Cihazla su kaçağı tespiti, duvarın veya zeminin içerisinde yer alan borularda meydana gelen kaçakların nokta atışı olarak bulunmasını sağlamaktadır. Böylece gereksiz yere duvarlar ya da zemin kırılmamaktadır.

Su kaçak tespiti, profesyonellik gerektiren bir işlemdir. Merkez Tesisat olarak sahip olduğumuz ekipmanlar ve deneyim ile bu noktadaki ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz. Su kaçak tespiti ve onarımı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan su kaçağı tespiti, yeni nesil cihazlarla yapılmaktadır. Geçmişte bu işlem için deneme yanılma yöntemi kullanılmaktaydı. Deneme yanılma yönteminde, kaçağın olduğu düşünülen noktalar kırılmakta ve böylece patlamış olan boru bulunmaktadır.

Kırılacak noktanın tespiti için duvardaki neme ve boya kabarmalarına göre tahminler yapılmaktadır. Ancak kaçak suyun zamanla duvarda yayılması nedeniyle bu yöntemde gereksiz yere duvarlar kırılmakta ve evlere zarar verilmektedir.

<yoastmark class=

Cihazla Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Cihazla su kaçağı tespiti için gelişmiş cihazlardan yardım alınmaktadır. Su kaçağı olan borunun türüne bağlı olarak profesyoneller farklı cihazlar kullanmaktadır. Bu cihazlar:

İstanbul su kaçak tespiti için profesyoneller öncelikle borunun tipini, içerisinden geçen suyun türünü belirlemektedir. Temiz su borusu, kirli su borusu ve sıcak su borusu olmasına bağlı olarak farklı işlemler yapılmaktadır.

Termal kamera; sıcak su borularındaki kaçakları net olarak göstermektedir. Sıcak suyun etrafa yaydığı ısı, bu kameralarla tespit edilmekte ve buna göre nokta atışı olarak kaçak tespiti yapılmaktadır.

Hassas dinleme cihazı, kaçakların çıkardığı sesi tespit etmektedir. Bu cihaz ise genellikle temiz su borularındaki kaçaklarda tercih edilmektedir.

Boru için görüntüleme kamerası, kirli su borusu içerisinde görüntü aktarmakta ve böylece borulardaki kaçaklar bulunmaktadır. Kameradan gelen görüntü, kaçağın nerede ve hangi büyüklükte olduğunu net olarak göstermektedir.

Su Kaçağı Tamiri

Yapılan nokta atış tespit sonrasında profesyoneller, boruyu tamir etmektedir. Bunun için kaçağın olduğu bölgede küçük bir bölge, dikkatli bir şekilde kırılmakta ve kaçak olan boruya ulaşılmaktadır.

Boruya ulaşılmasının ardından ise gerekli tamir işlemi yapılmaktadır. Böylece küçük bir bölümün kırılması ile sorun çözülmektedir.

 

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Cihazla Su Kaçağı Tespiti son zamanlarda en çok talep edilen hizmetimizdir.

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

Kameralı su kaçağı tespiti yapabilmek için yaşam alanlarınızdaki  tesisat sistemlerinde patlak sızıntı vb. şikayetler olması gerekir.  Bu problemin ortadan giderilmesi için oldukça hızlı müdahale yapılması gerekir. Bu noktada ise akustik cihazlarla su kaçağı tespiti yöntemi öne çıkar. İstanbul cihazla su kaçağı tespiti yapan firmalar  arasında ilk sırada yer alan Merkez Su Tesisatı firmamız; bu konuda size %100 müşteri memnuniyeti, uygun fiyat – yüksek kalite ilkelerini esas alarak yardımcı olacaktır.

Merkez Su Tesisatı ile iletişime geçerek; sorununuzu saatler içerisinde ortadan kaldırmak adına   +90534 697 49 57 No’lu hattan bizlere ulaşabilirsiniz.

Cihazla Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır

Su kaçağı tespiti geniş bir konudur. Cihazın hangisi olduğu bu noktada önem teşkil eder. Günümüzde; termal kamera ile kaçak tespiti, kamera ile kaçak tespiti, akustik dinlemeyle kaçak tespiti gibi farklı tespit yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemlerin ortak noktası ise; herhangi bir şekilde kırım işlemi gerçekleştirmeden tespit yapılmasıdır. Peki bu cihazlar nasıl çalışır? Ne kadar sürede kaçağı tespit eder?  Tüm bu soruların cevabı için bizi arayın.

Duvarlarda Yada Tavanda Nem ve Küf Varsa Ne yapılmalı ?

Yaşam alanlarınızda oluşan nem, küf, kötü koku problemlerini yaşıyorsanız eğer evinizde su kaçağı olduğuna işarettir. Merkez tesisat olarak yaşam alanlarınızdaki tesisat sistemine cihazla su kaçağı tespiti yapmaktayız. Bu gibi problemlerinizi çok kısa sürede kameralı ve akustik cihazlarımızla müdahele ederek kırma dökme olmadan çözümler sunuyoruz.

Pimaşlarda Tıkanıklık Sebebiyle Oluşan Su Kaçağı Nasıl Bulunur.

Alt komşunuzun tavanında oluşmuş sararma veya su damlası pimaş hattında sorun olduğu anlamına gelebilir. Çünkü pimaş borusunda görülen su kaçaklarında, sızan su devamlı akmaz. Üst katta bulunan kişilerin su kullanımı olduğunda akma yapar.Boru görüntüleme kamerası pimaş borularının içerisinde ilerleyerek her bölgenin görüntülerini alır. Alınan görüntüler sayesinde uzman ekiplerimiz tarafından tıkanan kırılan, çatlayan, delinen ve çürüyen boruların tespiti sağlanır.Tespit işleminden sonra gerekli çalışmalar başlar. Pimaş borusunda oluşmuş çatlak, kırık veya conta sıyırması varsa, borunun tamamının değişmesi gerekir. Bu konuda da deneyimli olan ekiplerimiz gerekli özeni ve dikkati göstererek değişimi yapar ve pimaş borularının sorunsuz kullanıma hazır hale getirir.

Bizleri instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/

0 0 oylar
Article Rating
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle