Banyo su kaçağı tespiti, temiz veya pis su borularında meydana gelen kaçakların bulunmasını sağlar. Böylece su kaçakları hızlı bir şekilde tamir edilerek sorun giderilir. Eğer su kaçakları tamir edilmezse duvarlardaki boyaların kavlaması, fayansların kalkması gibi problemler ortaya çıkar.

Banyodaki su kaçaklarının tespiti için profesyonel ekipmanlar kullanıyor ve kırmadan su kaçağı bulma yöntemlerini uyguluyoruz. Banyonuzdaki ya da evinizin farklı bir noktasındaki su kaçaklarının tespiti ve tamiri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

Banyo Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçağı tespiti, geçmişte tamamen profesyonel olmayan yöntemlerle yapılırdı. Duvarların veya zeminin nemlendiği bölgeler kırılarak kaçaklar aranırdı. Ancak su kaçakları, her zaman kaçağın olduğu noktada kendisini belli etmediğinden bu yöntem işe yaramamaktadır. Gereksiz yere duvarlar ve zemin kırılmakta ve ekstra maliyetler ortaya çıkmaktadır.

Geçmişteki amatör yöntemlerin gereksiz yere maliyetleri yükseltmesi ve teknolojide yaşanan gelişmeler, bu alanda farklı yöntemlerin kullanılmasını mümkün hale getirmiştir. Günümüzde banyo su kaçağı tespiti için kullanılan yöntemler şu şekildedir:

Temel kullanılan yöntemler bunlardır. Ancak farklı özelliklere sahip cihazlarla da kaçak tespiti yapılabilmektedir.

Buradaki yöntemlerin en önemli avantajı, herhangi bir fayansın ya da duvarın kırılmasına gerek olmamasıdır. Bu yöntemler kullanılarak hızlı bir şekilde kaçaklar, nokta atışı olarak bulunmaktadır.

Banyo Su Kaçağı Tespiti
Banyo Su Kaçağı Tespiti

Kameralı Su Kaçak Tespiti

Su kaçaklarının bulunmasında yaygın olarak kullanılan ekipmanların başında kameralar gelir. Kameralar, sahip olduğu özellikler sayesinde su kaçaklarının yerini kolay bir şekilde tespit eder. Kameralı su kaçağı bulma yöntemlerinde farklı tipte kameralar kullanılır.

Termal kameralar, bu alanda kullanılan cihazlardan biridir. Bilindiği gibi termal kameralar, sıcaklık farklarını etkili olarak tespit etmektedir. Üstelik bu tespitlerini duvar altındaki borular için de yapabilmektedir. Kalorifer ve kombi sistemindeki kaçakların bulunması için termal kameralar kullanılır.

Termal kameralar, kaçakların yerini sıcaklık tespiti ile yapar. Belli bir alana tutulduğunda sıcak su boruları içerisindeki sıcaklığı tespit ederler. Kaçakların olduğu bölgede sıcak sular dağılmış olacağından bu görüntüler üzerinden kolay bir şekilde kaçak tespiti gerçekleştirilir.

Robot kameralar ise ince ve esnek boruların üzerinde yer alan kamera sistemleridir. Söz konusu kameralar, çoğunlukla pis su borularının içerisine gönderilir. Böylece boru içerisinde görüntü alınmasını sağlar. Alınan bu görüntüler sayesinde nerede kaçak olduğu görüntülü olarak tespit edilir.

Dinleme Cihazı ile Banyo Su Kaçağı Tespiti

Banyo su kaçağı tespiti için kullanılan yöntemlerden biri de gelişmiş dinleme cihazlarıdır. Bu cihazlar da kaçakların nokta atışı olarak tespit edilmesini ve yerlerinin kısa sürede bulunmasını sağlar.

Dinleme cihazları, kaçaklardan sızan suyun sesinin tespit edilmesini sağlar. Her ne kadar insan kulağı ile bu seslerin duyulması, duyulsa dahi yerlerinin belirlenmesi imkansız olsa da söz konusu cihazlar ile kolaylıklar yerleri tespit edilebilir. Bu yöntem, fayans altında su kaçağı tespit işleminde de etkili sonuçlar verir.

Banyo Su Kaçağı Tespiti
Kameralı Su Kaçak Tespiti

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan su kaçağı tespiti için gelişmiş cihazların kullanılması gerekir. Ancak burada önemli olanın herhangi bir cihaz kullanımı değil, uygun cihazın kullanılmasıdır. Su kaçağı tespiti için bu alanda deneyim de çok önemlidir.

Su kaçaklarının bulunması için profesyonel hizmet alınması gerekir. Profesyonel hizmetlerde, temiz ve pis su tesisatında kullanılan tüm cihazlar yer alır. Böylece farklı cihazlar üzerinden banyo su kaçağı tespiti yapılarak, kaçağın yeri nokta atışı olarak belirlenir.

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x