25 lik mavi su borusu fiyatı, sulama amaçlı olarak bu boruları kullanmak isteyenler açısından çok önemlidir. Fiyatlar; marka ve kalite başta olmak üzere bir dizi faktöre göre değişir. Bundan dolayı fiyatlar hakkında net rakam vermek çok zordur.

Mavi Kangal Su Borusu Nedir?

Mavi kangal su borusu, çapına göre farklı alanlarda kullanılan bir tesisat ekipmanıdır. Başta sulama olmak üzere farklı alanlarda kullanılan bu borular, sahip oldukları özellikler ile beklentileri ve ihtiyaçları karşılamaktadır.

Farklı çap ve uzunluk seçeneklerine sahiptir. Ayrıca dayandığı basınç miktarı da farklılık gösterir. Genel olarak 6-10 ATÜ basınca dayanıklı şekilde üretilirler. Ancak her alanda olduğu gibi burada da kalite konusunda farklılıklar vardır ve buna bağlı olarak boruların basınca dayanıklılıkları değişir. 25 lik mavi su borusu fiyatı da bu durumdan direkt olarak etkilenir.

Bu boruların en önemli özelliği, özelleştirilebilir boyut seçeneklerine sahip olmasıdır. Özel talep nedeniyle farklı boyutlarda üretilmesi mümkün olan bir tesisat elemanıdır. Bu durum, farklı ihtiyaçların karşılanmasına imkan vermesini sağlar. Özellikle sulama alanında yoğun olarak tercih edilmesinin en önemli özelliklerinden birisi budur.

Üretim metotları nedeniyle esnek bir yapıya sahiptir. Esneklik, kolay şekilde döndürülmesine ve eğilmesine olanak sağlar. Kullanım alanında istenildiği gibi şekillendirilmesi, söz konusu özelliği ile mümkün olur.

25 lik Mavi Su Borusu Fiyatı
25 lik Mavi Su Borusu Fiyatı

Mavi Kangal Su Borusu Özellikleri

Dayanıklılığı yüksek bir boru olmasına karşın ağırlık bakımından ise hafiftir. Kolay taşınmasına ve yerleştirilmesine katkı veren bu özelliği, özellikle uzak sulama noktalarında kullanımını kolaylaştırır. Taşıma maliyetlerinin az olması, 25 lik mavi su borusu fiyatı üzerinden hesaplanan genel maliyeti düşürücü etki yapar. Uzun ömürlü kullanım özelliğine sahip olan bu boruların diğer özellikleri ise şu şekilde sıralanabilir:

Boruların özelliklerinden öne çıkanlar bu şekildedir. Ancak farklı kalitede borular olduğundan özellikleri de farklılık gösterebileceği unutulmamalıdır.

25 lik Mavi Su Borusu Fiyatı
25 lik Mavi Su Borusu Fiyatı

25 lik Mavi Su Borusu Fiyatı Ne Kadar?

25 lik mavi su borusu fiyatı, ürünün markasına ve kalitesine bağlı olarak farklılık gösterir. Ayrıca bu noktada satın alınan yer de fiyatlar üzerinde etkilidir. Bütün bunlardan dolayı fiyatlar hakkında net rakam vermek çok zordur.

Fiyatlar üzerindeki en etkili unsurun marka olduğunu ifade etmek yanlış olmayacaktır. 25lik kangal boru Fırat ya da farklı bir markaya ait olduğunda fiyatlar ciddi anlamda değişkenlik göstermektedir. Bazı markalara ait fiyatlar şu şekildedir:

Buradan da görüleceği üzere fiyatlar arasında ciddi farklılıklar var. Her markanın kalitesi farklı olduğundan fiyatlar da farklıdır. Ortalama olarak fiyatların 1.500 TL ile 3.000 TL arasında olduğunu ifade etmek yanlış olmayacaktır.

Fiyatlar incelendiğinde tamamında basınç dayanımının da yer aldığı görülür. Basınç dayanımı ne kadar yüksek olursa fiyatlar da o kadar yüksek olacaktır. Dolayısıyla kalitenin en önemli yansımalarından birinin basınç dayanıklılığı olduğu ifade edilebilir.

Burada yer alan 25 lik mavi su borusu fiyatı zaman içerisinde değişebilir veya farklılık gösterebilir. Bundan dolayı en güncel fiyat bilgisi için Merkez Tesisat ile iletişime geçebilirsiniz.

25 lik Mavi Su Borusu Fiyatı
25 lik Mavi Su Borusu Fiyatı

25 lik Su Borusu Metre Fiyatı

25 lik su borusu metre fiyatı; 15 TL ile 30 TL arasında değişmektedir. 100 metre 25lik kangal boru fiyatları üzerinden bu hesaplama yapılır. 100 metrelik boruların fiyatları 1.500 TL ile 3.000 TL arasında olduğundan, bu boruların metre fiyatları da 15-30 TL aralığında olmaktadır. Ancak fiyatlar üzerinde etkili birçok unsur bulunmakta olup, bunlara bağlı olarak fiyatların değişebileceği unutulmamalıdır.

Kalite ve basınç dayanımı buradaki önemli noktalardan biridir. Ancak en az onun kadar önemli olan farklı bir unsur daha bulunmaktadır; satış yeri. Günümüzde aynı ürünün satın alınabileceği çok sayıda nokta vardır. Buralardaki kar marjları, komisyon oranları ve diğer giderler farklı olduğundan fiyatlar da farklılık göstermektedir. Dolayısıyla satın alınmaya karar verilen bir ürün için farklı noktalarda fiyat almak yararlı olacaktır.

