Demir boru tamir macunu, demir borularda meydana gelen deliklerin ve aşınmaların tamir edilmesi için geliştirilmiştir. Kendi içerisinde farklı türleri olan bu macun, özellikle küçük delikleri kapatma konusunda son derece başarılıdır. Bundan dolayı metal delik kapatma macunu olarak da bilinmektedir.

Demir boru tamir macunu küçük deliklerde etkili sonuçlar verse de büyük deliklerde işe yaramamaktadır. Bu tür durumlarda profesyonel hizmetlerden yararlanılması gerekir. Merkez Tesisat olarak bu noktada sizlere profesyonel çözümler sunuyor ve metal borularınızdaki delikleri kalıcı olarak tamir ediyoruz.

 

Hemen Servisi Ara +90534 697 49 57

 

Demir Boru Tamir Macunu
Demir Boru Tamir Macunu

Demir Boru Tamir Macunu Nedir?

Demir boru tamir macunu; demir, alüminyum ve çelik gibi metallerden yapılan borulardaki delikleri ve çatlakları gidermek için geliştirilmiş bir malzemedir. Bu malzemenin temel maddesi epoksi reçinedir. Genellikle epoksi reçine ve sertleştirici olmak üzere iki bileşen şeklinde satılır, fakat farklı türleri de vardır.

Demir su borusu yapıştırıcısı şeklinde de ifade edilen bu malzemenin başlıca özellikleri aşağıdaki gibidir:

Demir Boru Tamir Macunu
Demir Boru Tamir Macunu

Demir Su Borusu Çatlak Tamiri Nasıl Yapılır?

Demir boru macunu ile sadece küçük delik ve çatlaklar tamir edilebilir. Büyük delikler ve çatlaklar için uygun bir malzeme olmadığı unutulmamalıdır. Küçük deliklere uygulanması için izlenmesi gereken adımlar genel olarak şu şekildedir:

İşlem için izlenmesi gereken adımlar genel hatları ile bu şekildedir. Kuruma sonrasında ilgili bölgeye hafif zımpara yapılarak macunun düzleşmesi sağlanabilir. Doğru şekilde uygulanan demir boru tamir macunu, küçük çatlak ve deliklerden kaynaklı sızıntıları engelleyecektir.

Bizleri Instagram hesabımızdan takip edip güncel paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz; https://www.instagram.com/merkezsutesisati/ Ayrıca Youtube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x