Bulaşık makinesi gider borusundan su gelmesi, herkesin başına gelebilecek bir problemdir. Bu problemin nedeninin bulaşık makinesi olduğunu akla gelse de problemin temel nedeni, tıkalı gider borusudur. Sorunun çözümü ve tekrar etmemesi için gider borusundaki tıkanıklığın açılması gerekir.

Merkez Tesisat olarak mutfak giderlerini profesyonel yöntemlerle açıyor ve hızlı şekilde sonuç alıyoruz. Lavabo açma ve tıkanıklık giderme konusundaki ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

 

Bulaşık Makinesi Gider Borusundan Su Gelmesi
Bulaşık Makinesi Gider Borusundan Su Gelmesi

Bulaşık Makinesi Giderinden Neden Su Gelir?

Lavabo ve bulaşık makinesi giderinden su gelmesi, sık rastlanılan tıkanıklık problemlerindendir. Bu problemin temel nedeni, lavabo giderinin tıkanmasıdır. Mutfaklarda yer alan bulaşık makineleri, atık suyu lavabo gideri üzerinden tahliye eder. Eğer lavabo boruları tıkalı olursa makinenin bıraktığı su taşar ve giderden su gelir.

Lavabo kullanılırken su gelmemesi, buna karşın bulaşık makinesi çalıştığında su gelmesinin nedeni, borunun tam olarak tıkalı olmaması olabilir. Büyük ölçüde tıkalı olan ve suyun çok yavaş gitmesine izin veren borular, bulaşık makinesinin hızlı şekilde bıraktığı suyla birlikte dolar ve gider borusundan geri sızar.

Bulaşık Makinesi Gider Borusundan Su Gelmesi
Mutfak lavabo ve bulaşık makinesi gideri

Bulaşık Makinesi Gider Borusundan Su Gelmesi Çözümü

Bulaşık makinesi gider borusundan su gelmesi, profesyonel çözüm gerektiren bir durumdur. Lavabo giderinde meydana gelen tıkanıklıktan sonra bu problem yaşanır. Dolayısıyla da problemin giderilmesi için lavabo açma işlemi yapılmalıdır.

Lavabolardaki tıkanıklıkların giderilmesi için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

Bu aşamalar sayesinde tıkanıklık giderilir. Bu aşamadan sonra bulaşık makinesi giderinden su gelmesi gibi olumsuz durumlar yaşanmaz.

Bulaşık Makinesi Gider Borusundan Su Gelmesi

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/ Ayrıca Youtube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x