25lik Kangal Su Borusu Fiyatı

25lik kangal su borusu fiyatı; ortalama 2.000 TL’dir. Buradaki rakam 100 metre için geçerli olup, uzunluğun değişmesine bağlı olarak rakamlar da değişmektedir. Ayrıca marka, kaliteli, yapımında kullanılan malzeme ve diğer detaylar da fiyatlar üzerinde etkilidir. Bundan dolayı fiyatların ciddi anlamda değişkenlik gösterebileceği unutulmamalıdır.

20lik Kangal Su Borusu Fiyatları

20lik kangal su borusu fiyatları; 1.000 TL ile 2.000 TL arasında değişmektedir. 20 mm çapa sahip olan borular, büyük oranda sulama sistemlerinde kullanılmaktadır. Ayrıca uygun malzemeden yapılan olan boruların içme suyu tesisatlarında yoğun olarak kullanıldığı bilinmektedir.

Fiyatlar, marka ve kaliteye bağlı olarak farklılık gösterir. 20’lik kangal su borusu metre fiyatları ise 10 TL ile 20 TL arasındadır. Ancak kullanım alanına göre boruların farklı özelliklere sahip olması ve yüksek kalitede bulunması gibi şartlar nedeniyle fiyatların daha yüksek olma olasılığı da bulunmaktadır.

25 lik Mavi Su Borusu Fiyatı Nelere Göre Değişir?

25 lik mavi su borusu fiyatı, farklı unsurlara göre değişkenlik gösterir. Söz konusu unsurlara ilişkin detaylar şu şekildedir:

Mavi Su Borusu Hangi Malzemeden Üretilir?

Mavi su borularının üretilmiş olduğu farklı malzemeler vardır. Yaygın olarak kullanılan malzeme türleri şu şekildedir:

Dışarıdan bakıldığında bunların görüntüsünün benzer olduğu fark edilmesine karşın özellik açısından farklılık gösterirler. Kullanım alanlarına uygun seçim de üretildikleri malzemeler dikkate alınarak yapılır. Örneğin; kauçuktan üretilen boruların esnekliği ve dayanıklılığı oldukça yüksektir. Bu özellikleri nedeniyle su kaçaklarının engellenmesinin önemli olduğu alanlarda, ilk alternatiflerden biridir.

Polipropilen borular, daha düşük esnekliğe sahip olmasına karşın daha dayanıklı yapıları ile dikkat çeker. Bu durum nedeniyle endüstriyel alanlarda daha fazla tercih edilirler. Polietilen boruların öne çıkan özellikleri ise yüksek mukavemet ve yüksek esnekliktir. Bu yapılarından dolayı tarımsal arazilerin sulanmasına yönelik ihtiyaçlarda akla gelen ilk seçeneklerdendir.

Boruların üretildikleri malzemelere göre esneklikleri, dayanıklılıkları ve dış etkenlere karşı mukavemet güçleri değişir. Bu durum ise 25 lik mavi boru fiyatı üzerinde etkili olarak fiyatların değişkenlik göstermesine yol açar.

25 lik Mavi Su Borusu Fiyatı
25 lik Mavi Su Borusu Fiyatı

Mavi Su Borusu İçme Suyu Tesisatında Kullanılır Mı?

Mavi su borularının üretiminde farklı malzemeler kullanıldığı gibi üretim yönteminde de farklı teknikler kullanılmaktadır. Bunlardan biri de geri dönüşüm yolu ile ilgili ürünlerin üretimidir. Geri dönüşüm yolu ile üretilen boruların içme suyu tesisatında kullanımı uygun bulunmamaktadır. Zira bu tür boruların içme suyunun kalitesini olumsuz etkileme olasılığı vardır.

İçme suyu tesisatlarında kullanılacak boruların resmi standartlara uygun olması gerekir. Söz konusu borular TSE onaylıdır ve yapıları gereği, suyun içerisine mikroorganizma girişini engellerler. Ayrıca su içerisinde bakteri çoğalması gibi olumsuzluklara izin vermeyen yapıdadırlar. Buradaki standartların haricindeki boruların içme suyu tesisatlarında kullanılmaması gerekir.

Mavi Su Borusu Avantajları

Mavi su borusu, kullanım alanlarına farklı avantajlar sağlar. Bu avantajlar, boruların yapısına bağlı olarak farklılık gösterir. Örneğin; geri dönüşümlü yöntemlerin kullanılması ile üretilen boruların sağladığı avantajlar ile normal yöntemlerle üretilen boruların sağladığı avantajlar farklıdır. Ancak genel olarak mavi su borularının sağlamış olduğu avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

Başlıca avantajlar bu şekilde olup, borunun türüne ve üretildiği malzemeye bağlı olarak burada yer alan avantajların farklılık gösterebileceği unutulmamalıdır.

Mavi Su Borusu Dezavantajları

Mavi su borularının birçok önemli avantajı bulunmasına karşın bazı dezavantajları da vardır. Kullanmadan önce bu dezavantajların dikkate alınması önemlidir. Başlıca dezavantajlar şu şekilde sıralanabilir:

Mavi su borusunun sahip olduğu başlıca dezavantajlar bunlardır. Bazı markalar için 25 lik mavi su borusu fiyatı da dezavantaj olarak kabul edilebilir. Konuya ilişkin daha fazla bilgi almak için Merkez Tesisat ile iletişime geçebilirsiniz.

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x