermeye çalışın. Yine de su gitmiyorsa tuvalet açıcı toz ya da çamaşır suyu yardımıyla tıkanıklığı giderebilirsiniz. Bunlardan hiçbirisi işe yaramıyorsa, profesyonel bir firmadan yardım almanız gerekir.

Whatsapp
Call Now Button